Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Mercedes E-Class by Brabus (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/116282-mercedes-class-by-brabus.html)

boy_wonder 27-03-09 12:42

Mercedes E-Class by Brabus
 
23 Attachment(s)
Mercedes E-Class by Brabus

Unul cāte unul, tunerii specializaţi īn Mercedes īşi prezintă ofertele pentru noua generaţie a modelului E-Class. Astfel, după Kicherer şi Lorinser, iată că astăzi a venit rāndul celor de la Brabus.

Tunerul din Bottrop a pregătit pentru noul Mercedes E-Class o serie de modificări atāt la nivel estetic, cāt şi tehnic. La exterior, limuzina germană vine acum cu un nou kit aerodinamic format dintr-un spoiler faţă, deflector spate, fante de aer, praguri laterale şi eleron. Tot aici, se vor remarca şi luminile de tip LED. Īn plus Brabus oferă şi noi jante, cu dimensiuni cuprinse īntre 17 şi 20 inci. La interior, viitorii clienţi vor avea la dispoziţie o gamă īntreagă de accesorii, cum ar fi praguri iluminate cu logo-ul Brabus, volan sport, un nou set de pedale, piele, Alcantara şi chiar un sistem multimedia cu DVD player şi monitoare LCD pe 7 inci.

Din punct de vedere tehnic, Brabus oferă o nouă suspensie, un sistem performant de frānare cu discuri de 375 x 36 mm pe faţă şi 355 x 28 mm pe spate şi un nou sistem de evacuare cu patru tobe de eşapament. De asemenea, versiunea E500 poate fi echipată cu motorul Brabus 6.1 ce dezvoltă 462 cai putere şi 615 Nm. Astfel, acceleraţia de la 0 la 100 km/h se va realiza īn doar 4.7 secunde iar viteza maximă va fi de 305 km/h.

STRES 27-03-09 12:52

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
S-a terminat smecheria...
Superb.

TRG-ul 27-03-09 13:04

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

ovydioo 27-03-09 13:06

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
cine zicea cand s-au pusprimele poze cu E-Klasse asta nou ca nu-i cine stie ce? sa-mi arate si mie pe cineva caruia i-ar fi rusine intr-un E de la brabus! este criminal, nu degeaba castiga brabus mere titlul de cel mai bun tuner

ovydioo 27-03-09 13:06

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by TRG-ul (Post 2188463)
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

''frana de mana'' dc poti sa-i spui asa

DonnLuca 27-03-09 13:12

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Foarte frumos... BRABUS .. ce mai e de zis?

allexutzzu 27-03-09 13:28

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
cica asta e E500 brabus...nu prea cred..e doar kit exterior brabus...daca va uitati in spatele jantelor se vad niste disculete de frana si niste etrieri mici, ca de motor 200 CDI :lol: la 460 de cai orice masina care se respecta are niste frane pe masura, eventual discuri ceramice, daca nu preforate si de dimensiuni mari! dar kit-ul e frumos intr-adevar!

lucian1985 27-03-09 13:40

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Masina din imagine sigur nu are discuri de 375 x 36 mm pe faţă şi 355 x 28 mm pe spate. Oricum kit-ul e super, foarte agresiv si bine proportionat cu masina.

Marius_mym89 27-03-09 14:16

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
adevarata valoare intre kiturile brabus si celelalte e la capotolul performentze :twisted: cu toate ca nici exteriorul nu arata rau :-)

best_fan 27-03-09 14:22

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
o intrebare , ce este acel cerc micut rosu din spate pe mijloc la nivelul evacuarii , mi se pare ca acel elemant strica tot spatele , si parerea mea , automat si masina ca si kit , nu ca marca sau clasa , chitul de la brabus

srn_86 27-03-09 15:27

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
305km/h asta da senzatie

scturoag 27-03-09 15:56

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Si cam cat costa ? :)

Cr0c0 F 27-03-09 16:06

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
fuckin' gorgeous!

marius3030 27-03-09 16:11

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by TRG-ul (Post 2188463)
Ce rol are pedala din stanga de tot ??

buna intrebare TRG..chiar asa ce rol are daca stie cineva?

scturoag 27-03-09 16:17

Re: Mercedes E-Class by Brabus
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 2188915)
buna intrebare TRG..chiar asa ce rol are daca stie cineva?

E "frana de mana" numai ca o apesi cu picioru .... apesi odata ca sa o cuplezi si inca odata ca sa o decuplezi.

:arrow: Stie cineva vreun pret la masina ?


All times are GMT +2. The time now is 21:00.

- Copyright 2026 4Tuning