Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Iată noua versiune Opel Astra! (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/116251-iata-versiune-opel-astra.html)

Cigo 27-03-09 09:53

Iată noua versiune Opel Astra!
 
3 Attachment(s)
Opel dezvăluie design-ul noului model de Opel Astra.

Noua generaţie a modelului german se va diferenţia faţă de actualul Opel Astra printr-o creştere a dimensiunii şi un interior mult mai spaţios. Imaginea arată doar partea posterioară a modelului care este īn mod evident un pic mai arcuită şi putem vedea un design fluid. Inspiraţi īntr-un fel de noul model Insignia, producătorii nemţi au păstrat īn partea frontală a automobilului aceleaşi linii, īnsă la o scară mai mică.

Noul Opel Astra va avea aceeaşi platformă ca şi Chevrolet Volt, respectiv celebra platformă globală Delta, aparţinānd GM.

Versiunea noului Astra va fi prezentată la toamnă, īn cadrul Salonului Auto de la Frankfurt.

UPDATE: Două noi fotografii

DiavoLLo 27-03-09 10:14

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
nu e urata....e chiar reusita :)

addicted2trance 27-03-09 10:17

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
de la spate seamana putin cu noul megane hatch :D iar fata este de insignia, per total o masina frumoasa :)

adut 27-03-09 10:19

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
mie nu prea imi place....:???:

ionut_cluj 27-03-09 10:31

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
e prea... nu stiu, prea incarcata masina, mie nu-mi place deloc.

Mustang 27-03-09 10:38

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
"Nu-mi cam place..."

JohnnyX 27-03-09 10:41

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
Nu arata rau in poze, dar cred ca versiunea finala va arata altfel.

Black Tiger 27-03-09 11:04

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
uite o masina frumoasa .. mi se pare mie sau seamana putin cu SEAT?

lucian1985 27-03-09 11:06

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
Fata e frumoasa, dar spatele e urat. In ziua de azi e cam dificil sa mai faci diferenta intre masini doar uitandu-te la ele....parca toate au inceput sa iasa la fel. Nu-ti mai sare in ochi nici un element caracteristic marcii....cel putin masinile franceze si germane din clasa mica si medie sunt toate la fel. S-a cam pierdut din originalitate :sad::sad:

best_fan 27-03-09 11:11

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
interiorul e o schimbare radicala fata de modelul prezent si este si in ton cu noua moda , lini cube , display mare , central , schimbatorul de viteze , e o piesa care face parte din plansa centrala , iar la exterior nu prea imi place , nu ma atrage nu nimic , ceva neutru

YoZ88 27-03-09 11:14

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
un corsa mai umflat cu linii de seat :|

marian_tgv 27-03-09 11:24

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
pare ca nu sunt singurul care vede linii de seat :) asa mi se pare...nu prea imi place

massacre88 27-03-09 11:30

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
forma geamurilor laterale si a lunetei face trimitere la seat, partea frontala e o combinatie intre corsa si insignia...per total e chiar urat , mult mai urat decat generatia anterioara

r@dy 27-03-09 11:36

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
yeac:???::???::x:x tot versiunea veche e mai tare nuj parerea mea:D:););):D:D:D

aleXpeed 27-03-09 12:34

Re: Iată noua versiune Opel Astra!
 
O masina foarte frumoasa, imi place, este clar o evolutie fata de modelul actual.


All times are GMT +2. The time now is 13:35.

- Copyright 2024 4Tuning