![]() |
E36 320 i help
Am achizitionat de curand aceasta masinuta si am trei probleme ca ma pune pe ganduri....prima ar fii a: un bec rosu care sta aprins dupa ce pornesc motoru (al doilea in partea stanga de martoru de la frana de mana) si a doua problema este ca pe la 50-60 de km/h imi bate volanul adica ceva de genu stanga dreapta ca si cum ar fii rulmentul dar nu este rulmentul iar a treia problema ar fii ca ceasul de apa de fiecare data cand pornesc motoru ca e rece sau cald el sta numai la jumatate....astept cateva sfaturi va rog
|
Re: E36 320 i help
chiar nu poate sa ma ajute nimeni?? plss.....am gasit chestia asta in manualul de utilizare da nu cunosc engleza prea bine,,,poate sa ma ajute cineva macar la traducere?? # Lights up when starter is actuated
and goes out when the engine is started. If the lamp comes on during normal vehicle operation: replace brake pads immediately. |
Re: E36 320 i help
upppp nu ma ajuta si p mine nimeni??? problema cu ceasul d apa sa rezolvat au mai ramas celelalte 2
|
Re: E36 320 i help
1 Attachment(s)
uita-ti si un upload la un manual de utilizare e 36 cine este interesat
|
Re: E36 320 i help
vorbeste cu Edy ca te rezolva sigur.
e tatic in de-astea. sa o porti sanatos si sper sa nu ma incurci. |
Re: E36 320 i help
Quote:
|
Re: E36 320 i help
Poare fi airbagul sau placutele de frana. Iar jantele ori sunt strambe ori ai joc in pivoti.
|
Re: E36 320 i help
airbag nu am am rezolvat si cu jocul erau din jante .....am facut echilibrarea la toate 4 si am schimbat si cauciucele pe fata...si cum nu se putea mai bine am fost azi in poligin am dat cateva cerculete cu ea si hop sa aprins si becul rosu la nivelul de apa....cred ca sa ars si garnitura de chiulasa se poate sa se fii ars? am stat vreo 25 de min sa raceasca mot dupa care am plecat cand statea pe loc masina cu motorul pornit urca iar nivelul la apa iar in mers scadea ...nu stiu c sa mai cred
|
Re: E36 320 i help
Quote:
...ai mai putea circula o perioada cu ea,pana iti pui o garnitura noua,scotzandu-i termostatul...(nu-ti mai da cu apa) ;) |
Re: E36 320 i help
TESTER (DIAGNOZA )BMW 50 RON !!! ID MESS : AUTOGRUPSRL
|
Re: E36 320 i help
Becul acela rosu este de la placutele de frana ... trebuiesc schimbate .... airbag sau centuri nu iti raman aprinse. Simbolul de care vorbesti este un cerculet incadrat de 2 "paranteze" punctate nu? daca da ... schimba placutele de frana, nu mai au viata lunga...
|
Re: E36 320 i help
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:58. |
- Copyright 2026 4Tuning