Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/114359-golf-3-1-8-abs-vreau-cai.html)

RideTheRiddle 04-01-09 08:03

Re: Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
nu a iesit nimic, nici nu se cunostea diferenta sincer sa fiu. l-am dat jos, nush din ce motiv ii crescuse consumul si nu avea rost

neo184 16-03-09 11:28

Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
Salut baietii

De curand am cumparat un mk3 18 (abs ) 90 de calutii , vreau mai multi cai , motorul are injectie monopunct.

Ce anume pot sa ii modific , si cam la ce preturi ma duc piesele.

StreetStyle22 16-03-09 13:53

Re: Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
Pui un Vr6.Pe bune acum,motor mare,are potential de tuning,sunt destui domni pe aici care stiu ce poate motorul acela si iti pot da mai multe sfaturi.La 1.8 poti sa ii faci un cheaptuning(cip),filtru,serpisori,sunt multe,depinde banii tai si cat esti dispus sa dai.

neo184 16-03-09 15:50

Re: Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
Nu mosu nu vreau sa ii schimb motorul , eu vreau sa il transform pe asta 1.8 nu sa schimb motorul ca daca era, imi luam direct vr6 ,

Eu unul ma gandeam sa sa ii pun un turbo , sau chiar un compresor


Quote:

Originally Posted by StreetStyle22 (Post 2152732)
Pui un Vr6.Pe bune acum,motor mare,are potential de tuning,sunt destui domni pe aici care stiu ce poate motorul acela si iti pot da mai multe sfaturi.La 1.8 poti sa ii faci un cheaptuning(cip),filtru,serpisori,sunt multe,depinde banii tai si cat esti dispus sa dai.


RideTheRiddle 20-03-09 17:31

Re: Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
si eu am tot mk3 abs.pai pt inceput poti sa ii pui un chip ... e 250 de euro cu tot cu montaj ... nu mareste cu mult ( doar 10-15 cai ) poti sa ii curati injectoarele sa traga mai bine ca s-a adunat ceva mizerie pe acolo. un filtru de aer sport ( K&N sau Raid HP astea ar fi cele mai bune si sunt km 1.5 mil ) . deci cam cu 300 de euro o duci la 110 cai si se simte. turbo nu te-as sfatui pentru ca ii rupi motorul in doua si iti sare consumul in sus. Cam in 1 saptamana o sa ii montez si eu chipul si o sa iti spun ce iese. bafta :)

neo184 21-03-09 09:49

Re: Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
Frate , astept sa imi zici ce ti-a iesit din combinatia asta , referitor la treaba cu curatatul injectoarelor , sunt sigur ca motorul ABS , este monopunct , adica are un singur injector , si nu 4 cum au cele multipunct . astept reply sa imi zici ce ai facut

Bafta


Quote:

Originally Posted by RideTheRiddle (Post 2167833)
si eu am tot mk3 abs.pai pt inceput poti sa ii pui un chip ... e 250 de euro cu tot cu montaj ... nu mareste cu mult ( doar 10-15 cai ) poti sa ii curati injectoarele sa traga mai bine ca s-a adunat ceva mizerie pe acolo. un filtru de aer sport ( K&N sau Raid HP astea ar fi cele mai bune si sunt km 1.5 mil ) . deci cam cu 300 de euro o duci la 110 cai si se simte. turbo nu te-as sfatui pentru ca ii rupi motorul in doua si iti sare consumul in sus. Cam in 1 saptamana o sa ii montez si eu chipul si o sa iti spun ce iese. bafta :)


iulian.ghetto 13-06-09 12:30

Re: Golf 3 , 1.8 (abs ) vreau mai multi cai
 
Quote:

Originally Posted by neo184 (Post 2153065)
Nu mosu nu vreau sa ii schimb motorul , eu vreau sa il transform pe asta 1.8 nu sa schimb motorul ca daca era, imi luam direct vr6 ,

Eu unul ma gandeam sa sa ii pun un turbo , sau chiar un compresor

cati cai vrei de la "asta 1.8" ?


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning