Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea KIA (https://forum.4tuning.ro/591-masina-mea-kia.html)
-   -   KIA pr0XYD (https://forum.4tuning.ro/591-masina-mea-kia/114045-kia-pr0xyd.html)

Shorty 14-03-09 10:14

KIA pr0XYD
 
8 Attachment(s)
Salutare tuturor detinatorilor si viitorilor detinatori de KIA.
In acest topic o sa prezint evolutia masinii mele,un pro_cee'd,pe care il am din 25 iulie 2008.
Date tehnice, ce pot zice,motor 1.6 varianta base la care mi-am mai pus cate ceva ESP,scaune incalzite,proiectoare.
Masina e mult mai mult decat multumitoare si de placuta doar ca usor usor o sa incerc sa o personalizez.
Mai intai am inceput cu upgradarea liniei audio(e partea care ma fascineaza cel mai mult).Masina avea o linie audio destul de bunicica dar mi-am spus ca ce are ea acum + 2 x Alpine Type R 12" alimentate de 2 x Alpine MRP 650 ar fi si mai bine pentru moment.
Momentan sunt la stadiul de finisare a incintei wooferelor,o sa urmeza schimbarea difurilor fata-spate si in cele din urma HU-ul(doresc ca toata linia audio sa o implementaz de la Alpine).

Bafta si numai bine!

B_Boy 14-03-09 13:48

Re: KIA pr0XYD
 
felicitari pentru masina...si succes in ceea ce vrei sa faci...ca o recomandare...pune un strat de burete p interiorul la fetele de usi,si in spate unde ar fi trebuit sa fie usile :)...absoarbe din vibratii

JohnnyX 14-03-09 14:06

Re: KIA pr0XYD
 
Sa o stapanesti sanatos ! Pleoapele sunt made in Baia Mare? :>

RD-Woo 14-03-09 15:39

Re: KIA pr0XYD
 
Se anunta un proiect foarte ambitios,
cel putin la partea de ICE!! :twisted:
Mult succes in continuare! si masina sa o stapanesti cat mai sanatos!

Lecca 14-03-09 17:27

Re: KIA pr0XYD
 
faina! dar dc nu ti-ai pus jante inca? :P

Shorty 15-03-09 01:34

Re: KIA pr0XYD
 
multumesc pentru urari.
asa ca sa va raspunt la fiecare:
1.masina va primi si o insonorizare pe masura(cu folie de aluminiu,burete si tot ce trebuie).
2.da pleoapele sunt de la baietii din Baia-Mare
3.nu m-am grabit cu jantele pt ca de la bun inceput am zis ca muzica e pe locul I. cred ca abia pe la vara o sa imi iau un set de jante(vreau sa termin ce am inceput si apoi ma apuc de alte investitii).

Shorty 20-03-09 21:39

Re: KIA pr0XYD
 
6 Attachment(s)
Un mic update cu poze si un filmuletz facut in perioada de teste(am verificat daca crapa chitul).-chitul a tecut testul;urmeaza finisarea si vopsitul.
In timpul filmarilor mi-a "picat" microfonul de la aparat asa ca sunetul nu este relevant.
Felul in care raspunde masina la presiunea acustica e datorata unui singur amplificator,inca nu au fost legate ambele.

Bmw_Rulllzzz 20-03-09 21:55

Re: KIA pr0XYD
 
zic eu ca in vreo 2 luni iti sare luneta si parbrizul :lol: misto misto :)

clawmvp 21-03-09 12:45

Re: KIA pr0XYD
 
esti nebun :))
foarte tare !

Lecca 21-03-09 13:09

Re: KIA pr0XYD
 
marfa! dar cam mult dupa parerea mea :P

markizu 22-03-09 08:26

Re: KIA pr0XYD
 
vazut '' pe viu '' aseara ...sa-mi cada si parul din cap nu alta la felul cum se auzea
bravo ...
asteptam finalizarea proiectului

norbi_bidi 22-03-09 10:42

Re: KIA pr0XYD
 
ocupa cam mult loc in spate... dar arata super... :-)

markizu 23-03-09 10:32

Re: KIA pr0XYD
 
de aratat arata
dar cum se aude .... doar cu unu ... doamne ! :-)

Shorty 15-05-09 12:51

Re: KIA pr0XYD
 
3 Attachment(s)
Salutare.
Mai revin cu cateva poze.
S-a mai lucrat la partea de cabluri,s-au facut fetele pentru crossover si ampliful de medii, urmeaza inlocuirea difuzoarelor originale cu unele de la alpine si insonorizarea.

Numai bine si bafta tuturor

meDyce 30-05-09 03:57

Re: KIA pr0XYD
 
salut .
am si eu o intrebare : la grila fata iai dat cele 4 linii cromate jos sau le-ai vopsit pt imi place cum da grila fara ele pe masina


All times are GMT +2. The time now is 23:04.

- Copyright 2024 4Tuning