![]() |
[IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Anul acesta, în 21 martie, de ziua Poliţiei, la Aeroport se vor organiza curse de maşini, la care vor putea participa toţi iubitorii de viteză, şi toate categoriile de automobilişti. Organizatorii evenimentului sunt cei de Asociaţia Sportivă Tuning. Ideea a pornit de la faptul că ar trebui stopate toate cursele ilegale de acest fel.
Este o competiţie care, dacă va avea mulţi participanţi, va deveni regulară. Este destinată vitezomanilor amatori, celor care vor să-şi descarce adrenalina. Timpii vor fi stabiliţi cu ajutorul unor celule, iar cursele vor fi supravegheate de arbitrii acreditaţi. Este prima dată când se organizează aşa ceva la Sibiu, poate chiar şi în ţară, pe un Aeroport, unde calitatea asfaltului este net superioară. Separarea pe grupe se va face în funcţie de capacitatea cilindrică. Taxa de înscriere va fi în jur de 100 de lei. Am auzit niste zvonuri si am gasit pe net , mai exact pe stirisibiu.ro ceea ce scrie mai sus. nu cred ca e prima data cand se organizeaza asa ceva in tara, dar sunt curios sa vad ce va iesi!:D:D |
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Vom fi acolo.....punem ceasul sa sune
sper sa fie toata comunitatea orezenta.... |
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Daca grupe vor fi pe cilindree o sa fim de rasul tarii!!!
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
De ce? Va fi mult mai interesant. Mie mi se pare mult mai normal ca grupele sa fie facute dupa cilindree si nu dupa cai putere.
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
mai tot cu politia sa avem noroc.....:D daca nu mergeam prin buc sau cluj sa ne uitam si noi la racer-uri :D poate se gandesc mlitienii sa organizeze si o expozitie de masini tuning :D si de ce nu poate ii intrec pe carabinieri cu un logan de 660 de cai...mmm...ce ziceti...peace 4 all si ne vedem acolo....
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
sper sa iasa bine! ne vedem acolo! ;)
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
liniutele nu se fac dupa cilindree,are dreptate migu,mie si rusine sa le spun tovarasilor din tara daca va fii asa.....oricum,adisor,delu,cipi,bart si radu vor fii prezenti!!!! corrado,celica,S2,S2,VR6:lol:
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
eu zic sa propuneti organizatrului data viitoare sa faca dupa cp! asta cred ca ramane asa desii vad ca sunteti revoltati!
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Pot sa se faca linii dupa orice ca cipi va pleca acasa cu o cupa ;)
Cea mai buna departajare intre masini se face dupa CP si coeficient de tractiune!! Oricum nu conteaza. Toata masinile tari din tara in 21 merg in ungaria. Acum am aflat de la cineva din cluj ca ei impreuna cu bucuresti oradea, timisoara si etc sunt prezenti la un drag drift si concurs de indemanare in ungaria la 20km sud de budapesta. Cine n-are bani de mers acolo poate o sa vina la sibiu. Dar cum si reclama e un mare zero o sa ramanem cu cativa din sibiu si VL poate... |
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Quote:
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Quote:
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
stie cineva totusi de unde pot lua formularul de inscriere? am si eu o corsa b de 1,6 150cp si vreau sa concurez chiar dak e prima data si p;ierd dar cred ca o sa fie distractiv. va rog datimi ceva detalii un nr de contact sau un id ceva
|
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
ia legaututa cu Liwione
un id mess: [email protected] |
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
Quote:
Cursele de acest gen, cunoscute sub numele de „liniute ", vor avea loc pe pista dezafectata a aeroportului Sibiu. Distanta efectiva de intrecere va fi de aproximativ 600 de metri iar cronometrarea se va face cu sistem de celule fotoelectrice, fiind supravegheata de arbitrii acreditati din partea Federatiei Nationale de Automobilism. Organizatorii pregatesc patru clase de cilindree, de la 1300 de centimetri cubi pana la motoarele de trei litri, prognozele aratand un numar de peste 50 de participanti. Taxa de inscriere va fi de 100 de lei iar primii tei clasati din fiecare categorie de concurs vor primi cupe si diplome. Pentru regulamentul cursei si inscrieri, este pusa la dispozitie adresa de e-mail [email protected].:D:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2:rolley es2:rolleyes2 |
Re: [IMPORTANT] Curse legale in SIBIU
deja am primit un mass daca a folosit cineva aditiv de marire a cifrei octanice, deci va fi o mare tiganie
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:30. |
- Copyright 2026 4Tuning