Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault Clio 1.4 AYG (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/113396-renault-clio-1-4-ayg.html)

B-11-AYG 10-03-09 13:07

Renault Clio 1.4 AYG
 
23 Attachment(s)
De ceva timp mi-am luat o masina de pe urma Dacie B-11-AYG, si acum am decis sa-l postez pe fugarici aici pe forumul care imi petrec cel mai mult timp din zi. :rolleyes2

E un Renault Clio din 2002, e dotat cu airbag sofer, alarma si inchidere centralizata, un motor de 1.4 8v 75cp,

Prezent: am inceput prin cumpararea unor stergatoare de silicon si un sprey rosu pentru stopuri,

Planuri de viitor: jante pe 15", suspensie sport, folie omologata RAR. astupat clante spate, ploape capota, astupat yala de la porbagaji, si peste ceva timp bine inteles si motoru, vreau sa ii pun unu de Clio RS 190cp.

Pana la adevaratele modificari ce vor fi pe o perioada indelungata va pun cateva poze cu fugarici:idea:

Preparatul 10-03-09 13:11

Re: R Clio 1.4 AYG
 
frumoasa masina!
vezi ca pt modelul asta de clio sunt disponibile si farurile cu lupa;) ar arata super cu astfel de faruri!
spor la treaba si s-o stapanesti sanatos fara incidente

bolidu' 10-03-09 13:21

Re: R Clio 1.4 AYG
 
s-o stapanesti sanatos si sa ne apucam cat mai curand de treaba!:D

dog99 10-03-09 13:25

Re: R Clio 1.4 AYG
 
frumos clio.bafta la tunarit;)

aDytZa_1989 10-03-09 14:01

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
frumoasa masina!!! sa o stapanesi sanatos si fara incidente :wink:
de ce nu ai ales alta masina ? ceva cu mai mult potential la tuning decat clio symbol?

B-11-AYG 10-03-09 15:05

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
3 Attachment(s)
Multumesc...;)

Nu am ales alta masina din mai multe motive. cum ar fi: pret-calitate, pret-an fabricatie. e o masina noua ieftina si buna. parerea mea, cum mi-a mai spus un prieten de aici de pe forum, " mai bine ca ti-ai luat clio decat vreo cazatura de BMW" si are dreptate, decat un bmw cu numere straine care cine stie cati bani tr sa mai bag in el mai bine un clio din 2002;)
si tuning daca vrei sa ii faci poti sa ii faci fara niciun fel de problema.
si prin tuning eu inteleg schimbarea motorului cu unu mai bun, un sistem de franare mai performant, niste suspensi mai adecvate. nu spoilare pana in gropi sau mai stiu eu ce alte impopotionari... o sa umblu si la partea de styling la faruri, capota. etc.


cateva poze cu stopurile nemontate:arrow:

aDytZa_1989 10-03-09 15:08

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
oks :D bafta in tot ceea ce ti-ai propus!! asteptam poze cu ele pe masina :D

B-11-AYG 10-03-09 15:34

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
5 Attachment(s)
Gata si pozele cu ele montate, bine inteles afara ploua cu galeata, dar asta nu ma oprit sa le montez si sa le fotografiez:-P

Preparatul 10-03-09 16:19

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
super frumos arata cu lampile!te-ai pus pe treaba nu gluma!

Dodo_998 10-03-09 16:47

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
ai grija ce-i faci la exterior sa nu te certe iar baietii :) . Sa o stapanesti sanatos !

ynp_46 10-03-09 17:21

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
Bv gogule, sa o stapanesti sanatos si fara incidente... cand e sa astupi manerele ma chemi si pe mine

PYT 10-03-09 18:38

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
na k te-am gasit si aici :lol:
marfa stopurile, tine-o tot asa...

adi.schumi_tm 10-03-09 18:47

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
Pare ingrijita masina ta,sa o stapanesti sanatos si fara incidente neplacute.Bafta la modificari si eu unul sper sa faci cat mai multe modificari la ea,pt ca lipsa de idei si imaginatie nu duci,am vazut la Dacia ta ( fosta ).Bafta !

raTzaNebunu 10-03-09 20:22

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
fugarici-u tau este foarte frumoss Lucian , Bafta la ce iti propui

nsl_iuli 10-03-09 22:28

Re: Renault Clio 1.4 AYG
 
De cand am vazut stopuri vopsite/inegrite/colantate/etc, sunt foarte nedumerit, ce intelegeti cand le faceti in halu' asta? Fuge mai tare, o face mai stabila, vezi mai bine cand dai cu spatele in parcare, cat despre vizibilitatea stopului pe frana...
Imi cer scuze ca am postat pe topicul tau, dar nu m-am putut abtine.

Cat despre restul masinii, 1.4 asta e foarte bun la orice capitol, acceleratie/consum/fiabilitate. La capitulul dotari trebuia macar un aer conditionat, ca totusi vara te "prajesti" in masina in aglomeratie. Ce sa zic, spor la modificat!


All times are GMT +2. The time now is 18:51.

- Copyright 2024 4Tuning