Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   montare sistem audio E39 (530d-2001) (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/113314-montare-sistem-audio-e39-530d-2001-a.html)

illusions 09-03-09 23:58

montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
masina are casetofon cu magazia de cd-uri in portbagaj, as vrea sa stiu daca din bord din consola audio care e stoc am de unde sa trag remote-ul si rca-urile...astept reply, multumesc

AlexBanu 10-03-09 07:39

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
Folosesti un adaptor HIGH-LOW mai destept si le ai pe amandoua..din cate stiu unitatea nu are asa ceva.

PS: vezi Helix-ul AAC

illusions 10-03-09 18:30

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 2134054)
Folosesti un adaptor HIGH-LOW mai destept si le ai pe amandoua..din cate stiu unitatea nu are asa ceva.

PS: vezi Helix-ul AAC

presupun ca adaptorul respectiv se monteaza in spatele consolei audio, nu ? esti sigur ca adaptorul resp se potriveste ?

AlexBanu 10-03-09 18:34

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
Da..100% se leaga pe firele care ies spre difuzoare.

illusions 11-03-09 21:54

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 2136025)
Da..100% se leaga pe firele care ies spre difuzoare.


inca ceva te rog :D adaptorul respectiv e ca o cutiuta mica..am vazut niste poze...si din ea ies 2 iesiri RCA..cu alea am idee ce e de facut...dar mai ies 7 fire...cu alea ce sunt , presupun ca unul e pt remote..si celelalte 6 ?

ms :)

AlexBanu 11-03-09 21:56

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
cu celelalte patru te legi la iesirile de difuzoare din unitate... -+ Difuzor stanga -+ Difuzor dreapta..

saxo 16-03-09 17:28

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
Solutia ideala sunt amplificatoarele care au si intrare de putere. Unele au si functia de "pornire automata" in momentul in care primesc semnal. Cu alte cuvinte nu mai ai nevoie de "remote".

xxdadixx 18-03-09 09:21

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 2134054)
Folosesti un adaptor HIGH-LOW mai destept si le ai pe amandoua..din cate stiu unitatea nu are asa ceva.

PS: vezi Helix-ul AAC

Daca mai pui max 50 de roni poti sa iti cumperi un MTX re-Q 3ch care are procesor de sunet si iti reface basul pierdut prin protectia casetofonului mai ales in cazul in care vrei sa-ti montezi un subwoofer, plus iesiri RCA pentru difuzoarele fata.
illusions - Eu am cumparat adaptor High-Low cu 13 roni, acelasi care pe unele site-uri costa 40 ( cu alt desen pe el ). Daca vrei sa-ti montezi subwoofer si ai pretentii de la bas iti trebuie minum un MTX Re-Q. Casetofonul iti limiteaza fregventele joase sa protejeze difuzoarele masinii, prin aceleasi iesiri legi si tu adaptorul HIgh-Low deci tot o sa-ti limiteze bassul si pe woofer.

SoundIdentity 19-03-09 21:36

Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
 
mai baieitii :) il zapaciti la maxim :)
1-remote - simplu ai acolo firul de plus contact in curu casului
2-semnal - ori iti cumperi un amplif ce permite semnalul direct de la difuri ori pui un adaptor de ce iti vorbesc baietii pe ori care iesire ca nu e filtrata nici una cum zicea cineva mai sus la e39 e pe full semnal iar la e60 difurile spate is filtrate peste 100 hz soto :)

vezi daca vrei am rama dublu din creata pentru tipul tau de masina :)


All times are GMT +2. The time now is 04:07.

- Copyright 2026 4Tuning