![]() |
montare sistem audio E39 (530d-2001)
masina are casetofon cu magazia de cd-uri in portbagaj, as vrea sa stiu daca din bord din consola audio care e stoc am de unde sa trag remote-ul si rca-urile...astept reply, multumesc
|
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
Folosesti un adaptor HIGH-LOW mai destept si le ai pe amandoua..din cate stiu unitatea nu are asa ceva.
PS: vezi Helix-ul AAC |
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
Quote:
|
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
Da..100% se leaga pe firele care ies spre difuzoare.
|
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
Quote:
inca ceva te rog :D adaptorul respectiv e ca o cutiuta mica..am vazut niste poze...si din ea ies 2 iesiri RCA..cu alea am idee ce e de facut...dar mai ies 7 fire...cu alea ce sunt , presupun ca unul e pt remote..si celelalte 6 ? ms :) |
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
cu celelalte patru te legi la iesirile de difuzoare din unitate... -+ Difuzor stanga -+ Difuzor dreapta..
|
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
Solutia ideala sunt amplificatoarele care au si intrare de putere. Unele au si functia de "pornire automata" in momentul in care primesc semnal. Cu alte cuvinte nu mai ai nevoie de "remote".
|
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
Quote:
illusions - Eu am cumparat adaptor High-Low cu 13 roni, acelasi care pe unele site-uri costa 40 ( cu alt desen pe el ). Daca vrei sa-ti montezi subwoofer si ai pretentii de la bas iti trebuie minum un MTX Re-Q. Casetofonul iti limiteaza fregventele joase sa protejeze difuzoarele masinii, prin aceleasi iesiri legi si tu adaptorul HIgh-Low deci tot o sa-ti limiteze bassul si pe woofer. |
Re: montare sistem audio E39 (530d-2001)
mai baieitii :) il zapaciti la maxim :)
1-remote - simplu ai acolo firul de plus contact in curu casului 2-semnal - ori iti cumperi un amplif ce permite semnalul direct de la difuri ori pui un adaptor de ce iti vorbesc baietii pe ori care iesire ca nu e filtrata nici una cum zicea cineva mai sus la e39 e pe full semnal iar la e60 difurile spate is filtrate peste 100 hz soto :) vezi daca vrei am rama dublu din creata pentru tipul tau de masina :) |
| All times are GMT +2. The time now is 04:07. |
- Copyright 2026 4Tuning