Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/279-discutii-honda-acura.html)
-   -   Honda of the month (https://forum.4tuning.ro/279-discutii-honda-acura/112302-honda-of-the-month.html)

Achim 04-03-09 05:01

Honda of the month
 
Pentru ca suntem o comunitate de tuning, m-am gandit sa postez un topic in care sa va intreb mai intai daca vi se pare o idee ok, ca de pe data de 1 a fiecarei luni sa deschidem un poll "Honda of the month - martie '09" (de exemplu), in care sa votam una din 5 Honde ce au primit modificari in acea luna (prezentate bineinteles pe sectiune)
De asemenea exista posibilitatea ca poll'ul sa fie "dinamic" ... si anume pot aparea modificari aduse unei masini pe parcursul desfasurarii lui, si atunci putem folosi optiunea de vot multiplu (fiecare user poate alege mai mult de o optiune din poll)

CristianD 04-03-09 08:34

Re: Honda of the month
 
interesanta si buna aceasta idee

Lukyan 04-03-09 12:13

Re: Honda of the month
 
mie imi place ideea

yulasinio 04-03-09 14:04

Re: Honda of the month
 
Sunt de acord numai daca poll-ul este secret. Si cred ca ar fi mai bine daca s-ar desfasura la o perioada de 3 luni...
Acum asteptam sa vedem ce zic si ceilalti :-P
*deschide site-ul cu vanzari de masini* :lol:

Achim 04-03-09 16:39

Re: Honda of the month
 
da ai dreptate cu alea 3 luni, cred ca e mai bine asa
votul poate fi secret, nu e nicio problema... o optiune era sa fie "vizibil" dar e ok sa il lasam "normal"
care e treaba cu site'ul cu vanzari ? :D

yulasinio 04-03-09 16:49

Re: Honda of the month
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 2118662)
da ai dreptate cu alea 3 luni, cred ca e mai bine asa
votul poate fi secret, nu e nicio problema... o optiune era sa fie "vizibil" dar e ok sa il lasam "normal"
care e treaba cu site'ul cu vanzari ? :D

La 3 luni e mai bine ca da posibilitatea tuturor sa intre in concurs sau sa voteze, pt ca nu e prea multa lume online tot timpul aici.
Votul secret e mai bine ca atunci nu stie nimeni care pt care voteaza, cei care voi pot sa-si exprima optiunea intr-un post :-P

Cu site-ul ce sa fie.... trebuie sa imi iau si eu honda sa intru in competitie :lol: cred ca luam si eu macar odata premiul daca era facut pana acuma :oops:... :lol:

Achim 04-03-09 16:51

Re: Honda of the month
 
pai vezi ... apuca-te de treaba :D
in rest... sunt de acord cu tine ;)

dragos1989 04-03-09 17:11

Re: Honda of the month
 
Foarte buna ideea :D Pagina Masina Mea Honda e Homepage la mine in Opera :))

CT99WUW 05-03-09 20:27

Re: Honda of the month
 
Geniala idee.Nu degeaba cred ca suntem cea mai bine organizata sectiune de pe forum.Felicitari Achim pentru idee astept cu interes concretizarea proiectului.

CristianD 06-03-09 09:47

Re: Honda of the month
 
poate persoana care a votat NU poate sa ne spuna si motivele sale.
Multumesc

Lukyan 06-03-09 13:43

Re: Honda of the month
 
:lol: pariu ca cel care a votat NU are alta masina si nu Honda?

Gabi 06-03-09 14:23

Re: Honda of the month
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 2117297)
De asemenea exista posibilitatea ca poll'ul sa fie "dinamic" ... si anume pot aparea modificari aduse unei masini pe parcursul desfasurarii lui, si atunci putem folosi optiunea de vot multiplu (fiecare user poate alege mai mult de o optiune din poll)

Se pot alege 2, sau mai multe opţiuni doar īn momentul īn care se votează. Nu poţi vota acum ceva şi, dacă e cazul, să mai dai un vot peste o săptămānă şi altei maşini. Am specificat asta ca să luaţi īn considerare şi, dacă nu e cu supărare, mi-am exprimat şi eu opinia īn legătură cu subiectul acestui topic. :wink:

Achim 06-03-09 19:20

Re: Honda of the month
 
Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 2124295)
Se pot alege 2, sau mai multe opţiuni doar īn momentul īn care se votează. Nu poţi vota acum ceva şi, dacă e cazul, să mai dai un vot peste o săptămānă şi altei maşini. Am specificat asta ca să luaţi īn considerare şi, dacă nu e cu supărare, mi-am exprimat şi eu opinia īn legătură cu subiectul acestui topic. :wink:

merci de precizare Gabi, f utila ;)
nu cred ca deranjeaza pe nimeni ... deci trebuie sa facem cumva
poate lasam 2-3 luni (asa cum ziceau si baietii) in care propunem toate masinile la care se fac modificari si apoi alegem 5 din ele, iar votul se va exprima dupa acea perioada de gratie (cand se pot prezenta si rezultatele finale... sub forma unui rezumat) si din ele facem poll ;)

Quote:

Originally Posted by Lukyan (Post 2124202)
:lol: pariu ca cel care a votat NU are alta masina si nu Honda?

GYM a votat nu ... votul e public si puteti vedea ;)

Quote:

Originally Posted by CristianD (Post 2123613)
poate persoana care a votat NU poate sa ne spuna si motivele sale.
Multumesc

da, ar fi fost o buna idee... ducea la o mai buna organizare pe viitor dar nah

Quote:

Originally Posted by CT99WUW (Post 2122468)
Geniala idee.Nu degeaba cred ca suntem cea mai bine organizata sectiune de pe forum.Felicitari Achim pentru idee astept cu interes concretizarea proiectului.

Quote:

Originally Posted by dragos1989 (Post 2118753)
Foarte buna ideea :D Pagina Masina Mea Honda e Homepage la mine in Opera :))

merci :oops: dar nu ma mai periati atat ca poate mi se urca la cap :) glumesc ;)

e usor sa faci treaba cand ai oameni ok cu care sa "lucrezi" ;)

cred ca rezultatul votului e destul de concludent chiar si pana acum, asa ca o sa ma ocup dupa ce trece weekendul de punerea la punct a ultimelor detalii (de genul celor prezentate mai sus cu bold) si sa demaram proiectul :D

Achim 27-03-09 15:44

Re: Honda of the month
 
Bun, am abandonat putin proiectul pentru ca am fost prins cu cursele in Ungaria. Acum imi storc putin creierul ca sa punem cap la cap toate ideile si sa prinda contur ;) Daca mai aveti sugestii sunt binevenite

Magos 28-03-09 06:04

Re: Honda of the month
 
Achim, ia exemplu de la colegii din afara, unde exista un sistem pe forum de vot lunar, si la o data anume din luna, cea mai apreciata Honda din "concurente" este pusa la loc de cinste!

Eu am votat DA pentru ca stiu sistemul si imi place :)


All times are GMT +2. The time now is 04:44.

- Copyright 2024 4Tuning