Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă? (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/112011-dacia-duster-concept-furt-coincidenta.html)

aleks 02-03-09 13:38

Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
5 Attachment(s)
Căutând alţii prin calculatoarele lor au găsit poze care pe mine unul m-au pus pe gânduri, vi le prezint şi dumneavoastră şi vă invit să vă daţi cu părerea: este copy/paste după Land Rover LRX Concept, aparut in 2007 pe internet si live in ianuarie 2008 la Detroit si apoi prezentat la Geneva tot 2008, sau o coincidenţă uimitoare?
later edit: nu e nici furt, nu e nici coincidenta,LRX este sursa de inspiratie a modelului Duster, conform presei auto.

Mustang 02-03-09 13:44

Re: Dacia Duster COncept: furt sau coincidenţă?
 
Nu imi place sa acuz, deci am votat nu.
Seamana, dar asta nu inseamna ca s-au furat ideile.

Trixi 02-03-09 13:50

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
sigur e doar o coincidenta uimitoare,vorba ta...dar eu totusi aleg sa votez da.:)

boy_wonder 02-03-09 13:56

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
furt calificat :lol:

Ace Axel 02-03-09 16:37

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
eu unu nu vad nici o asemanare, deci un "NU" clar pentru vot.

in loc sa criticati si sa acuzati, ati putea sa apreciati si sa sustineti initiativa si progresul!

Bafta!

radu.3 02-03-09 16:45

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Nu prea seamana, sincer. In rest chiar imi place acest concept :D

DarkJEDI 02-03-09 16:49

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
in afara de profilu aerodinamic nu are nici o alta asemanare. deci votul se duce la NU

Psycho 02-03-09 17:42

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Si eu tot nu am votat .. dar de la concept pana la masian de strada e cam cale lunga la noi la romani .. s fii curios sa o vad pe strada .. si as putea afirma cu mandrete E DACIE FRATE

aleks 02-03-09 17:48

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel (Post 2112558)
eu unu nu vad nici o asemanare, deci un "NU" clar pentru vot.

in loc sa criticati si sa acuzati, ati putea sa apreciati si sa sustineti initiativa si progresul!

Bafta!

Liniile maşini sunt aceleaşi, compară fotografiile 1 şi 4 "încreţiturile" de pe caroserie sunt tot ce a putut realiza diferit mare departament de design Renaul?
Cam subţire....

bodyspeed 02-03-09 19:39

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Quote:

Originally Posted by Psycho (Post 2112747)
Si eu tot nu am votat .. dar de la concept pana la masian de strada e cam cale lunga la noi la romani .. s fii curios sa o vad pe strada .. si as putea afirma cu mandrete E DACIE FRATE

E frumos să zici ...uite Dacia să te mândreşti!!..., dar să nu zici uite land rover,..a nu e dacia, apoi trece şi land roverul şi zici uite dacia., şi te întrebi care a fost prima;) :lol:
Am votat Da!!, nu ştim oare să facem ceva ! Trebuie să furăm :???:

StreetStyle22 02-03-09 19:46

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Votat nu,fata seamana umpic,dar lateral nu si nici in spate.

Spark 03-03-09 10:51

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
votat nu. in fata da seamana. dar mai e si laterarul si spatele. chestii la care s-au lucrat daca totusi au avut inspiratie comuna.

bmwm5 03-03-09 14:12

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
1 Attachment(s)
Plafonul pare imprumutat de la saab aero X concept :

StreetStyle22 03-03-09 14:31

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Unde ? Ca partea aceea din sticla e mai tuguiata ca la Saab.Mie nu imi plac semnalizariile. https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1236010630

TRX 03-03-09 14:39

Re: Dacia Duster Concept: furt sau coincidenţă?
 
Nici nu au chiar asa de multe linii comune :) Eu zic ca nu e nici furt, nici coincidenta. Fiecare are identitatea ei , doar ca degaja acelasi aer :)


All times are GMT +2. The time now is 19:14.

- Copyright 2024 4Tuning