Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Motor si cutie pe dacie, de care??? (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/111884-motor-cutie-dacie.html)

popasan 01-03-09 15:58

Motor si cutie pe dacie, de care???
 
Salut, am tot vazut puse pe dacii motoare de vw golf II (1.8 16v), de renault williams (1.8 16V), iar cutii de viteze de passat, audi 80, r21, r18.


Ce motor si cutie ar fi cele mai performante?

adrian_YLI 03-03-09 09:49

Re: Motor si cutie pe dacie, de care???
 
poti pune de care vrei
trebui sa te hotaresti
amandoua sunt bune
motor de golf II cutie de passat
si motor de renault williams cutie de r21

Bengy_BLS 03-03-09 19:53

Re: Motor si cutie pe dacie, de care???
 
cel mai echilibrat dupa parerea mea este(r19) F3p d700 , 1800cmc , 110cp , 8 valve , cu o cutie de dacie papuc modificata sau de fuego , r18 etc. ar mai fi renumitul f7p 1.8 16 135cp cunoscut pe clio si sub F16.ie

popasan 03-03-09 20:02

Motor si cutie pe dacie, de care???
 
3 Attachment(s)
Ce ziceti de F4R?
(F4R RS normally-aspirated 2.0 16V engine which delivers 197hp at 7,250rpm and maximum torque of 215Nm at 5,550rpm)

Si cutie de R21 Turbo (UN1), cutia asta se poate pune pe motoru ala?

Iar in cutie un (Quaife ATB Helical LSD differential):D


Renault 21 Turbo --- 2.0 L (1995 cc) petrol SOHC 8-valve I4 MPI turbo; 175 bhp (129 kW); top speed: 227 km/h (141 mph) ; 0-100 km/h : 7.2 s (available in Turbo and Turbo Quadra models)....

flocea_ro_ab 16-03-09 21:57

Re: Motor si cutie pe dacie, de care???
 
vrei sa iti faci dacie sau ?


All times are GMT +2. The time now is 06:29.

- Copyright 2026 4Tuning