Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte Anunturi Piese (https://forum.4tuning.ro/524-anunturi-piese.html)
-   -   Caut debitmetru pontiac firebird (https://forum.4tuning.ro/524-anunturi-piese/11132-caut-debitmetru-pontiac-firebird.html)

scorpio GL 23-12-05 21:30

Caut debitmetru pontiac firebird
 
Stie cineva de unde pot lua un debitmetru pentru un pontiac firebird MPFI din 89 de 2800cmc???Sau poate stiti de vreunul dezmembrat????

mertan 23-12-05 22:40

daca ai vrut americana. :evil:

scorpio GL 23-12-05 23:26

Da amice, dar e muscle car.Peste zece ani a mea va fi o piesa de colectie, a ta o masina veche :wink:

claudiu lucian 23-12-05 23:48

aici ai dreptate.dar intretinerea ?? aici t ia.d c nu iesi la rampa cu ea sa t vada lumea? ar fi tare. fa un topic si zine mai multe despre masina asta. chiar snt rare

scorpio GL 24-12-05 00:17

Da ce ma eu mi-am luat masina pentru lume??Nu sant destui parveniti sau pusti de bani gata care se lauda cu masinile lor luate de mami la majorat pe aici??Eu doar incerc sa o intretin cat mai bine, si atat.Nu am de dovedit nimic nimanui :wink: .

claudiu lucian 24-12-05 00:48

mah..uite eu d curiozitate as vrea sa o vad,sa o aud.si nu vrei sa o faci p frumoasa ta celebra.E f rara, dak nu unikta si ar iesi imediat in evidentza, ajunge sa vii la o cursa(ca spectator)si masina nu va scapa nevazuta. Nu iti place sa-ti fie admirata masina? curios

scorpio GL 24-12-05 08:40

Ma daca vrei asa de mult sa o vezi, poti veni la mine, si gata, o vezi.La cursa de pe 18 nu am putut veni ca aveam problema cu debitmetrul.Ce e asa ciudat daca mie nu-mi place sa ma rup in figuri????

AudiPerformance 24-12-05 09:31

tare ciudata treaba! eu nu am gasit nici o varianta de 2.8 in toate cataloagele de piese care le am! desi stiu foarte clar ca exista masinile pentru care am eu piese incep de la 3.2 si pana la 5.0!

Daca totusi gasesc ceva o sa te anunt!

scorpio GL 24-12-05 12:12

Multumesc mult pentru ca ai cautat.

Hondarul 25-12-05 09:52

Daca tot e off-topicul la moda, un Muscle Car prin definitie este cu motor V8, de unde si acei \"muschi\"... Cu motorul 2.8 nu prea ai performante deloc admirabile. Dar te cred ca nici nu te intereseaza chestia asta, ceea ce e foarte bine. Imi place masina, si eu vroiam sa iau una care era pe autovit acum vreo 2 luni, dar m-am lasat... nici muscle, nici economica... nu-mi zicea nimic. Daca ai gasi un V8... toata stima si respectul !!!! Atunci, DA, vei putea spune mandru ca ai Muscle Car... :wink: Ca daca ne gandim mai bine, s-au facut si Mustanguri cu 4 cilindri in linie, mai incete ca o Dacie...

KAmikazee2005 25-12-05 15:43

claudiu si la mine in suceava este un pontiac firebird... majina pana in vara a fost intretinuta... acuma zace in centru... nu cred ca nu ar avea proprietaru bani sa o intretina! oricum cand a aparut prima oara in sv pot sa zic ca toata lumea intorcea capu dupa ea! acuma totzi rad...

scorpio GL 25-12-05 18:13

.Am gasit si v8, chiar 2, dar deocamdata e in stand by.Sant pe carburatie alea, si asta se pare ca se poate chip-ui lejer, plus ca asta are blocul de aluminiu.Oricum proiecte ar fi, dar va mai trece putin timp.Are compresie mica, si din cat m-am documentat pana acum are mare potential de upgrade.Ramane de vazut, ca acum nu are cine stie ce performante.Vreau debitmetru bun mai intai :wink:

trg 25-12-05 19:10

Da-mi seria/anul de fabricatie/si capacitatea motorului,daca nu se gaseste prin Ro ma uit eu aici la mine.Un prieten de-al tatei are unul de 5l,consuma in draci masina asta!!!ca un vapor :lol:

AudiPerformance 26-12-05 12:12

Quote:

Am gasit si v8, chiar 2, dar deocamdata e in stand by.Sant pe carburatie alea, si asta se pare ca se poate chip-ui lejer, plus ca asta are blocul de aluminiu
Cand vei reusi vreodata sa pui chip pe un motor pe carburatie cred ca vei fi de departe cel mai tare! Sunt multi care au incercat pana acum si nu au reusit...

Sa fie de vine gestiunea electronica a masinilor pe carburatie?! :roll: :wink:

Gabi_323i 26-12-05 17:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AudiPerformance\"
Quote:

Am gasit si v8, chiar 2, dar deocamdata e in stand by.Sant pe carburatie alea, si asta se pare ca se poate chip-ui lejer, plus ca asta are blocul de aluminiu
Cand vei reusi vreodata sa pui chip pe un motor pe carburatie cred ca vei fi de departe cel mai tare! Sunt multi care au incercat pana acum si nu au reusit...

Sa fie de vine gestiunea electronica a masinilor pe carburatie?! :roll: :wink:

ia citeste inca o data, mai atent ;)


All times are GMT +2. The time now is 01:33.

- Copyright 2024 4Tuning