Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Lamborghini Countach replica (https://forum.4tuning.ro/399-americane/110875-lamborghini-countach-replica.html)

CyberCSX 12-04-09 15:28

Re: Lamborghini Countach replica
 
Quote:

Originally Posted by brownshark (Post 2211755)
singurul lucru frumos sint jantele. replica pe coca de fiero e jenanta , zici ca a "pitit-o" sub un spate de troleu si i-au facut-o baietii la bloc din ciocan si chit....bangla bangers...

Pe coca de fiero īti fac si o replicanta de Dacia 1300 si daca-i mai si umflu motoru la 320 de cai cu superchargerd si un "stropulet" de NOS, sa te ti drace dacie :D

Referitor la jenti, daca esti OK īn bani, poti sa-ti faci din astea gen lambo la comanda si pt. Dacia 500 Lastun darmite pt. restul ;)

Ia vezi AICI. Cirteste si restul, vezi sectorul OLD SCOOL ;)

Cr0c0 F 20-04-09 23:02

Re: Lamborghini Countach replica
 
ce ma nedumereste p mn e ca bobby boss da niste cifre ma refer la cai si consum iar proprietarul da alte cifre in emisiunea de la pro motor...wtf..nu mai inteleg nimik..

Mjeefo 21-04-09 17:45

Re: Lamborghini Countach replica
 
Luata in general arata bine, dar daca stai sa analizezi pretul si laudele care ii sunt aduse nu se merita.

marancea_doru 09-05-09 20:39

Re: Lamborghini Countach replica
 
Astazi am vazut-o pe la piata 1mai si am ramas masca. Masina in realitate arata super. Am mai vazut lamborghini countach inainte, dar pot sa spun ca nu se vede diferenta. Inca o data o felicit, dar sunt dezamagit ca este FAKE. Pacat nu stiam daca nu vedeam pe forum. Miroase a Romania. Masina sport cu cutie automata....nu mai zic nimic...

marancea_doru 09-05-09 20:45

Re: Lamborghini Countach replica
 
Quote:

Originally Posted by CataNOS (Post 2211723)
replica aia alba arata ca si cum ar fi fost prinsa la mijloc intre doua camioane, e ca o cutie (mai mult de 15, hai 20k $ nu a costat). Iar proprietarul "prototipului cu motor american cu 8 cilindri" cred ca mai are un pic si lipeste un set de coarne pe capota ca sa dea bine. Singurul unghi frumos al masinii e din fata, din lateral e catastrofa. Cand a inchis portiera s-a vazut cum a inceput sa tremure fibra pe ea :)) Cat despre incercarea de drift.. Nu se vad aia trei sute si ceva de cai. Ii dau maxim 160-180 cp asa la prima vedere.
Replica din linkul lui BC-20-LET e foarte misto, se vede supletea countachului in ea.

ai dreptate. are 250 cai nu 320.

Cr0c0 F 18-05-09 23:32

Re: Lamborghini Countach replica
 
cand o avea masina aia 250 cai gsiu meu va avea 500.. mas da pe 400m cu el..sa vad..eu am doar 140 dar sincer cred ca imi cam mananca fumu...tigae de masina...motor de fiero ce prototip aleas vraji..in fine..ideea e ca masina e unikat si atrage priviri. eu unu as cumparao. cu 5 6000e. max. mai mult nici mort mai era una candva prin vitan..avea si aia vreo 2000 cai...in fine.. sa lasam aberatiile pentru pasionatii de nfs..;)

dragos_rsp 11-07-09 14:07

Re: Lamborghini Countach replica
 
Hai sa nu mai fim rautaciosi......masina chiar arata bine cu toate ca este un FAKE.....proprietarul ce sa zica si el.....trebuie sa se laude intrun fel, doar este masina lui, pe langa asta a aparut si cu ea la TV, am avut ocazia sa o vad live la o benzinarie prin otopeni......chiar atrage priviriea.

Strutter 25-09-09 20:38

Re: Lamborghini Countach replica
 
In America e criza mare.... Interesante si comentariile de pe site-ul protv unde e postat filmuletu'. "Speram ca partidul nostru' sa faca eforturi sa repare drumurile ca sa aducem masini scumpe sa fie si tara noastra in top". Omu' e rupt de realitate, la fitze si la bengosenii pe 4 roti nu ne depaseste nimeni. Oricum Nich Bucur e asteptat cu drag la New York. ;)
Btw, masina e interesanta, volanul e de cacat, ca si ziarul de pe "carpeta", in SUA omu' e vedeta, cam asta reise din discutii.

Spicuind:

"new york rey studio (2009-02-10 11:17:57)
putina lume intelege adevarata valoare ,si mai putina intelege ce greu este sa ajungi sa ai o replica adevarata mai ales ca a lui a maifost folosita si in filmul Romble in the bronx el va explica si valori sentimentale si vreau sa va spun ca aici era aspirator de femei replica lui sint foarte rare > Si el si masina lui sint vedete dar asa e ro, acasa la el nici odata nui apreciat .Nick iti doresc sa ai acelasi succes ca si aici ,te asteptam din now la new york. "

B88VXL 21-01-10 13:20

Re: Lamborghini Countach replica
 
sincer.. nu-mi place deloc:P am tot vazut-o parcata in fata la marriot.

Andreea13 07-02-10 17:59

Re: Lamborghini Countach replica
 
e fortza masina , am avut ocazia sa fiu pasager...pe a2 , abia m`am suit in ea si deja eram la 200...

player77 05-03-10 23:44

Re: Lamborghini Countach replica
 
:D
Quote:

Originally Posted by Andreea13 (Post 3061612)
e fortza masina , am avut ocazia sa fiu pasager...pe a2 , abia m`am suit in ea si deja eram la 200...

:D:D:D:D 200 kg?
sau era pe platforma...trasa de un m5?
masina din rumble in the bronx este asta...nu ramble..
http://images.google.ro/imgres?imgur...26tbs%3Disch:1
made in romania...

The MIG 08-03-10 21:52

Re: Lamborghini Countach replica
 
arata interesant:-?
ciudat..dar interesant!!

RideTheRiddle 08-03-10 22:41

Re: Lamborghini Countach replica
 
interesanta masina, mi-am luat-o in barba ceva timp ca e pe bune countach, fiind si parcata la merriot m-am gandit ca a venit vreunu cu ea de prin tarile calde, dar cum curiozitatea ma omoara, m-am dat jos sa o vad de aproape si mi-a sarit in ochi volanul plus alte mici nimicuri, pacat, masina arata bine per total, dar detaliile fac diferenta.

lazar 28-03-10 20:10

Re: Lamborghini Countach replica
 
Quote:

Originally Posted by Andreea13 (Post 3061612)
e fortza masina , am avut ocazia sa fiu pasager...pe a2 , abia m`am suit in ea si deja eram la 200...

Daca te plimbi cu un logan te cred si eu ca ai fost impresionata.

andrei.pex 22-04-11 23:25

Re: Lamborghini Countach replica
 
O caricatura de masina....nu are nici o linie , nici o treaba cu un countach


All times are GMT +2. The time now is 07:19.

- Copyright 2024 4Tuning