Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 316i Touring (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/110839-e36-316i-touring.html)

raduku_moto 22-02-09 19:13

E36 - 316i Touring
 
16 Attachment(s)
Salut. De curand am achizitionat un BMW E36 316i Touring din 11/1997, dupa care am fost personal in Germania. Masina m-a ajuns acasa cu revizia completa, tun, statie, HU, etc aprox 3800-3900 eur si are urmatoarele dotari : 4x geamuri electrice, trapa, dubluklimatronic, PDC(parking distance control), pachet mahon, cotiera spate, volan 3 spite imbracat in piele, jante, geamuri fumurii,oglinzi electrice laterale+retrovizoare heliomate, carlig original BMW etc...
Masina a avut doar 2 proprietari nefumatori amandoi cu varsta de peste 40 ani(eu zic ca e bine).
Si poze(e cam urat afara si ea era nespalata)...

keemo 22-02-09 19:16

Re: BMW E36 316i Touring
 
chiar arata bine masina , interiorul e impecabil , cati km are ? ceva planuri de viitor ? sa ai parte de ea , bafta la modificari !!
numai bine

raduku_moto 22-02-09 19:30

Re: BMW E36 316i Touring
 
km are peste 200.000 chiar nu mai stiu exact.am sa postez din nou dupa ce ma uit-chiar nu m-a interesat pt ca masina a pornit la sfert de cheie dupa ce statuse o perioada indelungata de timp(era intepenita toata).nu bate nimic in motor, nici nu se aude ca e pornita:D

Lymbutza 22-02-09 21:23

Re: BMW E36 316i Touring
 
nu prea vad eu o masina pornind la sfert de cheie , dar am inteles aluzia :) ! Bafta si bucurate de ea !
Aaaaa si sa nu uit , De ce ai ales Touring ? Ce te-a atras spre modelu asta , ca nu sunt prea multi care aduc asa ceva ?!

raduku_moto 22-02-09 21:41

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by Lymbutza (Post 2091088)
nu prea vad eu o masina pornind la sfert de cheie , dar am inteles aluzia :) ! Bafta si bucurate de ea !
Aaaaa si sa nu uit , De ce ai ales Touring ? Ce te-a atras spre modelu asta , ca nu sunt prea multi care aduc asa ceva ?!

In primul rand multumesc de urare.
Pe scurt...am umblat doua zile dupa o masina si nu am gasit nimic care sa ma multumeasca(sunt mai pretentios:)) )si cand l-am vazut a fost dragoste la prima vedere:D. Eu cautam o pisicuta intre 96-98 cu motor 1,6-1,8 maxim(nu am nevoie de mai mult in momentul de fata) si cu optiuni cat mai multe(obligatoriu dubluklimatronic si geamuri electrice).
Acum parerile sunt impartite:unii zic ca e urat altii ca e frumos; eu cred ca e acceptabil fata de modelele precendente touring si oricum eu conduc din interior nu de pe carligul de remorcare:))=))(Care apropo il consider foarte util in cazul unui accident-din acest motiv nici nu-l dau jos)

BMnWA 23-02-09 01:33

Re: BMW E36 316i Touring
 
arata bine caravanul inauntru,e optionalizat :D . In scaunele alea nu ai incalzire ?

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...52#post2091652

raduku_moto 23-02-09 18:05

Re: BMW E36 316i Touring
 
incalzire-n scaune n-am insa nici nu cred ca exista optiunea asta pt cele ce nu au piele in dotare.poate ma insel

BMnWA 23-02-09 18:14

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093369)
incalzire-n scaune n-am insa nici nu cred ca exista optiunea asta pt cele ce nu au piele in dotare.poate ma insel

exista , am eu pe a mea si sunt scaune ca si in a ta.Dar s-au pus pe modelul asta asa pe negru care e dupa 96 .

raduku_moto 23-02-09 18:17

Re: BMW E36 316i Touring
 
eu am vazut ca cele care au piele au majoritatea insa la scaune normale nu am vazut(probabil pt ca la noi s-au adus numai "matze" chele terminate luate mai mult degeaba de acolo )
oricum stii vorba aia- cati bani dai atata face

BMnWA 23-02-09 18:19

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093421)
eu am vazut ca cele care au piele au majoritatea insa la scaune normale nu am vazut(probabil pt ca la noi s-au adus numai "matze" chele terminate luate mai mult degeaba de acolo )
oricum stii vorba aia- cati bani dai atata face

eu am avut puse pe una din masinile ce le am la dezmembrat si le-am pus pe a mea ca erau mai misto si cand le-am dat jos am vazut instalatia si rezistentele etc . le mai las astea si in 2-3 luni ii pun de E46 de piele M cu incalzire .

raduku_moto 23-02-09 18:20

Re: BMW E36 316i Touring
 
o cotiera pt mine n-ai din intamplare?:D:D:D

BMnWA 23-02-09 18:22

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093433)
o cotiera pt mine n-ai din intamplare?:D:D:D

nu am nici macar pe a mea.. in vre-o luna merg dincolo sa aduc un transport mai mare de masini pentru dezmembrat si o sa fac tot posibilul sa aduc si cotiere cat de multe posibil.

raduku_moto 23-02-09 18:52

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by BMnWA (Post 2093439)
nu am nici macar pe a mea.. in vre-o luna merg dincolo sa aduc un transport mai mare de masini pentru dezmembrat si o sa fac tot posibilul sa aduc si cotiere cat de multe posibil.

la noi prea exagereaza baietii cu preturile la cotiere(de-asta nici nu cumpara nimeni)-100eur deja e prea mult pt o cotiera, nu crezi?

BMnWA 24-02-09 00:23

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by raduku_moto (Post 2093553)
la noi prea exagereaza baietii cu preturile la cotiere(de-asta nici nu cumpara nimeni)-100eur deja e prea mult pt o cotiera, nu crezi?

100 euro in caz fericit eu din pacat am avut tot "oferte" de genul 130-170 euro cotiera. Nu e vorba neaparat de bani dar de 150 euro pui si xenon pui si plasma si inele cromate la ceasuri. adevarul e ca e un confort in plus. dar sunt exagerate preturile 150 euro o cotiera cand o pisica se vinde completa daca o cauti umpic si la 5-600 euro.

BMnWA 24-02-09 01:14

Re: BMW E36 316i Touring
 
Quote:

Originally Posted by chelban liviu (Post 2094885)
cam asa tre sa arate un bmw

asa punem poza cu un seria 8 daca e sa vorbim de cum trebuie sa arate un bmw,dar aici noi discutam de e36 nu de e46 cum e interiorul din poza ta.


All times are GMT +2. The time now is 13:06.

- Copyright 2026 4Tuning