![]() |
E36 - 316i Touring
16 Attachment(s)
Salut. De curand am achizitionat un BMW E36 316i Touring din 11/1997, dupa care am fost personal in Germania. Masina m-a ajuns acasa cu revizia completa, tun, statie, HU, etc aprox 3800-3900 eur si are urmatoarele dotari : 4x geamuri electrice, trapa, dubluklimatronic, PDC(parking distance control), pachet mahon, cotiera spate, volan 3 spite imbracat in piele, jante, geamuri fumurii,oglinzi electrice laterale+retrovizoare heliomate, carlig original BMW etc...
Masina a avut doar 2 proprietari nefumatori amandoi cu varsta de peste 40 ani(eu zic ca e bine). Si poze(e cam urat afara si ea era nespalata)... |
Re: BMW E36 316i Touring
chiar arata bine masina , interiorul e impecabil , cati km are ? ceva planuri de viitor ? sa ai parte de ea , bafta la modificari !!
numai bine |
Re: BMW E36 316i Touring
km are peste 200.000 chiar nu mai stiu exact.am sa postez din nou dupa ce ma uit-chiar nu m-a interesat pt ca masina a pornit la sfert de cheie dupa ce statuse o perioada indelungata de timp(era intepenita toata).nu bate nimic in motor, nici nu se aude ca e pornita:D
|
Re: BMW E36 316i Touring
nu prea vad eu o masina pornind la sfert de cheie , dar am inteles aluzia :) ! Bafta si bucurate de ea !
Aaaaa si sa nu uit , De ce ai ales Touring ? Ce te-a atras spre modelu asta , ca nu sunt prea multi care aduc asa ceva ?! |
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
Pe scurt...am umblat doua zile dupa o masina si nu am gasit nimic care sa ma multumeasca(sunt mai pretentios:)) )si cand l-am vazut a fost dragoste la prima vedere:D. Eu cautam o pisicuta intre 96-98 cu motor 1,6-1,8 maxim(nu am nevoie de mai mult in momentul de fata) si cu optiuni cat mai multe(obligatoriu dubluklimatronic si geamuri electrice). Acum parerile sunt impartite:unii zic ca e urat altii ca e frumos; eu cred ca e acceptabil fata de modelele precendente touring si oricum eu conduc din interior nu de pe carligul de remorcare:))=))(Care apropo il consider foarte util in cazul unui accident-din acest motiv nici nu-l dau jos) |
Re: BMW E36 316i Touring
arata bine caravanul inauntru,e optionalizat :D . In scaunele alea nu ai incalzire ?
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...52#post2091652 |
Re: BMW E36 316i Touring
incalzire-n scaune n-am insa nici nu cred ca exista optiunea asta pt cele ce nu au piele in dotare.poate ma insel
|
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
|
Re: BMW E36 316i Touring
eu am vazut ca cele care au piele au majoritatea insa la scaune normale nu am vazut(probabil pt ca la noi s-au adus numai "matze" chele terminate luate mai mult degeaba de acolo )
oricum stii vorba aia- cati bani dai atata face |
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
|
Re: BMW E36 316i Touring
o cotiera pt mine n-ai din intamplare?:D:D:D
|
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
|
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
|
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
|
Re: BMW E36 316i Touring
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:06. |
- Copyright 2026 4Tuning