Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit 12TRS - DJ 02 JOF - under construction (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/110298-oltcit-12trs-dj-02-jof-under-construction.html)

giny 19-02-09 14:42

Oltcit 12TRS - DJ 02 JOF - under construction
 
10 Attachment(s)
Ce sa va zic...e un Oltcit 12 TRS fabricatie '95,il am de vreo 5 luni,i-am puns o inchidere centralizata pe cheie tip briceag cu deschidere porbagaj din telecomanda,niste muzica dar o sa urmeze sa ii fac un upgrade,am mai schimbat scaunele cu unele imbracate in piele ecologica,restu se poate vedea in poze cu ce am mai schimbat la ea.in momentul acesta la interior mai am sa montez plafonu si fetele de la usi care sunt imbracate in piele ecologica alba.o sa urmeze mai multe schimbari...stati pe aproape si o sa vedeti.astept si sfaturile si ideile voastre

Dumitru Cristian 19-02-09 14:56

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Moa ce-ai mai tunnnnnnnnnnnnnnnnnnnarit-o si tu.
Stiker cu BOSS, Nike, BMW, VW neaparat pe ea!!

Revizie a vazut masina???

giny 19-02-09 15:03

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
asa am luat-o cu abtibildele alea dar acu mai e doar cel de pe capota ca in ultima poza si revizie a avut la sfarsitu anului trecut

madutz2006 19-02-09 15:09

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Quote:

Originally Posted by giny (Post 2081414)
stati pe aproape si o sa vedeti.astept si sfaturile si ideile voastre

in primul rand scapa de tot de ce inseamna autocolant (stickere, embleme, scotch ... )
dupa poti face ceva bun pt masina :)
bafta

electric_style 19-02-09 15:56

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
frumusica masina !!! bun venit printre noi :D
PS: scapa de stikerele alea !

giny 19-02-09 16:07

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Quote:

Originally Posted by electric_style (Post 2081708)
frumusica masina !!! bun venit printre noi :D
PS: scapa de stikerele alea !

ms,am scapat de flame-urile din laterale si de tribalu de pe haion dar am lasat cel de pe capota

electric_style 19-02-09 16:53

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Quote:

Originally Posted by giny (Post 2081744)
ms,am scapat de flame-urile din laterale si de tribalu de pe haion dar am lasat cel de pe capota

de ce nu-l dai si pe cel de pe capota jos , te avantajeaza cu ceva ??? parerea mea e ca strica imaginea masinii si dai in kitch !!!

madutz2006 19-02-09 17:00

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
si ''aripa aia de rechin'' trebuie data jos...
stopurile cu ce le-ai inegrit? in poze apare ca o banda izoliera.... sper sa ma insel...
bafta la tunat !!!

giny 19-02-09 17:06

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Quote:

Originally Posted by madutz2006 (Post 2081918)
si ''aripa aia de rechin'' trebuie data jos...
stopurile cu ce le-ai inegrit? in poze apare ca o banda izoliera.... sper sa ma insel...
bafta la tunat !!!

"aripa de rechin" nu o sa o dau jos si stopurile sunt facute cu folie deocamdata,le-am avut complet imbracate in folie dar ziua nu se prea observa cand puneam frana si riscam sa intre un "chior" in mine asa ca am mai taiat-o,as vrea sa le fac cu plexiglas transparent dar nu stiu de unde pot sa fac rost

Danutz Bratosin 19-02-09 17:48

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Aripa de rechin poti sa o lasi...arata ''frumusel''
Stopuri cu pexiglas e imposibil sa nu gaesti in craiova...putina informare doar si o sa gasesti;)!

Sfat: decupeaza masca si poti face o prelungire(pleoape) o sa arate mult mai bine...

Bafta!

giny 19-02-09 18:23

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 2082083)
Aripa de rechin poti sa o lasi...arata ''frumusel''
Stopuri cu pexiglas e imposibil sa nu gaesti in craiova...putina informare doar si o sa gasesti;)!

Sfat: decupeaza masca si poti face o prelungire(pleoape) o sa arate mult mai bine...

Bafta!

ms,aripa de rechin o lasam ca imi place cum da pe ea,o sa ma interesez unde gasesc plexiglas ca inca nu m-am interesat,aveam in plan asta.m-am gandit si io sa decupez masca dar raman gauri pe margini si trebuie astupate si vopsit umpic.sa termin cu interioru si o sa ma mai apuc si pe la exterior.imi pusesem in plan sa termin maine cu interioru dar s-a stricat si vremea mai rau si in ultimile zile nu am avut timp.sper sa termin cat mai repede,mai am de finisat si vopsit umpic haionu ca am anulat stergatoru si butucu si am astupat gaurile

Danutz Bratosin 19-02-09 18:27

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Nu-i problema cu gaurile alea...putina munca si se astupa;)
In plus o sa arate mult mai bine cu pleoape...gen PMD;)

giny 19-02-09 18:47

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
1 Attachment(s)
o sa decupez masca cand o sa termin interioru dar primu lucru la exterior e sa termin haionu si o sa ii schimb si luminile la numarul de inmatriculare cu cele de la nova...cam asa vreau sa fac spatele...o sa iau si spoiler dinacela dar o sa mai dureze ceva pana o sa vina si spoileru

Alex_Mig 19-02-09 18:52

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
In ultima poza bara spate e bara de Fiat uno.

giny 19-02-09 19:07

Re: DJ 02 JOF underconstruction
 
Quote:

Originally Posted by Alex_Mig (Post 2082336)
In ultima poza bara spate e bara de Fiat uno.

da stiu;)o sa urmeze si spoilerul acela dar mai asteapta ceva pana o sa vina si el


All times are GMT +2. The time now is 05:36.

- Copyright 2024 4Tuning