Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Facelift pentru Rolls Royce Phantom (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/109979-facelift-rolls-royce-phantom.html)

boy_wonder 17-02-09 16:41

Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
12 Attachment(s)
Iata ca a venit timpul ca si Rolls Royce Phantom sa primeasca un facelift. Un facelift binemeritat, am putea spune. Asa cum se poate vedea si in fotografii, schimbarile vor fi minime. Partea frontala se remarca acum prin spoilerul fata redesenat si grila din aluminiu, in timp ce manerele usilor au primit LED-uri. In plus, limuzina britanica va beneficia in standard de jante pe 21 inci. De asemenea, alte doua seturi de jante sunt disponibile optional. La interior, fetele usilor au fost redesenate iar sistemul multimedia a fost imbunatatit.

Productia noilor Phantom si Phantom Extended Wheelbase va incepe in aceasta primavara la uzina din Goodwood, Marea Britanie.

Car Lover 17-02-09 16:50

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
foarte tare masina asta.

nsl_iuli 17-02-09 16:52

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
No Comment, este cea mai impunatoare masina...

pedros 17-02-09 16:59

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
adevarul este ca ...avea nevoie de facelift :))))))).....ca si tipul care si-a cumparat enzo si l-a dus la weast coast customs sa-l tuneze , de parca ai mai avea ce tuna la ala...asa si la Rolls :)

allexutzzu 17-02-09 17:00

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
arata foarte bine,intr-adevar e impunatoare... dar eu personal prefer MAYBACH...

UNLORD 17-02-09 17:29

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
Quote:

Originally Posted by allexutzzu (Post 2075585)
arata foarte bine,intr-adevar e impunatoare... dar eu personal prefer MAYBACH...

Maybach-ul are problema lipsei de identitate. Se devalorizeaza cel mai repede (51% intr-un an) si seamana cu Mercedesul S-klasse, doar ca e mai mare si mai urat. In plus nici nu a avut succesul scontat, Mercedes avand in plan sa renunte la firma. Problema in schimb a Rolls-ului este masivitatea asta exagerata si opulenta, lipsindu-i "finetzea" pe care o aveau modelele mai vechi (Silver Cloud etc). Iar interiorul pare de iaht, nu de masina. Chiar nu imi place niciuna dintre masinile astea de superlux (inclusiv Bentley).

viorel oancea 17-02-09 18:16

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
imi placea inainte,imi place si acum....foarte tare.....foarte luxoasa....pacat ca nu ne permitem si noi asa ceva :sad:

HD-90-MTZ 17-02-09 18:52

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
N-am ce zice..este o masina frumoasa, luxoasa este o masina cu clasa..

YGD-sef 17-02-09 18:52

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
Nava amirala!

allexutzzu 17-02-09 19:44

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
Quote:

Originally Posted by UNLORD (Post 2075668)
Maybach-ul are problema lipsei de identitate. Se devalorizeaza cel mai repede (51% intr-un an) si seamana cu Mercedesul S-klasse, doar ca e mai mare si mai urat. In plus nici nu a avut succesul scontat, Mercedes avand in plan sa renunte la firma. Problema in schimb a Rolls-ului este masivitatea asta exagerata si opulenta, lipsindu-i "finetzea" pe care o aveau modelele mai vechi (Silver Cloud etc). Iar interiorul pare de iaht, nu de masina. Chiar nu imi place niciuna dintre masinile astea de superlux (inclusiv Bentley).


daca stam sa le luam asa, tie nu-ti place nimic, inca nu s-a inventat masina perfecta pentru tine :lol:....dar ma rog, gusturile nu se discuta!

UNLORD 17-02-09 20:12

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
Quote:

Originally Posted by allexutzzu (Post 2076060)
daca stam sa le luam asa, tie nu-ti place nimic, inca nu s-a inventat masina perfecta pentru tine :lol:....dar ma rog, gusturile nu se discuta!

As prefera oricand un Rolls de generatie mai veche. :) .Alea chiar sunt misto si nu se remarca doar prin "marime" ca modelele din ziua de azi.

drog134 17-02-09 20:17

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
Dai un ban da stai in spate:D

apache 17-02-09 20:48

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
hahaah drog bine zis

Cred ca acele leduri sunt perfecte.Acesta este motivul pentru care nu mi-am achizitionat pana acum Un Rolls Royce Phantom

tuwster 17-02-09 21:12

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
superb...
peste Maybach (parerea mea )

fulgerash 17-02-09 21:22

Re: Facelift pentru Rolls Royce Phantom
 
Ce bord urat are zici ca e de basculanta Roman .


All times are GMT +2. The time now is 00:01.

- Copyright 2026 4Tuning