Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Lada NIva (https://forum.4tuning.ro/400-europene/10931-lada-niva.html)

DACIA-Wrc 16-12-05 19:09

Lada NIva
 
SAlut. Tocmai am achizitionat miercuri la pranz o lada niva, si m-ar interesa dc are cineva asemenea masina sa-mi zica ce poate cum poate, ce sa fac cu ea, ce sa nu fac...detalii
cei care doar stiu \"din auzite\" ca mama lui bunica pretienului bunicului o avut si o facut si o dres cu masina, sa se abtina, vreau doar pareri si sfaturi doar de la detinatorii de lada niva

Edyson_4_Life 10-10-07 18:02

Re: Lada NIva
 
Salut! sunt posesor de masina marca lada, dar nu am modelul niva!! detin modelul 2103! mecanica de la masin este Aproape lafel!! eu m-am interesat ce se poate face la o asemenea masina si am gasit cateva chestii interesante!! cum ar fi : grup de viteza (sa-l schimbi din cardan) cutie de viteze, blocul motor alezat si bagat in el un set mai mare... De la cine am aflat chestile astea mi-a zis k merg cam la orice model de lada facut lucrul asta!!! dc pot sa mai gasesc informatii ti le trimit!! Ciao!!


All times are GMT +2. The time now is 15:47.

- Copyright 2026 4Tuning