Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   boxe fata DAEWOO MATIZ (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/109186-boxe-daewoo-matiz.html)

bogdys 12-02-09 15:25

boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Salutare la toata lumea
As dorii sa va intreb daca a montat cineva difuri de 10 cm JVC, a intimpinat ceva probleme?
Am inteles ca pot fi ceva probleme cu (COBORIREA)-geamului cica ramine putin afara atunci cind este coborit
As dori sa ma ajutati cu ceva idei posed una pereche de difuri JVC CS-V425 si as dori sa le montez im portierele din fata
Multumesc anticipat la toata lumea

coman razvan 12-02-09 15:48

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Am eu montate! :) Inainte sa le montezi, sa tragi de tabla de la usa spre exterior, atat cat sa aiba geamul loc sa se deschida! :) Sau pui un distantier acolo...! In orice caz, sa nu lasi sa iti frece geamul in magnetul de la boxa! ;)

Robert_MNW 12-02-09 20:18

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Ale mele sunt de 13 cm....si nu loveste nimica si nici nu am strambat tabla.8)

coman razvan 12-02-09 20:19

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Poate au magnetul mai ingust...:)

Robert_MNW 12-02-09 20:20

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
:DO fi usa mai mare...:shock:

coman razvan 12-02-09 20:23

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Sigur nu! :lol:

Robert_MNW 12-02-09 20:25

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Glumeam iti dai seama... poate am avut noroc dar nu am tras de nimica si "iarta" geamul cu vreo 5 mm:D

coman razvan 12-02-09 20:30

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Nu stiu ce sa zic..e ciudat! Si la mine numai la o usa a trebuit sa largesc putin spatul...

renatremo 20-02-09 20:24

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
2 Attachment(s)
solutie de compromis... nu foarte estetic, dar eficienta maxima...

coman razvan 20-02-09 21:46

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Da...intr-adevar! Arata urat...:(

Robert_MNW 20-02-09 22:48

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Sa ai grije cum cobori...sa nu te ia' de picior:lol:

TZN 85 BUB 20-02-09 22:51

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
merge 13 fara probleme... nu atinge geamul, nici nu am indoit tabla... nici nu am facut alt sacrificiu. difera de la difuzor la difuzor... cat e de mare magnetul.

renatremo 20-02-09 23:54

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
urat? da... dar cum suna? ma unge pe suflet... de coborat? stiu sa cobor din masina... deci... esteticul pierde in fata performantei... respect...

gabi boldeanu 22-02-09 21:53

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
sal. renatremo. Baieti eu am pe 14 si nici o problema,asa ma speriat si pe mine cel care lea montat si? A mers fara nici o modificare

Unde pot gasi chedere de usi si cele de la geamurile laterale????

banzay 29-03-09 00:23

Re: boxe fata DAEWOO MATIZ
 
Offtopic, dar la cererea colegului de mai sus: http://www.autodaewoo.ro/oferta.php?...der&id_model=6 Alege ce iti trebuie, desi credd ca gasesti tu si in Buc. cat e de mare un magazin sa iti aduca un cheder la comanda in cel mai rau caz, daca nu il au pe stoc.


All times are GMT +2. The time now is 18:16.

- Copyright 2026 4Tuning