Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009 (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/108805-noul-chevrolet-spark-debuteaza-geneva-2009-a.html)

boy_wonder 10-02-09 14:51

Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
4 Attachment(s)
Chevrolet Spark: design percutant, interior spaţios, consum scăzut de carburant şi nivel redus al emisiilor

Modelul Chevrolet Spark, gata pentru a intra īn producţia de serie, īşi va face debutul mondial la Salonul Auto de la Geneva īn martie 2009, adăugānd o nouă dimensiune segmentului īn continuă dezvoltare al clasei mini europene. Modelul Spark, cu percutantul său stil caracteristic, va da strălucire pieţei europene la īnceputul anului viitor. Cele două motoare puternice, cu patru cilindri şi o cilindree de 1,0 şi 1,2 litri, vor asigura un consum scăzut de carburant şi valori reduse ale emisiilor de gaze. Modelul Spark cu cinci uşi, creat pe baza prototipului Beat, combină designul captivant cu spaţiul interior ieşit din comun, oferind plăcerea conducerii şi, la fel ca toate autovehiculele Chevrolet, o extraordinară valoare.

<script type="text/javascript" src="http://natalie.feedroom.com/fr_embed.js"></script><div id="flashcontent"></div><script type="text/javascript">var so = new FlashObject ("http://natalie.feedroom.com/gm/onecliplive/Player.swf", "Player", "400", "326", "8", "#000000");so.addVariable("skin", "onecliplive");so.addVariable("site", "gm");so.addVariable("fr_story", "126cf2153eec4217e2cc4c5802eb064dbb458580");so.add Variable("hostURL","document.location.href");so.ad dVariable("videoratio", "43");so.addParam("menu", "true");so.addParam("quality","high");so.addParam( "allowFullScreen","true");so.addParam("allowScript Access","always");so.write("flashcontent");</script>

Sursa: Chevrolet

sprinter 10-02-09 15:09

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Interesant, pare dragutz, pentru gagici in oras e super ok, eventual sa vina si cu o paleta de culori indraznete ar fi foarte misto, oricum ceva sa iti atraga atentia, in rest pare ok interioru arata foarte bine pentru o masina din clasa ei. Oricum fata de modelul precedent e cu 5 clase peste!

Cozmescu-Alin 10-02-09 15:43

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 2054436)
Interesant, pare dragutz, pentru gagici in oras e super ok, eventual sa vina si cu o paleta de culori indraznete ar fi foarte misto, oricum ceva sa iti atraga atentia, in rest pare ok interioru arata foarte bine pentru o masina din clasa ei. Oricum fata de modelul precedent e cu 5 clase peste!

NU numai pentru gagici..Cu criza asta economica crezi ca iti vei mai permite sa omori 15l la suta? Pe langa cu asta 5-6 nu e chiar rau.Si are un design foarte atractiv.Un bleu-marin si arata super.:-)

ovydioo 10-02-09 15:47

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
un ''matiz'' chiar interesant. mie imi place

cRbL 10-02-09 15:51

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
misto ford ka, pardon mini fiesta pardon spark-u` asta.

Mustang 10-02-09 16:13

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Arata bine de tot interiorul...
Exteriorul nu mi se pare stralucit, dar e ok.

Dr3adLorD 10-02-09 16:18

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
si mie imi place interiorul. e chiar reusit

Claw166 10-02-09 16:46

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
e chiar mult mai funny si mai bine`desenat decat generatia precedenta :)

UNLORD 10-02-09 16:46

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Nu arata rau deloc! In comparatie cu modelul actual...

allexutzzu 10-02-09 17:09

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
cashchetuta magica!:lol: e trendy la interior si fancy la exterior! :lol:

HD-90-MTZ 10-02-09 17:15

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Frumusica foc!:D Arata mult mult mai bine decat Chevrolet-ul Spark/Matiz actual..

-Caz- 10-02-09 19:12

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
fata de modelul precedent e "Dumnezeu" !

sprinter 10-02-09 19:33

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 2054529)
NU numai pentru gagici..Cu criza asta economica crezi ca iti vei mai permite sa omori 15l la suta? Pe langa cu asta 5-6 nu e chiar rau.Si are un design foarte atractiv.Un bleu-marin si arata super.:-)

Imi pare rau sa te dezamagesc da raman la 15 l la suta ai mei :)))

steffan 10-02-09 20:10

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
nu a observat nimeni ca in poza are discuri perforate:)))

la cum e modelu actual de mai bine te dai jos si il impingi ca sa traga mai tare... poate o sa fie ceva in plus. designu e o evolutie clara

alex.manea 10-02-09 20:37

Re: Noul Chevrolet Spark debuteaza la Geneva 2009
 
design modern, in ton cu cerintele actuale ale pietei de criza, motoare economice si sa speram dotari standard bogate la preturi de criza:P

dac' va avea pret bun poate poate :P


All times are GMT +2. The time now is 01:19.

- Copyright 2026 4Tuning