![]() |
probleme turatie
salut......am un golf III 1.6i si de cateva zile imi face figuri la relanti,nu tot timpul ce-i drept,dar imi oscileaza turatia motorului scade si isi revine imediat,in rest merge bine nu face figuri in mers. dak stiti ce ar putea fi va rog ajutati-ma......va raman dator;)
|
Re: probleme turatie
problema de genu asta o am si eu si cred ca e din clapeta sau senzor
|
Re: probleme turatie
altcineva?.........ceva?.........nimik?........:sa d:
|
Re: probleme turatie
Nu e o problema grava dar trebuie curatata clapeta de acceleratie.
|
Re: probleme turatie
a fost intradevar din clapeta problema................s-a rezolvat cu succes
acum nu mai face figuri multumesc frumos;) |
Re: probleme turatie
cum ai curatat-o?mersi
|
Re: probleme turatie
sincer am apelat la un mecanic(prieten bun)......cica cu un spray ceva a rezolvat-o din cate am inteles yo:wave:
|
Re: probleme turatie
E bine ca ai rezolvat-o, am avut si eu o astfel de problema dar era din cauza gpl-ului
|
Re: probleme turatie
poate fi din cauza la debimetru sau spart furtuna care duce de la filtru de aer la debimetru
|
Re: probleme turatie
la fel mi se intampla si mie
|
Re: probleme turatie
am si eu aceias problema la un passat B5 din 99 1.6 daca apas putin aceleratia se tureaza putin si dupa aceia scade la 400 de ture si isi revine imediat . ma poate ajuta cineva
|
Re: probleme turatie
curata clapeta de acceleratie s-ar putea sa fie murdara
|
Re: probleme turatie
asa mi-a mai spus cineva dar tre sa merg la un service, ok merci mult
|
Re: probleme turatie
daca te pricepi putin o poti face singur cu niste spray de carburator
|
Re: probleme turatie
o sa incerc, stiu putina mecanica dar am crezut ca este mai complicat .ok merci mult pentru ajutor , o sa spun daca am reusit .
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:49. |
- Copyright 2026 4Tuning