Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - X1190 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/108121-machete-lucru-x1190.html)

X1190 06-02-09 11:54

Machete in lucru - X1190
 
11 Attachment(s)
Salut.Am in lucru un Ford Escort Rs Cosworth 1/24 Bburago.
MODIFICARI interior:revopsit(gri/portocaliu),mochetat,subwoofer
Piese:vesta reflectorizanta,trusa medicala,extinctor.
MODIFICARI exterior:pleoape,gura de aerisire pe plafon,ettriere(facute de mine):D
Motor revopsit,mai detaliat...Astept idei si pareri.:D Scuzati claritatea pozelor

NSL_ADY666 06-02-09 15:27

Re: Machete in lucru - X1190
 
frumos dar totusi vesta aia nu e prea potrivita pentru o masina de street sau wrc! extinctorul se poate face rost ! Si subwooferul aclea nu cred ca merge pus acolo unde tine pasageru picioarele pe membrana ?:lol:
In rest bordul bine facut ca si interiorul de altfel!etriere frumusele!si gura de aerisire de pe plafon io as zice sa dipaara ca nu e frumoasa deloc!
Faci treaba buna in rest ! Succes!

X1190 06-02-09 15:30

Re: Machete in lucru - X1190
 
iti spun ceva...gura de aerisire de pe plafon am pus-o acolo deoarece , macheta era indoita :cry: acolo,arata sooper urat si de aceea am facut-o...:D:Dsi apropo,vesta am facut-o deoarece nu am avut de lucru si s-ar putea sa o pun pe o Octavia 1/24:D:D

X1190 08-02-09 10:29

Re: Machete in lucru - X1190
 
Astazi am facut si niste faruri(fata),urmeaza ca maine sa ma duc la magazin si sa cumpar decapant ca sa dau jos vopseaua si apoi sa o vopsesc...
Astept mai multe pareri din partea voastra....Mersi;):)

rares 07 10-02-09 16:44

Re: Machete in lucru - X1190
 
super.
si eu pun accent mult pe interior.
stiu cum e sa fi nou.

X1190 16-03-09 15:26

Re: Machete in lucru - X1190
 
4 Attachment(s)
o sa pun poze cu fordul pentru ca nu am mai avut timp sa ma ocup de el,o sa pun peste o saptamana cand sper sa il termin,dar m-am apucat de inca 2 machete :Mini Cooper si Citroen Xsara Picasso,ambele 1/43 si deocamdata doar bodykit le-am facut:D.

X1190 02-08-09 13:04

Machete in lucru - ReSoRt
 
4 Attachment(s)
Salut tuturor.Am o Skoda Octavia TDI,producator Welly scara 1/24.M-am gandit sa ii fac niste modificari.
Deocamdata:Interior-roz/negru
-interior mochetat
-presuri din metal
Exterior-doar jantele:crom
Pun imediat poze si va rog dati-mi idei.
Scuze de calitatea pozelor...

X1190 06-08-09 21:51

Re: Machete in lucru - X1190
 
3 Attachment(s)
va rog datimi idei pentru body kit...la culoare m-am gandit.doar un body kit mai trebuie.scuzati mai sus:"Jante crom" ... jantele sunt negru mat si azi am facaut un subwoofer in spate si am astupat numaru' spate.

DTH 07-08-09 13:25

Re: Machete in lucru - X1190
 
Cu ce ai vopsit ? :)

X1190 07-08-09 21:02

Re: Machete in lucru - X1190
 
ce sa vopsesc?

X1190 16-08-09 01:10

Re: Machete in lucru - X1190
 
va rog dati-mi idei pentru un bodykit...la culoare m-am gandit,am si vorbit cu cineva care mi-o vopseste dar in 2 septembrie ca atunci vine acasa.Culoarea va fi un "cameleon"(defapt portocalie si la soare va fi verde):D

X1190 17-08-09 14:51

Re: Machete in lucru - X1190
 
7 Attachment(s)
am terminat si fordul si citroenul.(mini-ul l-am abandonat)...la ford i-am facut si geamurile fumurii...scuze de calitatea pozelor

Darius DMS 17-08-09 18:12

Re: Machete in lucru - X1190
 
arată bine amandouă!!...mai tragi o vopsea si e gata ford+ul....baftă în continuare:)

X1190 18-08-09 08:15

Re: Machete in lucru - X1190
 
mersi de aprecieri...dar acum e la tuning skoda:D:X

X1190 20-08-09 13:27

Re: Machete in lucru - X1190
 
2 Attachment(s)
poze noi cu skoda...astept pareri;)


All times are GMT +2. The time now is 14:13.

- Copyright 2026 4Tuning