Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Curse de Accelerare - Liniute (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute.html)
-   -   402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ) (https://forum.4tuning.ro/16-curse-accelerare-liniute/108109-402-craiova-15-martie-2009-reprogramata-locatie-schimbata.html)

OviDasH 08-02-09 00:14

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
Quote:

Originally Posted by dj05fmx (Post 2046958)
se tine pe drumul mare sau laturalnic?? nu stiu exact pe acolo zona...

multumesc

o sa se tina pe drumul mare ! si nu o sa fie nici o taxa pt public !

Sultanu 08-02-09 10:34

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
deocamdata am hotarat sa nu punem taxa de intrare pt spectatori dar asta se poate schimba,sa vedem,oricum daca va fi va fi ceva simbolic(ex dat mai sus 5 ron) asta ca sa evitam unii tarani care nu au nici o treaba cu ce facem noi si pentru evitarea a ceva accidente cu toate ca distanta dintre satele apropiate e destul de mare si nu stiu cine are curaju sa vina pe jos

cat despre masini si modificari se vor lua in calcul numai modificarile majore(enuntate la inceput,turbo nos etc)
tips......
nu stiu daca un filtru de aer si o toba o sa va ajute cu ceva mai degraba luati in calcul greutatea masini care va ajuta mai mult decat orice
pt cei curiosi va dau un sfat: luati greutatea masini si impartitio la puterea de fabrica.... o sa va dea un coeficient apoi cautati o alta masina cu care ati fi in grupa si faceti acelasi calcul,comparati coeficientii teoretic masina cu coeficient mai mic are sanse mai multe
asa ca.... chiar daca avetii de ex 100cp si masina usoara puteti face cu usurinta o masina de ex120cp da mult mai grea
succes la toata lumea

Sultanu 08-02-09 11:29

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
nu uitati ca sistemul este piramidal
naspa pt unii bine pentru altii........asta e
ca sa nu fie discutii o sa lasam concurentii sa se aleaga intre ei ca sa nu zica x ca a cazut cu cel care a castigat grupa

bluey 08-02-09 12:30

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
4ss vor fi prezenti la start :)

DragosT 08-02-09 16:21

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
Orarul cursei de la inscriere la premiere, actele necesare inscrierii si participarii, clasarile premiate, exista limita de locuri sau nu, un itinerar cu puncte de reper de la intrare in Craiova dinspre Bucuresti si pana la zona de concurs... as avea nevoie si de aceste detalii. Multumesc!

L.E.: am uitat de e-mail/id ymsg/telefon PERSOANA DE CONTACT

Sultanu 08-02-09 17:20

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
deocamdata ramane sistemul piramidal dar dupa cu am spus nu e totul stabilit 100%
vor fi premiate locurile 1 2 3 (cu premii nu doar cupe..)
detali despre zona in care se va tine o sa va dam in curand si cel mai probabil o sa fiti asteptati la intrarile in oras ca sa va ghidam pana acolo
vom mai face deasemenea o lista cu cei care vin din alte orase ca sa nu uitam pe nimeni
treaba cu instalatia de cronometrat nu e sigura inca abia peste 2 saptamini putem sa avem un raspuns
locatia este noua deacea sa optat pt un sistem cat mai simplu
lucrurile pe care nu le reusim acum sa le facem le vom face la urmatoarea cursa care speram sa fie cat mai apropiata depinde ce negociem cu politia pt un proiect care sa diminueze cursele ilegale la noi in oras.....exista o posibilitate sa putem face saptamanal curse dar pana atunci trebuie sa ne multumim cu ce avem.....

flexus 08-02-09 19:37

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
Mi-a placut la craiova la viteza pe serpentie, vin si la asta pe linie dreapta :) Sper sa facem iar coloana din bucuresti la 100kmh la consum :P

Si eu sustin ideea de cronometrare, cate 2 incercari pt fiecare masina, se ia timpul cel mai bun si se face clasamentul (asa a fost la Pitesti ultima legala, a iesit foarte frumos, fara discutii inafara de incadrari manarite, toata lumea a fost foarte multumita).

Iar pentru show dupa aia daca vreti primii 4 timpi din tot concursul disputa podiumul general in ordinea timpilor, gen timpii 1+2 se dau head-to-head sa se decida la "bot" cel mai tare si timpii 3+4 pentru locul 3, sau ceva de genu...

Axel 12 Trs 08-02-09 21:32

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
O sa fiu acolo cu camera de filmat si cu aparatu foto :P

tm8bnz 08-02-09 22:08

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
Am si eu o curiozitate,am un prieten cu o masina FWD ce are motorul de 1.8 16v de pe Renault 19 pe ea...la ce grupa se incadreaza dupa aplicarea coeficientilor si io mai stiu ce o mai fi prin regulament !?
E la muchie si de aia intreb !

B-81-TAF 08-02-09 22:11

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
grupa B

tm8bnz 08-02-09 22:23

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
sa confirme organizatorul,sa pot sa il anunt ca e sigur,pe prietenu' asta al meu !

dun3_g 08-02-09 22:27

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
Quote:

Originally Posted by tm8bnz (Post 2049452)
sa confirme organizatorul,sa pot sa il anunt ca e sigur,pe prietenu' asta al meu !


in primul rand trebuie sa stim cati cai are exact in certificat
si daca este de grupa B, va intra la acea grupa dar mai este vb si de fair play....daca el considera ca este de grupa C, frumos ar fi sa se inscrie acolo

OviDasH 08-02-09 22:27

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
4 Attachment(s)
Asa cum am promis - poze cu traseu ! - traseul o sa fie curat - fara pietris

radu_lkv 08-02-09 23:21

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
hmmm acum am aflat si eu de cursa asta...suna ok si e posibil sa particip la grupele > de 301 cp
cateva sugestii:
1) aveti grija sa nu fie aglomeratie la grupele mici, iar daca e sa NU se inceapa cu ele
2) nu mai mizati pe timp ca stiti ca de fiecare data jandarmii, acr-ul si politia au plecat inainte de ora 16 ...si apoi veniti cu scuze ca ei nu au respectat programul
3) BNZ-ule lasa-i pe autoltenia ca oricum, CHIAR DACA NU E TZAPA, tot nu se duce nimeni la ei
4) lasati motoarele pt sfarsit, DACA MAI ESTE TIMP
5) aveti grija cu parcatul masinilor spectatorilor, sa nu se blocheze drumul la terminare, sau in cazul unei urgente (interventia ambulantei, pompieri etc)
6)MARE grija cu stapanirea spectatorilor!!!

_wanted_cars_ 09-02-09 00:08

Re: 402 m @ Craiova, 8 martie 2009
 
asteptam sa topim cauciucurile pe asfaltul al aturnt asta vara!!!! si se poate incepe cu orce grupa doreste organizatorul parerea mea!! indiferent cred ca o sa fie foarte multa lume adunata acolo ! WANTED CARS si S.R.R sigur vor veni cu tot ce au mai bun! noi nu urmarim titlurile vrem decat medaliile!!!!!!!!:D:D:D

Mult succes la organizarea evenimentului!!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 01:28.

- Copyright 2024 4Tuning