Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   opel astra gsi (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/107673-opel-astra-gsi.html)

bobina 04-02-09 10:30

opel astra gsi
 
Salut am un opel astra gsi 2000 16v si as vrea sa stiu cati nm are si cum pot mari puterea/nm va multumesc frumos!!!NOROC:-)

bobina 05-02-09 09:19

Re: opel astra gsi
 
Salut am un opel astra gsi si la suportul de pe cutia de viteza sa smuls surubul cu tot cu filet din cutie ce imi recomandati se mai poate face ceva va multumesc frumos :sad:

X-Ray-Eyes 05-02-09 10:40

Re: opel astra gsi
 
Quote:

Originally Posted by bobina (Post 2039276)
Salut am un opel astra gsi si la suportul de pe cutia de viteza sa smuls surubul cu tot cu filet din cutie ce imi recomandati se mai poate face ceva va multumesc frumos :sad:

Ii faci alt filet in cutie mai mare si pui alt surub mai gros ...
Astea nu sunt lucruri de intrebat pe un forum ptr care astepti 2 saptamani sa ti se raspunda ... astea sunt intrebari pe care ar trebui sa le pui mecanicului ... pe forumul asta 85% sunt habarnisti care nu stiu cum arata sau unde este situat suportul pentru cutia de viteze.

Si daca tot vrei sa ii crezti Nm si caii masinii mai intai rezolva-ti problemele legate de mecanica si dupa aceea te apuci de modificari ... nu de alta dar sa nu incepi sa pierzi pe drum bucati din motor sau cutie.

andrey_20052002 05-02-09 12:28

Re: opel astra gsi
 
ca sa iti spun mai simplu sa intelegi cum se face si sa nu dai banii la altii cumperi un burghiu si un tarot de marimea gaurii din cutie si cu burghiu prima data cureti ce a mai ramas din vechiul filet si apoi cu tarotul faci un filet nou ,o sa trebuiasca sa pui un surub cu pas mare ca asta care a fost la tine cred ca a fost cu pas fin.

scturoag 08-02-09 03:44

Re: opel astra gsi
 
Quote:

Originally Posted by bobina (Post 2036033)
Salut am un opel astra gsi 2000 16v si as vrea sa stiu cati nm are si cum pot mari puterea/nm va multumesc frumos!!!NOROC:-)

Pentru putere ... Evacuare Cap-Coada , Filtru Sport cu tot sistemul , un chip , si un turbo(in caz de nu ai ... nu stiu daca la astra gsi au turbo), suspensii sport si un sistem de franare nou ... bafta

Razvan-CT 08-02-09 22:58

Re: opel astra gsi
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2047426)
Pentru putere ... Evacuare Cap-Coada , Filtru Sport cu tot sistemul , un chip , si un turbo(in caz de nu ai ... nu stiu daca la astra gsi au turbo), suspensii sport si un sistem de franare nou ... bafta

cati ani ai?? ca am vazut ca scrii numai aberatii pe toate topicurile.. intai mai citeste si tu pe forum.. si dupa da-ti cu parerea despre ceva.. nu mai fa posturi aiurea.. pentru ca eu m-am plictisit sa-ti citesc aberatiile..

scuzati-ma pentru offtopic

aa si pentru cultura ta generala astra gsi nu are turbina....

scturoag 09-02-09 04:07

Re: opel astra gsi
 
Quote:

Originally Posted by Razvan-CT (Post 2049596)
cati ani ai?? ca am vazut ca scrii numai aberatii pe toate topicurile.. intai mai citeste si tu pe forum.. si dupa da-ti cu parerea despre ceva.. nu mai fa posturi aiurea.. pentru ca eu m-am plictisit sa-ti citesc aberatiile..

scuzati-ma pentru offtopic

aa si pentru cultura ta generala astra gsi nu are turbina....

Chiar nu vad ce aberatii am scris ?!? arata-mi tu ce am scris gresit !
Si in caz de nu stii sa citesti am precizat intre paranteze ca nu stiu daca are turbina sau nu !!! asa cu nu mai sari cu papagalu.
si te rog spune-mi unde am aberat.
scz de off-topic


All times are GMT +2. The time now is 20:48.

- Copyright 2026 4Tuning