Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Vreau sa'mi au un bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/106311-vreau-sami-bmw.html)

CstL 26-01-09 18:15

Vreau sa'mi au un bmw
 
vreau sa achizitionez si eu un bmw ... seria 3 ...pana in 8000 euro maxim 8500......dar vreau 316.318 sau 320(nu cont dak 316i,316d....in general ...si care ar fii recomandat : k am 18 ani cu imi iau prima masina ,dar am mai condus ) ....niste pareri ,cv ? cam cat consuma fikre, costurile de intretinere ...si diferentza dintre ele.... ma ajuta'ti pls... multumesc

pyttbull 28-01-09 20:41

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
salut. imi primul rand nu exista 316 d . in al doilea rand pentru ce vrei sa folosesti masina ? daca te intereseaza consumul ia un 318 d consuma foarte putin..( are taicamiu ) daca vrei ceva care sa fuga...si nu te uiti la consum orienteazate la ceva peste 2.0 ..si benzina desigur !

tiganu. 29-01-09 14:31

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
avand in vedere ca esti si incepator, iti recomand fie 318i fie 318d. Ambele consuma putin si nu sunt extraordinar de nervoase (dar nici nu tragi de ele intr-o depasire), si se incadreaza si la banii pe care ii ai, mai cu greu 318d-ul care cred ca e putin mai scump de 8500. Un 318i are un consum urban de 10%, si un extraurban de 7-8%, iar un 318d urban 9% si extraurban cam 6%, deci mare diferenta nu este intre ele.
Bafta la achizitionare!:-)

cj90rzv 03-03-09 15:50

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
ai uitat sa raspunzi la posturi ???? BUZZ ! ! !

sa nu te gandesti ca 318i consuma ft putin .. adica a mea consuma 13.5 iarna ... 13 .. la mers frumos.. si vara 11.5 ...... deci sa nu te gandesti ca te dai ca si cu matizul .....

parerea mea este ca cel mai bun ar fii un 320d . te incadrezi in bani .. (doar sa ai grija la km .. la starea masinii.. sa nu fii fost lovita samd) .. are destui caluti .. mai pui un chip ceva... si si merge pt cei 136 de caluti ..... bafta .. si spune-ne si noua ce ai hotarat??

mistreku 13-03-09 13:33

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
Quote:

Originally Posted by tiganu. (Post 2020665)
avand in vedere ca esti si incepator, iti recomand fie 318i fie 318d. Ambele consuma putin si nu sunt extraordinar de nervoase (dar nici nu tragi de ele intr-o depasire), si se incadreaza si la banii pe care ii ai, mai cu greu 318d-ul care cred ca e putin mai scump de 8500. Un 318i are un consum urban de 10%, si un extraurban de 7-8%, iar un 318d urban 9% si extraurban cam 6%, deci mare diferenta nu este intre ele.
Bafta la achizitionare!:-)

daca-mi arati tu 318-le ala de mananca 10% io'l mananc!

tiganu. 13-03-09 13:42

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
bucurestiul e mai aglomerat decat craiova, deci pofta buna! :)

....apropos, daca ti neaparat sa-ti arat 318i care consuma 10% anunta-ma cand vi in buc. si iti promit ca iti arat minim 2 cu consum intre 9.5-11% consum urban.

Ciao!

B|ba 15-03-09 10:20

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
Terminati cu 318i cu consum de 10% urban ... , al meu consuma de la 11.2 in sus in oras , mai jos de 11.2 nu am reusit sa scot , indiferent cum merg.

MH 19 KTA 16-03-09 14:31

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
Va salut! Am si eu niste intrebari mai mult legate de acte, am vazut ca la unele masini (bmw e46) e trecuta doar prima inmatriculare , nu si anul fabricatiei , de exemplu prima inmatriculare este in 04.2000 , e posibil ca masina sa fie fabricata tot in 2000 sau in 1999??? Si unde ar trebui sa ma uit dupa data concreta a fabricatiei??

baway 16-03-09 23:18

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
frate , daca vrei masina buna , ti`o dau pe a mea , iti mai raman si destui bani pt benzina si fetitze :D , e un 325i , 246 cp , totul sport inafara d volan. merge si arata impecabil. daca te intereseaza ,contacteaza`ma.

baway 16-03-09 23:21

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
consum in oras 11% , in afara 8,5% , mergand pana la 140km\h , te dai mai mult la ea,sare de 15% .mie mi se pare ok. vrei adrenalina =bagi benzina :))

nissan_z32 17-03-09 00:04

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
Quote:

Originally Posted by B|ba (Post 2149031)
Terminati cu 318i cu consum de 10% urban ... , al meu consuma de la 11.2 in sus in oras , mai jos de 11.2 nu am reusit sa scot , indiferent cum merg.

318 pisicuta consuma in jur de 10 urban. fratele meu are unul si in oras nu depasea 10% mers normal.

B|ba 17-03-09 13:56

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
Quote:

Originally Posted by nissan_z32 (Post 2154969)
318 pisicuta consuma in jur de 10 urban. fratele meu are unul si in oras nu depasea 10% mers normal.

Cei drept , a mea e cabrio si e ceva mai grea , dar sub 11 nu am scos cu ea indiferent de cum merg.

nissan_z32 20-03-09 18:24

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
Quote:

Originally Posted by B|ba (Post 2156300)
Cei drept , a mea e cabrio si e ceva mai grea , dar sub 11 nu am scos cu ea indiferent de cum merg.

verifica debitmetru si sonda lamnda. si ea consuma in jur de 11-13 in oras, si dupa ce au fost schimbate a scazut consumul pana la 10l/100km

CstL 09-04-09 16:38

Re: Vreau sa'mi au un bmw
 
deci mam hotarat urmatoarea masina va fii 320d model incepand din 1999 pana aprox 2003 cred.. ce stiu sigur e k consuma putin pt un bmw.... in orash 7-9 in afara 5,6-7 ..... cam asa....dar spunetimi si mie dak il aduc din germania sau austria....cam cat mar costa toate taxele....si o revizie cam cat costa ...si la cati km se face o revizie k poate gasesc unu cu revizia gata facuta ...ce ziceti ?si vreau sa fie pana in 180(maxim-as vrea unu intre 120 de mii si 150 km asa) de mii de km .....sau na cum gasesc...si sami placa...k am vazut cu 140 de mii si park arata urat ....si unu la 200 de mii arata f frumos..
depinde......ms ...voi pune poze cu ce va fii


All times are GMT +2. The time now is 12:09.

- Copyright 2026 4Tuning