![]() |
LANCIA PRISMA. detalii
Vreau sa stiu si eu mai multe despre Lancia prisma, 1.9d. In principiu, puncte slabe, despre motor, ce bube are, ce se strica, la ce sa ma astept.
|
Re: LANCIA PRISMA. detalii
Pompa de amorsare :) Nu cred ca mai gasesti una cu pompa de amorsare originala. Se mai duce bendixul la electromotor si merge in gol (n invarte volanta).
Puncte slabe la motorul propriu zis nu exista, e fiabil. |
Re: LANCIA PRISMA. detalii
faza cu electromotoru o am si eu .. si eu am Lancia Thema.. de vreun an de zile deja .. prima cheie merge in gol...
In rest.. ca majoritatea masinilor italiene.. partea electrica se va duce prima. (parerea mea) |
Re: LANCIA PRISMA. detalii
dupa 20 de ani de functionare cred ca 100 de lei pt un bendix nou nu este un capat de tara....
|
Re: LANCIA PRISMA. detalii
stiu stiu ... dar electromotorul se scoate pe sub masina :)).... si noh.. :D.. daca inca mere... il las asa
|
Re: LANCIA PRISMA. detalii
Quote:
daca cade , adio mai multe stator ,rotor ...si atunci sa vezi distractie |
Re: LANCIA PRISMA. detalii
apai da... dar am unu bun, numai ca e pe o alta masina ... dar si ala tot pe dedesupt se scoate :))
|
Re: LANCIA PRISMA. detalii
am fost am vazut masina, dar acum, mecanic prin bucuresti stiti????
|
Re: LANCIA PRISMA. detalii
man nu trebuia sa imi dai poze ? si sa-ti dau adresa pt mecanic ?
da un semn cand esti pe mess |
Re: LANCIA PRISMA. detalii
da da, sunt bulversat cu actele, am uitat sorry
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:19. |
- Copyright 2026 4Tuning