![]() |
Machete in lucru - Martinos
5 Attachment(s)
Salut,
M-am apucat si eu de tuningat masini. am inceput cu un Audi A4. inca nu e gata. pun poze cu ce am reusit sa fac pana acum!astept idei si sugestii de la voi!:D;) (am pus foaie la bodykit, asta nu permanent, ci doar partial, pana cand termin de facut un bodykit din poxilina) |
Re: Machete in lucru-Audi A4 Martinos
Frumos Audi-ul!
Ai graja cu el, sa nu-l umflu prea tare in bodykit-uri, ca nu i-ar sta prea bine. Boxele le poti fixa cu poxilina.Scoti portbagajul afara - sa iti fie mai usor - aplici, apoi finisezi bine. Bafta!:D |
Re: Machete in lucru-Audi A4 Martinos
ok mersi pentru sfaturi.
|
Re: Machete in lucru - Martinos
bine ai venit
vad ca ai ceva idei pentru audi bafta si ai grija sa nu-l strici |
Re: Machete in lucru - Martinos
fain audi ! mai finiseaza putin boxele din portbagaj si o sa iasa super :D;)
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Salut :D...imi place masinuta...ai grija la body kit ...fa ceva mai simplut sa nu te incurci prea mult ...si boxele sunt prea mari ...incearca sa pui casca fara magnet...ocupa mai putin spatiu si dupa aia mai ai loc si de un LCD/amplificator...bafta;)
|
Re: Machete in lucru - Martinos
am multe planuri pentru el. va iesi fain, va promit!!!
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Acum mi-au venit ceva idei. nu stiu cand o sa apuc sa le fac, stau cam prost cu bugetul...
pentru inceput am sa va povestesc ce doresc sa fac cu el. 1 am sa lipesc pe scaune banda izolatoare rosie/albastra pe mijloc, sa arate parca ar avea huse sport 2 am sa-i fac body kit, dar nu prea mare ca e o masina "eleganta", am sa-i fac doar ceva praguri laterale, asa mai mici in fata si in spate un ~ nu stiu cum sa-i spun~ un fel de prag si acela sa nu il indes in bodykituri cum se spunea si mai sus 3 m-am gandit sa-i mai fac finisari la porbagaj 4 un spoiler micut Cam atatea planuri am pana acum, dar mai trebuie sa-mi iau material si nu stau prea bine cu bugetul :( Am o idee si vreau sa va cer sfatul.la audi, in fata, este plasa aceea de aerisire, sau ce e, as vrea s-o lungesc pana jos la bodykit si sa-i dau o alta forma, de unde as putea eu lua ceva plasa din aia mica pentru aerisire ? spuneti-mi daca e buna ideea. In legatura cu vopseaua, vreau sa o las asa ,deoarece imi place asa cum este. Body-ul va fi vopsit cu negru, iar pe mijloc o dunga neagra. Astept parerile voastre si orice sfat e bine venit!!!!:D:D |
Re: Machete in lucru - Martinos
daca spui ca orice sfat e binevenit atunci.....
In legatura cu culoarea ,eu unul cred ca ar arata mai bine si mai elegant alba.Pentru grila cred ca ai putea folosi, daca ai o boxa de masina ,sau asa ceva, plasa aceea ,sau daca gasesti ceva asemanator cu plasa de tantari de la termopane, pe care apoi sa o vopsesti neagra.In legatura cu culoarea tii sau nu cont de parerea mea.Mai intai sa iti placa tie si apoi celorlalti, cred eu.;) |
Re: Machete in lucru - Martinos
ok ,ai dreptate, dar cum am spus i don't have money.
|
Re: Machete in lucru - Martinos
1. Pentru scaune iti recomand vopsea nu banda izolatoare (se va vedea destul de urat). Acoperi zonele care trebuie sa ramana curate cu banda din aceea speciala (imi scapa denumirea acum) si vopsesti fie cu un penson fie cu un spray.
2. Body kitul il faci din poxilina sau chit auto (eu personal folosesc poxilina). 3. Pentru finisaje foloseste smirghel fin (granulatie peste 1500). 4. La eleron (pentru ca probabil la el te refereai cand ai spus spoiler) poti incerca sa il construiesti din plastic sau poxilina/chit auto (depinde la ce design te vei hotari). 5. Plasa de la boxe pentru grila (uita-te in topicul meu de tuning la Q7 sa vezi cum iese). |
Re: Machete in lucru - Martinos
ok mersi mersi mult!!!:D:D:D
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Buna tuturor,
am gasit ceva piese de la o masina veche-un bodykit spoiler dar sunt cam mari -2 perechi de jenti la fel culori diferite -parbriz negru pentru fata si spate -leduri -un motor tuning -un motoras micut functionabil nu stiu ce sa fac cu ele,imi puteti da niste sfaturi? Astept cu nerabdare parerile voastre! |
Re: Machete in lucru - Martinos
asa am inceput sa fac si eu tuning:D unde ai pus alea la praguri,spoulere pui chit perste ele si dupaia sculptezi forma dorita :) e simplu pt inceput si asa prinzi experienta bafta!!;)
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Cu ce pot da forma poxilinei cand o pun pe masina ?Exemplu: bodykit - cum il "sculptez"?
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:28. |
- Copyright 2026 4Tuning