Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang (https://forum.4tuning.ro/399-americane/105488-fani-mustang-new-vs-old-school-disctutii-legate-marca-ford-mustang.html)

Rac3r 21-01-09 19:57

Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
4 Attachment(s)
Acest thread vreau sa-l dedic discutiilor in legatura cu vechiul mustang din '67,convertable...fast back...oricare...si cel nou 2005 respectiv noul concept al modelului mustang...

Rac3r 21-01-09 20:10

67'mustang
 
1 Attachment(s)
1967 mustang
A reprezentat primul design reconceput de firma mustang si cred ca arata mai bine ca primul,are o estetica mai sportiva si in plus e mai scurta ca modelul anterior,motorizarile acestui model fiind:
200cid 1V 6-cyl 120 HP U Code
289cid 2V V8 200 HP C Code
289cid 4V V8 225 HP A Code
289cid 4V V8 271 HP K Code
390cid 4V V8 320 HP S Code
428cid 4V V8 335 HP Q Code GT500
Iar ca modele:
Type Number Produced
Fastback, standard 53,651
Fastback, luxury 17,391
Coupe, standard 325,853
Coupe, luxury 22,228
Coupe, bench seat 8,190
Convertible, standard 38,751
Convertible, luxury 4,848
Convertible, bench seat 1,209

valuci99 23-01-09 07:36

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
7 Attachment(s)
Mustangurile mele......
Attachment 764844

Attachment 764845

Attachment 764846

Attachment 764847

Attachment 764848

Attachment 764849

Attachment 764850

andi_cimpean 24-01-09 17:02

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
Quote:

Originally Posted by valuci99 (Post 2003264)
Mustangurile mele......

Pe bune? chiar le detii? sau te refereai ca si masini preferate? esti in romania?

Rac3r 24-01-09 17:41

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
1 Attachment(s)
FORD MUSTANG '05
Detalii tehnice generale:Caroserie: berlina
An fabricatie: 2005
Carburant: benzina
Putere: 230 CP
Capacitate cilindrica: 4000 CM3
Kilometri parcursi: 56000 km
Consum: 10 litri/100 km
Culoare: rosu metalizat

Dotari suplimentare: ABS, ESP, alarma, airbag, radio-CD player, ceas, clima, faruri ceata, trapa, inchidere centralizata, jante aliaj Al, xenon, oglinzi electrice, volan reglabil,

Alte detalii: ABS, PILOT AUTOMAT, TEMPOMAT, FULL ELECTRIC, CUTIE DE VITEzE AUTOMATA, COMENzI PORNIRE MOTOR LA DISTANTA, JANTE ALIAJ, .

Rac3r 24-01-09 17:56

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
3 Attachment(s)
Ford mustan 2010
Detalii tehnice:
Interiorul, un capitol nevralgic al vechiului Mustang, prin omniprezenţa plasticelor se prezintă serios modificat pentru a inspira calitate. După cum spun cei de la Ford, şi putem şi noi observa, designul este spectaculos iar materialele folosite nu mai par preluate direct din turnătorie. De asemenea, prin "My Color System" ambianţa de la bord poate fi configurată în funcţie de preferinţe sau stare de spirit, putându-se opta între 125 de culori ale iluminării.

Sub capotă Ford Mustang este cu adevărat un muscle car old school, dar asta nu este neapărat un lucru bun, pentru că 200 de CP obţinuţi dintr-un propulsor de 4.0 litri V6 nu reprezintă tocmai un lucru de laudă. Vârful de gamă va fi însă un mai potent V8 de 4.6 litri de 315 CP. De asemnea, ţinuta rutieră a fost îmbunătăţită prin resetarea suspensiei şi a direcţiei. Noul model va fi prezentat atât ăn versiunea copue cât şi cabrio şi va exista cât o versiune cu plafon de sticlă.

andi_cimpean 24-01-09 19:37

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
vai cat de mare este usa la Mustang=ul 2010?!?!...:D

Rac3r 24-01-09 19:40

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
dap...e un pic cam mare...da nah...nu stiai de industria fast-food din america?...tre sa incapa bietul american in ea:)):twisted:

Tefrus 03-11-09 22:49

Re: 67'mustang
 
Quote:

Originally Posted by Rac3r (Post 1999423)
1967 mustang
A reprezentat primul design reconceput de firma mustang si cred ca arata mai bine ca primul,are o estetica mai sportiva si in plus e mai scurta ca modelul anterior,motorizarile acestui model fiind:
200cid 1V 6-cyl 120 HP U Code
289cid 2V V8 200 HP C Code
289cid 4V V8 225 HP A Code
289cid 4V V8 271 HP K Code
390cid 4V V8 320 HP S Code
428cid 4V V8 335 HP Q Code GT500
Iar ca modele:
Type Number Produced
Fastback, standard 53,651
Fastback, luxury 17,391
Coupe, standard 325,853
Coupe, luxury 22,228
Coupe, bench seat 8,190
Convertible, standard 38,751
Convertible, luxury 4,848
Convertible, bench seat 1,209

Au fost 4 289 in 1967
3-289: 4V, 4V Hi-Perf si 4V GT350
428 GT 500 au trecut ca are 355 HP nu "335 HP" dar au trecut asa din motive legate de legislatie. 428 GT 500 are 410 HP.

1967 nu a fost mai scurt decat celelalte modele de pana in 1967
1966 -181.6 (461,264 cm)
1967 -183.6 (466.344 cm)
1967 shelby -186.6 (473,964 cm)
Diferenta la shelby o face doar eleronul.

Nu au fost coupe-uri sunt hardtop-uri

florin_cars 04-11-09 00:37

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2006724)
Pe bune? chiar le detii? sau te refereai ca si masini preferate? esti in romania?

sunt ale lui Vali, nu stii primul low-rider din Ro? tot al lui e :-P
la locatie te-ai uitat inainte sa intrebi:?:

KAY_ 04-11-09 22:00

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
Domnu Vali a luat 2 premii asta vara in Ungaria -Komaron http://www.usacar.hu/ a fost prezent cu Mercury si Mustangu rosu , pt prima oara cand a participat cineva din Romania. Respect si Felicitari Vali ! Sper la anu sa ajung si eu cu Buicku .

alin-007 31-05-10 09:45

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
3 Attachment(s)
eleanor :peace: o masina superba :D

Rac3r 31-05-10 09:57

Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 3403630)
eleanor :peace: o masina superba :D

da e o legenda in toate sensurile,ma intreb daca inca se mai fac asa ceva pentru doritori,eu unu sigur as fi daca as castiga la loterie:lol:,ia uite aici si versiunea noua a lui eleanor(05'mustang) cat si 2 wanna be eleanor:lol::


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning