![]() |
Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
4 Attachment(s)
Acest thread vreau sa-l dedic discutiilor in legatura cu vechiul mustang din '67,convertable...fast back...oricare...si cel nou 2005 respectiv noul concept al modelului mustang...
|
67'mustang
1 Attachment(s)
1967 mustang
A reprezentat primul design reconceput de firma mustang si cred ca arata mai bine ca primul,are o estetica mai sportiva si in plus e mai scurta ca modelul anterior,motorizarile acestui model fiind: 200cid 1V 6-cyl 120 HP U Code 289cid 2V V8 200 HP C Code 289cid 4V V8 225 HP A Code 289cid 4V V8 271 HP K Code 390cid 4V V8 320 HP S Code 428cid 4V V8 335 HP Q Code GT500 Iar ca modele: Type Number Produced Fastback, standard 53,651 Fastback, luxury 17,391 Coupe, standard 325,853 Coupe, luxury 22,228 Coupe, bench seat 8,190 Convertible, standard 38,751 Convertible, luxury 4,848 Convertible, bench seat 1,209 |
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
7 Attachment(s)
Mustangurile mele......
Attachment 764844 Attachment 764845 Attachment 764846 Attachment 764847 Attachment 764848 Attachment 764849 Attachment 764850 |
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
Quote:
|
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
1 Attachment(s)
FORD MUSTANG '05
Detalii tehnice generale:Caroserie: berlina An fabricatie: 2005 Carburant: benzina Putere: 230 CP Capacitate cilindrica: 4000 CM3 Kilometri parcursi: 56000 km Consum: 10 litri/100 km Culoare: rosu metalizat Dotari suplimentare: ABS, ESP, alarma, airbag, radio-CD player, ceas, clima, faruri ceata, trapa, inchidere centralizata, jante aliaj Al, xenon, oglinzi electrice, volan reglabil, Alte detalii: ABS, PILOT AUTOMAT, TEMPOMAT, FULL ELECTRIC, CUTIE DE VITEzE AUTOMATA, COMENzI PORNIRE MOTOR LA DISTANTA, JANTE ALIAJ, . |
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
3 Attachment(s)
Ford mustan 2010
Detalii tehnice: Interiorul, un capitol nevralgic al vechiului Mustang, prin omniprezenţa plasticelor se prezintă serios modificat pentru a inspira calitate. După cum spun cei de la Ford, şi putem şi noi observa, designul este spectaculos iar materialele folosite nu mai par preluate direct din turnătorie. De asemenea, prin "My Color System" ambianţa de la bord poate fi configurată în funcţie de preferinţe sau stare de spirit, putându-se opta între 125 de culori ale iluminării. Sub capotă Ford Mustang este cu adevărat un muscle car old school, dar asta nu este neapărat un lucru bun, pentru că 200 de CP obţinuţi dintr-un propulsor de 4.0 litri V6 nu reprezintă tocmai un lucru de laudă. Vârful de gamă va fi însă un mai potent V8 de 4.6 litri de 315 CP. De asemnea, ţinuta rutieră a fost îmbunătăţită prin resetarea suspensiei şi a direcţiei. Noul model va fi prezentat atât ăn versiunea copue cât şi cabrio şi va exista cât o versiune cu plafon de sticlă. |
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
vai cat de mare este usa la Mustang=ul 2010?!?!...:D
|
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
dap...e un pic cam mare...da nah...nu stiai de industria fast-food din america?...tre sa incapa bietul american in ea:)):twisted:
|
Re: 67'mustang
Quote:
3-289: 4V, 4V Hi-Perf si 4V GT350 428 GT 500 au trecut ca are 355 HP nu "335 HP" dar au trecut asa din motive legate de legislatie. 428 GT 500 are 410 HP. 1967 nu a fost mai scurt decat celelalte modele de pana in 1967 1966 -181.6 (461,264 cm) 1967 -183.6 (466.344 cm) 1967 shelby -186.6 (473,964 cm) Diferenta la shelby o face doar eleronul. Nu au fost coupe-uri sunt hardtop-uri |
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
Quote:
la locatie te-ai uitat inainte sa intrebi:?: |
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
Domnu Vali a luat 2 premii asta vara in Ungaria -Komaron http://www.usacar.hu/ a fost prezent cu Mercury si Mustangu rosu , pt prima oara cand a participat cineva din Romania. Respect si Felicitari Vali ! Sper la anu sa ajung si eu cu Buicku .
|
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
3 Attachment(s)
eleanor :peace: o masina superba :D
|
Re: Fani mustang,NEW VS OLD school,si alte disctutii legate de marca ford mustang
4 Attachment(s)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning