Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Important , Ar trebui vazut de toata lumea (https://forum.4tuning.ro/439-baia/104995-important-trebui-vazut-lumea.html)

andreizr1 18-01-09 18:59

Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
Sper sa nu fie pbb ca am deschis topic nou , dar asi vrea sa fie vazut de toata lumea care e activa pe acest forum.

in special vitejii si schumacher-ii care au permisu de 2-3 ani.


http://www.piticu.ro/2008/09/01/asa-...nie/index.html

huber_bm 18-01-09 19:10

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
tragic :(
DRIVE SAFELY & PUT YOUR SEATBELT ON

Soche 18-01-09 22:40

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
Şocant dar adevărat... Cand o vad si pe prietena mea ca se urca in maşina si nu-si pune centura in fata si o īntreb de ce? La care ea "ca nu pot de poşeta". Īmi vine sa o iau la palme nu alta...

IonutzMFF 19-01-09 08:04

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
Foarte buna campania, nemaipomenit de socant

MephistoBM 19-01-09 14:01

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
https://www.youtube.com/watch?v=YnqGS2RhVlY -si acest clip este f "tare"!

2ddy 26-01-09 21:28

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
adevarul e ca e f importanta pentru siguranta noastra...dar si incomoda....depinde fiecare pe ce mergem:comfort sau supravietuire?

multi sunt pe vb aia: nu mi se poate intampla chiar mie....

robbyxX23 26-01-09 21:48

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
e centura de aia e pusa acolo sa fie purtata.. nu sa aterne degeaba :lol: nici eu nu o port tot timpul in oras, de exemplu cand am de mers de la .. nu stiu Maramures sa zic pana la Gara sau ceva.. :D, dar cand ies din oras e pusa ca cine stie ce se poate intampla :???:

MephistoBM 26-01-09 23:27

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
"Centura de siguranta iti sifoneaza costumul, dar si parbrizul va face la fel!"

jonny_rapp 10-03-09 20:38

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
intradevar centura salveaza vieti!!!! am avut un accident cu un focus, mam dat peste cap de 3 ori; datorita centurii si eu si tovarsu meu am scapat fara nici o zgarietura

TRX 11-03-09 00:04

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
Quote:

Originally Posted by andreizr1;1991396

[B
in special vitejii si schumacher-ii care au permisu de 2-3 ani.
[/B]

Ai facut tu calculul asta si`ai ajuns la concluzia ca, dupa 3 ani de permis, esti automat upgradat de oamenii lui Gregorian Bivolaru si nu mai poti face greseli ? Bravura stupida pe fondul mortii laudatorilor.

On Topic : Si filmuletul e overdone ... prea tragic ca sa ti se intipareasca in memorie imaginea. Te sperie pe moment, dar uiti pana ajungi la masina.

andreizr1 11-03-09 08:00

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
am vazut ca ai 20 de ani ... probabil de asta ai observat mesajul .... intr-adevar sunt soferi care conduc f bine chiar de cind au luat permisul , le fel ca si cei cu permis de 20 de ani si sunt antitalent.

In general tinerii , cei in jurul virstei de 20 ani .... gasesc cool sa mearga cu 30-40 km/h peste limita legala , daca se poate si in oras . Noi , restul .... ne gindim ca riscurile sunt prea mari ..... si ma gindesc ca un copil ca si al meu poate fi victima unui astfel de schumacher. Aceste ginduri nu au cum sa te incerece pe tine la 20 de ani.

Si mie imi place sa merg tare , dar o fac doar cind sunt singur in masina , si pe drumuri necirculate. Si inca ceva ..... o tura cu un kart .... nu se compara cu pilotajul oricarei masini .... si este in siguranta totala.

Legat de mesajul filmului ..... este unul sensibil .... intr-adevar , nu functioneaza la toata lumea.

ps: eu cind merg la drum , merg cu 50 in localitate si cu 90 inafara.... cum ti se pare ? naspa nu ? ;)

dar , am permis de peste 10 ani , si nu am nici un accident.

TRX 11-03-09 11:09

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
:) Am momente cand o calc, in general seara :) prefer totusi plimbarile in a 5`a la Ralanti ~ 30 kmh.
Am permis de putin timp, am avut o gramada de accidente , niciunul in trafic cauzat de mine

botdriver 11-03-09 11:51

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
Quote:

Originally Posted by TRX (Post 2137971)
:) Am momente cand o calc, in general seara :) prefer totusi plimbarile in a 5`a la Ralanti ~ 30 kmh.
Am permis de putin timp, am avut o gramada de accidente , niciunul in trafic cauzat de mine

cum sa mergi cu 30 in a5a,mai ales la benzina?omori motorul...

TRX 11-03-09 21:13

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
:) Ai tu grija de`al tau

razvyrulz 11-03-09 22:18

Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
 
eu sunt de parere ca "Viteza nu ucide! Inconstienta si neatentia soferilor sunt mortale!"


All times are GMT +2. The time now is 06:26.

- Copyright 2026 4Tuning