![]() |
Important , Ar trebui vazut de toata lumea
Sper sa nu fie pbb ca am deschis topic nou , dar asi vrea sa fie vazut de toata lumea care e activa pe acest forum.
in special vitejii si schumacher-ii care au permisu de 2-3 ani. http://www.piticu.ro/2008/09/01/asa-...nie/index.html |
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
tragic :(
DRIVE SAFELY & PUT YOUR SEATBELT ON |
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
Şocant dar adevărat... Cand o vad si pe prietena mea ca se urca in maşina si nu-si pune centura in fata si o īntreb de ce? La care ea "ca nu pot de poşeta". Īmi vine sa o iau la palme nu alta...
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
Foarte buna campania, nemaipomenit de socant
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
https://www.youtube.com/watch?v=YnqGS2RhVlY -si acest clip este f "tare"!
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
adevarul e ca e f importanta pentru siguranta noastra...dar si incomoda....depinde fiecare pe ce mergem:comfort sau supravietuire?
multi sunt pe vb aia: nu mi se poate intampla chiar mie.... |
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
e centura de aia e pusa acolo sa fie purtata.. nu sa aterne degeaba :lol: nici eu nu o port tot timpul in oras, de exemplu cand am de mers de la .. nu stiu Maramures sa zic pana la Gara sau ceva.. :D, dar cand ies din oras e pusa ca cine stie ce se poate intampla :???:
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
"Centura de siguranta iti sifoneaza costumul, dar si parbrizul va face la fel!"
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
intradevar centura salveaza vieti!!!! am avut un accident cu un focus, mam dat peste cap de 3 ori; datorita centurii si eu si tovarsu meu am scapat fara nici o zgarietura
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
Quote:
On Topic : Si filmuletul e overdone ... prea tragic ca sa ti se intipareasca in memorie imaginea. Te sperie pe moment, dar uiti pana ajungi la masina. |
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
am vazut ca ai 20 de ani ... probabil de asta ai observat mesajul .... intr-adevar sunt soferi care conduc f bine chiar de cind au luat permisul , le fel ca si cei cu permis de 20 de ani si sunt antitalent.
In general tinerii , cei in jurul virstei de 20 ani .... gasesc cool sa mearga cu 30-40 km/h peste limita legala , daca se poate si in oras . Noi , restul .... ne gindim ca riscurile sunt prea mari ..... si ma gindesc ca un copil ca si al meu poate fi victima unui astfel de schumacher. Aceste ginduri nu au cum sa te incerece pe tine la 20 de ani. Si mie imi place sa merg tare , dar o fac doar cind sunt singur in masina , si pe drumuri necirculate. Si inca ceva ..... o tura cu un kart .... nu se compara cu pilotajul oricarei masini .... si este in siguranta totala. Legat de mesajul filmului ..... este unul sensibil .... intr-adevar , nu functioneaza la toata lumea. ps: eu cind merg la drum , merg cu 50 in localitate si cu 90 inafara.... cum ti se pare ? naspa nu ? ;) dar , am permis de peste 10 ani , si nu am nici un accident. |
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
:) Am momente cand o calc, in general seara :) prefer totusi plimbarile in a 5`a la Ralanti ~ 30 kmh.
Am permis de putin timp, am avut o gramada de accidente , niciunul in trafic cauzat de mine |
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
Quote:
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
:) Ai tu grija de`al tau
|
Re: Important , Ar trebui vazut de toata lumea
eu sunt de parere ca "Viteza nu ucide! Inconstienta si neatentia soferilor sunt mortale!"
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:26. |
- Copyright 2026 4Tuning