Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Xenon pe Dacie? (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/104954-xenon-dacie.html)

tunerul 18-01-09 12:40

Xenon pe Dacie?
 
Am si eu o intrebare...Se poate pune xenon pe dacie?.....si ce modificari trebuie aduse instalatiei electrice?....PLS help

giubau_v8 18-01-09 13:16

Re: Xenon pe dacie?
 
nu trebuie adusa nici o modificare la instalatia electrica....doar sticlele farului trebuie schimbate cu unele clare...asta daca iti pasa de ceilalti participanti la trafic

morpheusmaster 18-01-09 14:52

Re: Xenon pe dacie?
 
Pai in 1 rand intreaba ce dacie :) K de ex pe logan nu tre sa modifici sticla nu trebuie nimic.

Ja_Rule 18-01-09 15:26

Re: Xenon pe dacie?
 
iar pe daciile cu patru faruri, trebuiesc doua instalatii de xenon

morpheusmaster 18-01-09 19:34

Re: Xenon pe dacie?
 
Logic doar nu bifurci becul in 2 :D...sau iti pui xenon doar pe 2 din cele 4 faruri :D

Ja_Rule 18-01-09 23:16

Re: Xenon pe dacie?
 
stiu cat de logic e dar am spus`o in ideea de a nu cumpara o singura instalatie bixenon... pt ca nu ai ce face cu ea la 4 faruri ... trebuiesc doua instalatii xenon (nu bixenon)

morpheusmaster 18-01-09 23:28

Re: Xenon pe dacie?
 
Ai perfecta dreptate :D...acum asa de folclor...dati seama ce lumina ai avea daca ai pune 2 h4bixenon :D (cu modifficarile aferente la instalatia masinii)...cred ca ai avea lumina ca pe stadioane :))

Ja_Rule 19-01-09 06:25

Re: Xenon pe dacie?
 
cred ca ti`ar lua militia si buletinu si certificatu de nastere ... ca sa nu`ti mai spun ce parere ar avea ceilalti participanti la trafic

tunerul 19-01-09 15:02

Re: Xenon pe dacie?
 
ca sa fiu mai explicit as vrea sa montez pe o dacie cu 4 faruri.....si tot aici mai am o intrebare consumul este mai mare sau nu?

viorel 77 19-01-09 15:31

Re: Xenon pe dacie?
 
Consum mai mare de ce, de curent sau de benzina?

Daniel_Toa 19-01-09 15:35

Re: Xenon pe dacie?
 
Quote:

Originally Posted by viorel 77 (Post 1993393)
Consum mai mare de ce, de curent sau de benzina?

Tu ce consum crezi ? Daca e vorba de xenoane ( becuri ) , e normal sa fie vorba de consumul de curent electric nu ?

viorel 77 19-01-09 15:37

Re: Xenon pe dacie?
 
Mai stii la ce se gandeste omul...

LKS 19-01-09 17:00

Re: Xenon pe dacie?
 
O sa ai consum mai mic, daca iei de 35 w, o sa ai consum la fel daca iti iei de 55 w. (asta in cazul in care acum ai de 50-60w becurile)

alex55 19-01-09 19:07

Re: Xenon pe dacie?
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 1990693)
nu trebuie adusa nici o modificare la instalatia electrica....doar sticlele farului trebuie schimbate cu unele clare...asta daca iti pasa de ceilalti participanti la trafic

glumesti nu ??? adica eu trebuie sa imi pun geam termopan la cibie-le mele ca sa trec pe xenon? =))=))
nu trebuie nici o modificare la nici un far ;) doar banii de instalatie sa ii ai ca restu e floare la ureche

Ja_Rule 19-01-09 22:19

Re: Xenon pe dacie?
 
alex intereseaza`te ce fac acele striatii de pe sticla farului !!


All times are GMT +2. The time now is 13:04.

- Copyright 2026 4Tuning