![]() |
Despre vopsit jante
Salut baieti!!!
Am si eu o intrebare poate si niste propuneri... Anul acesta mi-am achizitionat un Ford Focus din 2008, este negru, si m-am gandit sa-i vopsesc jantele! Credeti ca merita, ca prinde vopseaua de spay? Astept raspunsuri si pareri!!! Multumesc anticipat!!! |
Re: Despre vopsit jante
nu o sa tina mult chestia cu sprayu , in max o luna o sa se decojeasca si o sa arate ca naiba...
trebuie smirgheluite calumea , sa prinda vopseaua si vopsite la pistol, daca vopsitorul are cuptor , si mai bine... |
Re: Despre vopsit jante
Quote:
Cu spray ul nu este treaba,chiar daca folosesti un intaritor tot se cojeste dupa ceva timp.Cel mai bine mergi la un vopsitor,dar care s fie de treaba,nu o giumba care s iti dea doar cu vopsea pe ele. |
Re: Despre vopsit jante
si sa zicem ca le vopsesti cum trebuie...la cuptor..etc..
vrei sa schimbi gumele....si vine nenea cu ranga sa le dea jos...nu sare vopseaua si arata ca draq dupa? |
Re: Despre vopsit jante
Quote:
|
Re: Despre vopsit jante
il pui sa infasoare capul levierului cu o carpa,ceva... mai reduce din riscuri...
|
Re: Despre vopsit jante
multumesc pt sugestii!!!
|
Re: Despre vopsit jante
Quote:
|
Re: Despre vopsit jante
Si eu vreau azi s vopsesc jantele,sunt sigur ca o s tina bine.Daca tine vopseaua si la gheata sunt ferice:D Exista lac la spray?
|
Re: Despre vopsit jante
Quote:
|
Re: Despre vopsit jante
Sunt gata de aseara,lac nu am gasit la spray,pe unde are?au iesit super,am s pun o poza cand ajung acasa.
|
Re: Despre vopsit jante
Parere mea este ca la spray nu prea este treaba nici cu vopseaua si nici cu lacul mai intai janta trebuie sa fie fara, guma sa treaca prin niste etape de pregatire si dupa accea sa fie facute de cineva care cunoaste asta daca se doresta calitate.puteti vedea cateva jante la semnatura mea la care garantez maxima calitate.apropo putin dai putin face.
SUCCES in continuare |
Re: Despre vopsit jante
dak ai de gand sa iti faci jantele cu spray mai bn nu,bn asta dak vrei sa te tina 2,3 luni!
eu le vopsesc la vopsitorie si dau 350 de lei,si asta k ma cun baiatul ala,k altfel e 2 mil de janta! da le face k din fabrica:) |
Re: Despre vopsit jante
4 Attachment(s)
Daca stii sa vopsesti iese bine,oricum eu le-am vopsit la spray si e a doua oara cand le vopsesc,nu mi-a sarit vopseaua sau kitul auto de pe ele,dar in schimb am luat ceva borduri la bord.
|
Re: Despre vopsit jante
Mi se pare enorm de mult sa dai 200 ron pe janta la vopsit,ce drac,cu 300 ron deja imi cumpar janta noua.
Nu e mare scofala cu vopsitul asta,vopseaua de spray se decojeste pentru ca lumea nu se sinchiseste sa curete bine vopseaua veche sau sa o matuiasca cel putin.Ce credeti ca fac mesterii astia de cer 200 ron pe janta? Cred ca 5% din ei poate le duc la sablat,restul le dau ei cu schmirghel si le vopsesc cu pistolul si sa nu credeti ca va pun super vopsea pe ele,doar le curata bine inainte,cateva straturi de vopsea si dupa aia nishte lac,iar costul total al vopselelor si lacurilor folosite ,nu depasesc 100 ron. Nu is ei prosti ca cer asa mult , atata vreme cat au clienti..... |
| All times are GMT +2. The time now is 23:08. |
- Copyright 2026 4Tuning