Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault 5 1.6D (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/104015-renault-5-1-6d.html)

B XX ADI 11-01-09 22:35

Renault 5 1.6D
 
5 Attachment(s)
O sa va prezint si eu masina tatalui meu (si acum dupa cum am vazut pe forum o sa imi sara nu stiu cati n useri in cap ca nici permis nu am si bla bla), masina este posesia tatalui meu de un an...masina are exterior de GT ( ma rog replica, kit-ul exterior a fost facut de niste baieti din Constanta), la partea mecanica are puntea spate pe discuri, fuzetele fata si discurile sunt de Renault 19, asa mi s-a spus (mentionez ca discurile sunt ventilate), suspensie rigida, bucsaraia fata a fost schimbata de mine si tatal meu vara asta, are un consum de 4 -5%, interior de GT - mocheta rosie, scaune gen Recaro, consola de GT, geamuri electrice si cam atat. Cateva poze facuta in vara, dar masina arata la fel deorarece sta in garaj.

B XX ADI 11-01-09 22:43

Re: Renault 5 1.6D
 
Si acum cred ca asteptati sa va pun intrebarea aia... a da " Ce tuning as putea sa ii fac la exterior?" ...Nu, intrebarea este alta, se poate pune turbo pe motorasul asta Diesel? Adica dupa ce i se face o revizie ca la carte.

miliady 12-01-09 00:26

Re: Renault 5 1.6D
 
nu stiu daca poti sa il faci turbo... dar poti sa ii pui motor de gt turbo :) benzina 120 CP...

iti ofer un bloc motor, pistoane, biele, camasi, baie ulei... ieftinache... :)

vezi pe la anunturi.

miliady 12-01-09 00:28

Re: Renault 5 1.6D
 
ai cumva asa ceva din greseala? http://s257.photobucket.com/albums/h...t=PICT4601.jpg

e suportul de motor situat sub alternator.

browser 12-01-09 10:26

Re: Renault 5 1.6D
 
Frumoasa masina sa ai grija de ea :)

faustino 12-01-09 15:44

Re: Renault 5 1.6D
 
[QUOTE=miliady;1974426]nu stiu daca poti sa il faci turbo... dar poti sa ii pui motor de gt turbo :) benzina 120 CP...

Procedeul de a pune turbo este complex si numai anumiti oameni se incumeta sa o faca :D

B XX ADI 12-01-09 18:18

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 1974429)
ai cumva asa ceva din greseala? http://s257.photobucket.com/albums/h...t=PICT4601.jpg

e suportul de motor situat sub alternator.


Nu, nu cred ca mai exista suportul, adica o s ail caut in garaj si maine o sa iti dau un rapsuns.

Si nu vreau sa pun motor pe benzina.

andy_wpo 12-01-09 18:49

Re: Renault 5 1.6D
 
super tare masinuta ta.Mai rar asa 5 ingrijit ca al tau.

B XX ADI 12-01-09 18:51

Re: Renault 5 1.6D
 
[QUOTE=faustino;1975655]
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 1974426)
nu stiu daca poti sa il faci turbo... dar poti sa ii pui motor de gt turbo :) benzina 120 CP...

Procedeul de a pune turbo este complex si numai anumiti oameni se incumeta sa o faca :D

Iti dai seama ca nu ma pun eu acum sa pun turbo-ul singur...

Dar totusi vreau sa stiu si eu daca se poate si cu cat i-ar mari puterea?

Asta e o nebuinie de a mea...

B XX ADI 12-01-09 18:55

Re: Renault 5 1.6D
 
[QUOTE=andy_wpo;1976233]super tare masinuta ta.Mai rar asa 5 ingrijit ca al tau.[/QUOTE
Mersi de aprecieri

NightDevil 12-01-09 22:31

Re: Renault 5 1.6D
 
Tzipla masina

nospherat 13-01-09 18:25

Re: Renault 5 1.6D
 
foarte dragut ,ma mir ca nu am mai vazut'o prin oras..de...mi'ar fi sarit in ochi ;)

B XX ADI 13-01-09 18:56

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by nospherat (Post 1978923)
foarte dragut ,ma mir ca nu am mai vazut'o prin oras..de...mi'ar fi sarit in ochi ;)

Normal ca nu ti-a sarit in ochi..masina circula cel mai des in cartierul Lacul Tei, iar seara intra in garaj..

nospherat 13-01-09 20:15

Re: Renault 5 1.6D
 
Faceam aluzie la altceva,nu mai conteaza...oricum nu cred ca circula decat in tei...nu?

B XX ADI 14-01-09 17:54

Re: Renault 5 1.6D
 
Quote:

Originally Posted by nospherat (Post 1979284)
Faceam aluzie la altceva,nu mai conteaza...oricum nu cred ca circula decat in tei...nu?

Am spus cel mai des circula pe acolo pentru ca acolo locuiesc si acolo poate fi vazuta masina...in rest cu masina asta am fost( ma rog toata familia) si pana la castelul bran .. sincer mi-a fost ca ne lasa masina pe drum dar a rezistat si inca mai rezista.


All times are GMT +2. The time now is 04:42.

- Copyright 2026 4Tuning