![]() |
Immo Off!
Ma poate ajuta cineva cu un immo off pentru un rover 75 cdt (2000)
|
Re: Immo Off!
Quote:
Nu stiu cine o sa priceapa, dar daca e vreunul poate o sa-ti raspunda cu ceva de genul "dk sh tz k". Vorbiti mai fratilor clar, ca tastatul e gratis si sfaturile la fel. Daca e vorba cumva (nu stiu, ghicesc) de amaratul de "chip" din cheie care care-ti transmite nimic sau functioneaza prin lipsa, nu stiu, nu te pot ajuta. (Nu-i asa ca am raspuns clar ?) |
Re: Immo Off!
Ma ierti mai nea Workaholic.....vrea si eu sa imi schimb ecu si nu am cheie la el....Un immo off m-ar coafa si pe mn ca doar asa il pacalesc sa citeasca cheia mea. Thanks for the advice....Peace!
|
Re: Immo Off!
Quote:
Partea proasta e ca nu-l pacalesti, sunt doua chestii diferite. Deblocarea de la telecomanda e una, "immo" e alta. Ziceam ca reusesti sa-l "suntezi", vei putea porni masina dar de deblocat de la butonul cheii nu. Uite aici o chestie oarecum lamuritoare pescuita dintre tampeniile de pe net: A breakdown patrol man who came to the rescue of a woman motorist has managed to get her car started using her dog. Juliette Piesley, 39, had changed the battery in her electronic key fob but was then unable to start her car. When AA patrolman Kevin Gorman arrived at the scene in Addlestone, Surrey, he found its immobiliser chip was missing. Ms Piesley said her dog George had eaten something, and realising it was the chip, he put the dog in the front seat and started the car with the key. Mr Gorman said: "I was glad to get the car started for the member. "They will now have to take George [the dog] with them in the car until things take their natural course. "It is the first time that I have had to get a dog to help me to start a car." http://www.autotrader.co.uk/EDITORIA...hseptohsix.jpg Ideea e ca atunci cand il cumperi pe noul ECU iti trebuie si grauntele asta, care nu poate fi reprogramat, vine de la mama lui cu masina cu tot: https://i63.photobucket.com/albums/h1...b/IMG_2620.jpg |
Re: Immo Off!
Interesanta si povestea domnitei...Ce ma doare pe mine cel mai tare este ca atunci cand voi lua noul ECU sa pot porni masina , partea cu deschisul din telecomanda pot trai cu ea. Sper sa rezolv ceva , ca de 2 luni stau cu Roverica numai in parcare,nu-i dau de cap. Poate vin cu vesti bune, maine il sun pe baiatul unde am dus ECU-ul original la ``carpit`` poate are vreo veste buna.
|
Re: Immo Off!
Quote:
Deschis-ul cu telecomanda e independent fata de imobilizator si e programabil cu un T4. Se pare ca iti trebuie un cod de bare care vine cu cheia (asa-i la cheile de schimb, la originale ma tem ca n-ai) si ECU e "invatat" sa recunoasca cheia. Mi se pare ca poti face rost de rescpectivul cod dand seria sasiului dar uite ca nu mai stiu unde. Cheile noi sunt scumpe. |
Re: Immo Off!
Am rezolvat-o. Mi l-au resuscitat baietii de la bucuresti pe ECU . HAPPY HAPPY HAPPY
|
Re: Immo Off!
Quote:
|
Re: Immo Off!
Quote:
Spune-mi si mie te rog unde ti-ai rezolvat problemele la ECU?? |
Re: Immo Off!
Nu stiu daca pot sa-i fac reclama,in orice caz, unndeva in targul Autovit ,e usor de gasit,intrebi de electroservice.Google-uieste un pic ca au site
|
Re: Immo Off!
Quote:
|
Re: Immo Off!
Va pot ajuta cu immo off la Rover in afara de modelele diesel .Cautati-ma pe google .Cu stima ARNAUTU IONUT !
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:56. |
- Copyright 2026 4Tuning