Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Fiat (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat.html)
-   -   Regata - (chiper) (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat/102876-regata-chiper.html)

chiper 03-01-09 18:24

Regata - (chiper)
 
1 Attachment(s)
cum ziceam.........REGATAAAAAAAAA............. asa arata inainte sa-mi ia permisu:))

CicioNE 04-01-09 00:11

Re: Fiat Regata !
 
si cum arata dupa????????????

dangrig 04-01-09 10:40

Re: Fiat Regata !
 
Quote:

Originally Posted by CicioNE (Post 1955536)
si cum arata dupa????????????

Asteptam si noi ceva mai multe poze cu baba ta .(sau ce-a mai ramas din ea :mrgreen:)

CicioNE 04-01-09 12:12

Re: Fiat Regata !
 
a mea sau a lui?

vlad_VSV 04-01-09 12:22

Re: Fiat Regata !
 
a ta nu-i baba ma :P ii tanara inca :D

TheEnZo 12-01-09 06:56

Re: Fiat Regata !
 
Capota fata imi da impresia ca e vopsita cu spray'ul !

chiper 06-02-09 14:00

Re: Fiat Regata !
 
Slava Domnului ca arata la fel acuma..... mi-au luat permisu pt neacordare de prioritate si POC :D o aripa indoita+capota+bara :D bani multi , multa munca , si arata cum a iesit din fabrica:D . Stiu , capota e vopsita la spray deocamdata ca nu este bani:( urmeaza transformarea radicala de ziua mea,,, 19 ani:D cadouri de la prieteni parinti.... (jante+caucioace , vopsea profesionala pe juma de capota , acoperis , portbagaj) . Stiu ca e batrana, si multi imi spun ca nu are rost sa bag bani in ea.. dar , e REGATA mea:D proprie si personala:D....postez curand , in martie aprilie cu jantele , interior , ce ma mai bate gandu' sai fac

TTTabarth 06-02-09 14:50

Re: Fiat Regata !
 
Ai respectul meu pt faptul k ti la ea . . . Si eu am avut aceleasi probleme cu a mea : mi s-a zis k e batrana , k e o rabla , k bag bani in ea non-stop si tot o sa pice cate ceva de pe ea in fiecare zi!:cry: Mi s-a propus un tucson full option la schimb si . . . nu am dat-o!:mrgreen:
Multi o sa zica k am probleme cu capu' dar tin prea mult la ea !:dizzy:
E babutza mea!:grandmar:

chiper 13-02-09 17:37

Re: Fiat Regata !
 
astazi mi-o picat cutia de viteze de tot ! dupa mici probleme cu a-1-a (intra greu) , sa dilit de tot:((( nu mai intra in nici 1 viteza (probabil ca si din cauza mea , sofer de raliuri ce sunt) :twisted:

chiper 13-02-09 17:39

Re: Fiat Regata !
 
este cumva pe aici vreun galatean disponibil sa ma ajute cu orice.. sfaturi , pareri , orice id yo_andrei_2006 pls

TTTabarth 13-02-09 18:06

Re: Fiat Regata !
 
Si eu am avut aceias problema cu fiatul meu tempra . . . a fost din cauza tijelor de la schimbator la cutia de viteze (alea 3 care ies de la cutia de viteze) inainte sa demontezi sau sa ii faci ceva cutiei verifica tijele k sa nu dai bani si sa muncesti degeaba. Poate s au slabit la articulatii in timp ceea ce explica stricarea 1 viteze prima data (la mine nu mai intra in a-3-a).
BAFTA!

chiper 27-02-09 18:28

Re: Fiat Regata !
 
Cutie Reparata :D ...la un service din Micro 17 din Galati un moshulica Nea' Rica m-a rezolvat.... 4 milioane manopera si piesele leam avut eu.....cutia mea era distrusa aproape total.....furca de la viteza 1 si 3 , pinionul de marsarier distrus..... + 40 lei ulei de transmisie....si merge :D....

chiper 27-02-09 18:30

Re: Fiat Regata !
 
Un sfat prietenesc si FOAAAAARTEEEE util.... cand simtiti ca aveti probleme la cutia de viteze....nu le amanati ca se agraveaza cu fiecare km facut.....asa ca aveti grija pe mine m-a costat destul..:(

denver 27-02-09 22:18

Re: Fiat Regata !
 
mai multe poze cu batranica ta man :D , am avut si eu parte de regata pentru o perioada dar cum nu aveam permis luam metoda clasica de mers pe camp , sunt niste masinute care merita mai mult decat li se ofera , ca multe fiaturi mai batranele... mie mi-a ramas in suflet 131 supermirafiori :-< , sa o stapanesti sanatos si sa ai mai multa grija de ea , in ciuda varstei ingrijita duce , da duce frate nu gluma

va las id-ul meu "the_tall_shorty" sa mai vorbim ca intre pasionatii de batranele :D

chiper 02-06-09 22:16

Re: Fiat Regata !
 
acuma arata ok iam bagat jante de lancia de 15 plus caucioace 195/50/15 [pe fata si 215.60/15 pe spate.... arata aproape cum mi-am dorit.....au mai ramas geamurile fumurii si motoru' cu tot ce inseamna el.....tobe...suduri.....plm sa vedem ce iesa:D


All times are GMT +2. The time now is 17:38.

- Copyright 2024 4Tuning