Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   jante pt passat 3bg (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/102870-jante-pt-passat-3bg.html)

alexxx_Aly 03-01-09 17:54

jante pt passat 3bg
 
am laut niste jante pe 18 x8j pt passat. si nu am luat in cosiderare et.
care este ET 45,momentan nu am cauciucuri sa vad daca imi freaca.
am inteles ca cu cat Et e mai mare cu atat janta intra inauntru.
am pus janta de forma pe masina nu atinge in lateral,insa cu cauciuc s-ar putea sa imi frece sus in brat.eu ziceam sa pun garda de 40.
a pus cineva et 45 pe passat 3 bg.?

alexxx_Aly 04-01-09 18:17

Re: jante pt passat 3bg
 
Quote:

Originally Posted by alexxx_Aly (Post 1954840)
am laut niste jante pe 18 x8j pt passat. si nu am luat in cosiderare et.
care este ET 45,momentan nu am cauciucuri sa vad daca imi freaca.
am inteles ca cu cat Et e mai mare cu atat janta intra inauntru.
am pus janta de forma pe masina nu atinge in lateral,insa cu cauciuc s-ar putea sa imi frece sus in brat.eu ziceam sa pun garda de 40.
a pus cineva et 45 pe passat 3 bg.?

ma poate ajuta cineva si pe mine?

alexxx_Aly 05-01-09 19:53

Re: jante pt passat 3bg
 
am rezovat
intra pe passat 3bg 18x8j et 45

tonygs 06-01-09 07:59

Re: jante pt passat 3bg
 
Cauciucuri de care? 225/235? pe 40 sau 45?
Ai pus si ceva inaltatoare?
Eu am Variant ... si stiam ca la asta e chiar mai permisiv ca la Berlina. Ca idee stii cumva daca pe 8 j merg cauciucuri si de 225 si 245? (Sau ce J imi trebuie sa mearga amandoua valorile). Asta pt ca vr sa pun pe fata 225 si spate 245.

Multumesc pentru eventuale raspunsuri.

alexxx_Aly 06-01-09 22:20

Re: jante pt passat 3bg
 
deci jantele sunt 8jx18 si et 45,fara distantoare. pe fata 225/40/18
pe spate inca nu am pus ca nu am avut cauciucuri dar merge si 255 parere mea,am mai avut 255 dar pe 17 si nu era nici-o problema

alexxx_Aly 06-01-09 22:22

Re: jante pt passat 3bg
 
Quote:

Originally Posted by alexxx_Aly (Post 1962007)
deci jantele sunt 8jx18 si et 45,fara distantoare. pe fata 225/40/18
pe spate inca nu am pus ca nu am avut cauciucuri dar merge si 255 parere mea,am mai avut 255 dar pe 17 si nu era nici-o problema

oricum pe spate nu-i sta bn cu cauciucuri asa latee.. eu o sa-i pun 235.


All times are GMT +2. The time now is 13:53.

- Copyright 2026 4Tuning