Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Lada 1500 (https://forum.4tuning.ro/400-europene/102436-lada-1500-a.html)

b3nny 28-12-08 19:25

Lada 1500
 
11 Attachment(s)
pai masina a suferit o multime de modificari ... in afara de motor care e cel original dar este reconditionat cap coada ... kit`ul de pe masina este unul in gen BMW dar cu modificari majore ... pe masina am pus jante Borbet cu bordura lata + distantiere facute la comanda ... masina are doar 2 locuri , in rest totul e ocupat de muzica :D ... portbagajul la fel , muzica ... tapiteria masinii am schimbat`o cu o blanita roz care sa se potriveasca cu culoarea masinii ! In masina am pus 4 difuzoare Pioneer Champion Series (Watts MAX. Music Power: 3000 Watts ... Watts Nominal Power Handling: 1000 Watts) deci undeva pe la 4000 Watt + 2 statii Kicker ZX1500.1 ... :+ un condensator de 3 Farad ... Mai multe info. pe Topic :D

Twin16 28-12-08 19:47

Re: Lada 1500
 
WOW!
Ok. Cu partea din fata nu prea sunt de acord, nici cu stopurile, dar masina e aparte!!
Apropo, exista un forum al clubului Lada pe care poti intra, nu stiu daca ai aflat de el. Da un google cu "Club Lada Romania" si va fi primul de pe lista.

P.S: Per total nu arata deloc rau!

Bafta!

b3nny 28-12-08 19:49

Re: Lada 1500
 
ms twin :D stopurile stiu is cum is ... dar astept comanda :X ... urmeaza alte stopuri ... !!! :D

Twin16 28-12-08 22:04

Re: Lada 1500
 
doua lucruri m-ar interesa:

-jantele tale cat au costat si ce dimensiune au?
-ai planuri si pentru motor?
-minteam.. trei de fapt: ce te-a motivat sa investesti in Lada?

CED 28-12-08 22:08

Re: Lada 1500
 
masina arata bine - e deosebita - idei originale si executie ingrijita

ce apreciez eu cel mai mult este originalitatea si curajul de a modifica o masina care in aparenta nu are sanse

si inca ceva m-a impresionat cind am vazut masina si am stat de vorba la timisoara - faptul ca iti este foarte draga -
:D:D:Dpoate tu iti amintesti ce te-am intrebat si trebuie sa recunosc ca am fost impresionata de raspuns :D:D:D

b3nny 28-12-08 22:14

Re: Lada 1500
 
tin minte tot .. :D oricum , mersi de apreciere :D

DarkJEDI 28-12-08 22:21

Re: Lada 1500
 
daca tot ai facut un fel de pimp mobile trebuia sa pui un spate un fel de pat pufos. :D just kidding. chiar a iesit misto. mai trebuie sa faci ceva la partea cu farurile. sunt cam urate.

b3nny 28-12-08 22:23

Re: Lada 1500
 
cred ca aici gresesti ... :) Stopurile sunt Urate :)) urmeaza sa le schimb ...

CED 28-12-08 22:23

Re: Lada 1500
 
putina lume ar intelege cum e sa iti fie draga cu adevarat o masina - cit de mare e diferenta intre o masina care e frumoasa din fabrica si una care e facuta de mina ta pornind de la conceptie pina la realizare - si ca o zi de lucru la masina e de multe ori cea mai placuta relaxare

b3nny 28-12-08 22:25

Re: Lada 1500
 
ms CED ... in masina asta s`au investit 3 ani de lucru :D ... cand ajungeam de la scoala nu faceam altceva decat sa lucrez cu fratemiu la ea ... era singura ocupatie :D

Villy ATS 28-12-08 22:36

Re: Lada 1500
 
nu prea ma pricep la marca "Lada" dar din cate stiu parca e cu tractiune pe spate si pe motorina, nu? corecteaza-ma daca gresesc. E o Lada vesela. :)

b3nny 28-12-08 22:40

Re: Lada 1500
 
Tractiune spate dar Benzina :D ... si un + .... carburator cu dublucorp :D

b3nny 28-12-08 22:45

Re: Lada 1500
 
twin ... rotile sunt pe 15 ... pt motor inca nu am planuri ... pe vara poate o sa doresc altceva ... si ce m`a motivat a fost faptul ca m`am saturat sa ii aud pe toti vorbind doar de golfuri si bmw`uri modoficate ... :D am vrut ceva mai special si cred k am reusit nuh ? :D ... am vrut ceva diferit ... :D

Twin16 28-12-08 22:51

Re: Lada 1500
 
3 Attachment(s)
Hai sa-ti spun un secret :-)
Dar doar cateva bucatele din secret ok? Vezi pozele.
Asa poate suna altfel cand te intreb ce te-a determinat sa investesti in Lada?
Mie-mi ofera un sentiment de libertate pe care nu l-am intalnit la alte masini, desi mi-au trecut prin mana multe cutiutze d-astea noi cu casco :lol:

Da, intr-adevar ti-a iesit ceva frumos. Tine-o tot asa!

CED 28-12-08 22:51

Re: Lada 1500
 
sti - o sa zica multa lume - ca e o masina care nu se preteaza la tuning - sau o sa incerce sa comenteze daca designul nu se potriveste cu gusturile lor - si eu si btl am auzit multe si am mers inainte cu ideile si cu pasiunea pt CAT si BTL - sa nu te lasi niciodata descurajat - e ceva special si asta conteaza cel mai mult


All times are GMT +2. The time now is 21:01.

- Copyright 2026 4Tuning