Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   Cum se monteaza un condensator? plz (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/102252-monteaza-condensator-plz.html)

mihaibugi 26-12-08 17:19

Cum se monteaza un condensator? plz
 
am montat condensatorul dupa schema trimisa de cei de la care l-am cumparat.Ma rog schema era pe cutia condensatorului si era cam mica asa ca poate nu am inteles io bine dar daca opresc masina si statia si cd nu se stinge ecranul de afisare si am inteles ca ar trebuii sa se stinga. as vrea un ajutor cu o schita de montare sau o explicatie . multumesc

ovi_pan 21-01-09 11:09

Re: Cum se monteaza un condensator? plz
 
Quote:

Originally Posted by mihaibugi (Post 1942823)
am montat condensatorul dupa schema trimisa de cei de la care l-am cumparat.Ma rog schema era pe cutia condensatorului si era cam mica asa ca poate nu am inteles io bine dar daca opresc masina si statia si cd nu se stinge ecranul de afisare si am inteles ca ar trebuii sa se stinga. as vrea un ajutor cu o schita de montare sau o explicatie . multumesc

m-am interesat si se poate lega pe remount doar daca condensatoru are 3 borne.Dar daca ramane aprins nu afecteaza cu nimic.

mihaibugi 27-01-09 22:38

Re: Cum se monteaza un condensator? plz
 
ok mersi mult :)) esti tare


All times are GMT +2. The time now is 09:09.

- Copyright 2026 4Tuning