Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault Megane Scenic (vagonul) (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/102102-renault-megane-scenic-vagonul.html)

Bengy_BLS 24-12-08 12:26

Renault Megane Scenic (vagonul)
 
6 Attachment(s)
Sal la toata lumea , dupa multe chinuri si stat pe ganduri cu banii in buzunar , gandindu-ma ce masina "normala sa imi iau" m-am hotarat sa imi iau un renault scenic , fiindca imi place de cand a aparut prima serie.
Masina a costat putin fata de pretul pietei , are tot ce vrei : clima , ABS , ESP , controlul tractiunii , sistem anti derapaj , frigider , o gramada de locuri de depozitare si nu in ultimul rand un sistem audio care imi da batai de cap cand vine vorba de schimbat fiindca se aude excelent , avand in vedere ca pe dacie am un sistem audio destul de turbat.
Imediat dupa ce am cumparat masina , bineinteles ca mi-am comandat suspensii , dar nu le-am montat de frica ca iarna asta sa nu o fac plug fiindca dupa montare suspensia este foarte joasa. In curand se vor monta si bixenoanele si farurile Dectane .
Acum poze......

bogdyMND 26-12-08 19:02

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
ESP =controlul tractiunii , si ai sist anti-demaraj. Nu cred ca ai vrea sist anti derapaj ca nu mai poti face scart(z)uri. Ce motor are? Dc e 1.6 16v e jale, abia se misca pe laguna, ce sa mai zici de scenic.
Ce te-a facut sa alegi scenic? Ai nevoie de spatiu?
Oricum v-a arata interesant cu suspensie sport.

Bengy_BLS 28-12-08 15:45

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
dupa cip tuning nu o sa se mai miste aiurea , oricum mie imi place cum se misca , masina am ales-o deoarece imi plac masinilie de genul asta , pe langa faptul ca avand 1.92m , spatiul pt mine este o problema , daca ii scot siguranta de la ESP face si scartzuri. oricum sunt super multumit de ea. bafta

catarsis 01-01-09 12:15

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
cip :)) pt ce........oricum din cate stiu eu e masina parintilor;)

Bengy_BLS 02-01-09 23:32

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
da si nu prea
am auzit de tine , tre sa stam de vorba odata ....
Cipul daca ma chinui il fac chiar eu , mai imi trebe softul ca mufa o am.
Oricum de ceva timp stau pe ganduri in ceea ce priveste efectuarea unui chip tuning fiindca daca il fac eu imi e sa nu ii stric ceva , iar sa il fac la cineva care e profesionist nu se merita. Masina oricum ramane exact asa cum e. am ajuns sa realizez ca e o masina de familie.
Masina parintilor nu are cum sa fie ca eu stiu ca intr-o familie nu e fiecare cu treaba lui. Si dacia era si inca este masina parintilor , dar cu toate astea am modificat-o.
Intr-o familie un lucru (in cazu asta masina) se stapaneste sanatos de intreaga familie nu doar de unul .
bafta

catarsis 03-01-09 06:34

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
am vazut masina live si e ok asa cum e ea de la mama ei;ar fi pacat sa-i tragi suspensie sport pt ca masina si-ar pierde din functionalitate;eu zic sa te bagi mai mult pe audio-video decat pe exterior sau performante;si sa o stapaniti sanatosi;La Multi Ani

Bengy_BLS 03-01-09 12:13

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
ms de urari . nu ii mai pun suspensie ca o fac plug , dar la audio video parca a-si monta un car pc sau dvd

catarsis 03-01-09 19:35

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
ar fi fain sa faci ceva gen demo car;ecrane in tetiere ,dvd etc;

Bengy_BLS 04-01-09 00:58

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
ar fi dar nu am bani si pt ea , momentan e in lucru intens dacia la care nu renunt

tuner 12-01-09 14:19

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
ce faruri ai vazut de la dectane ?
ce motor ai ?

pai parca ai comandat suspensia daca nu o vrei dao la mine :D
iti dau xenoane daca vrei :)

si scapa de barele alea de pe plafon

eMH 12-01-09 16:37

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
Nu ne spui si noua cat a costat,cati cai are,cati km...detalii d-astea ?
Pastrezi info numai pt tine ? :>
Sa o stapanesti sanatos !

Bengy_BLS 13-01-09 00:11

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 1975813)
Nu ne spui si noua cat a costat,cati cai are,cati km...detalii d-astea ?
Pastrezi info numai pt tine ? :>
Sa o stapanesti sanatos !

1.6 16v , 101 , nush sigur , 103000km , fosta masina a fratelui sefului politiei din brasov , om pe care il cunosc
multumesc , sa fie , fra evenimente

Bengy_BLS 13-01-09 00:13

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
Quote:

Originally Posted by tuner (Post 1975468)
ce faruri ai vazut de la dectane ?
ce motor ai ?

pai parca ai comandat suspensia daca nu o vrei dao la mine :D
iti dau xenoane daca vrei :)

si scapa de barele alea de pe plafon

s-a dat tot p un scenic , din ploiesti :(
barele de p plafon le las k imi plac

tuner 13-01-09 12:47

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
zi si mie pe pm cat ai dat pe suspensie si de unde si eventual id-ul celui care a pus suspensia sa vad cum arata si cum se comporta masina


dezamagire totala topicu asta :(

tuner 13-01-09 20:13

Re: Renault Megane Scenic (vagonul)
 
1 Attachment(s)
scenic


All times are GMT +2. The time now is 04:54.

- Copyright 2024 4Tuning