Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele.html)
-   -   Machetele mele - akaware (https://forum.4tuning.ro/505-machetele-mele/101102-machetele-mele-akaware.html)

akaware 14-12-08 20:01

Machetele mele - akaware
 
9 Attachment(s)
am sa va prezint o parte din machetele mele 1:43 la care am facut ceva modificari ,dupa cum urmeaza:

bmw x5 ,scara 1:43,producator welly
modificari aduse:-momentan i-am facut doar usi butterly
modificari in viitor-geamuri fumurii
-alte jante
am pus o poza cu usile stock ,si 2 cu usile butterfly

Cea de-a 2 macheta pe care o prezint astazi este o toyota celica de la welly ,careia i-am adus urmatoarele modificari : -un subwoffer in portbagaj
-interior in 2
culori :negru&albastru
modificari pe viitor:-alte jante

astept sugestiile voastre avand in vedere ce as mai putea modifica la cele 2 machete...maine voi modifica pozele cu unele facute mai bine

radu715 14-12-08 20:20

Re: Machetele mele-akaware
 
bravo aka.. imi pare bine ca in sfarsit te-ai hotarat sa postezi si tu machetele aici , imi place x5'ul in special..dar si celica e draguta..

p.s. : incearca si u sa schimbi decorul .. si fa poze cu functia MACRO.. e de mare folos !! :-):-)

andrew 46 15-12-08 08:57

Re: Machetele mele-akaware
 
frumoasa celica
e frumoasa pe albastru
o am si eu pe rosu

akaware 15-12-08 19:46

Re: Machetele mele-akaware
 
facem un battle daca e?

radu715 17-12-08 22:19

Re: Machetele mele - akaware
 
bine ca ai schimbat pozele :)))

andrew 46 19-12-08 10:21

Re: Machetele mele-akaware
 
Quote:

Originally Posted by akaware (Post 1922789)
facem un battle daca e?

dupa sarbatori:-)

akaware 19-12-08 14:25

Re: Machetele mele - akaware
 
6 Attachment(s)
pentru azi voi prezenta un bmw 645i ,cararama ,1:24


modificari pe viitor:- subwoofer ,lcd si un led slab in portbagaj
-interior mochetat (inclusiv capota si portbagajul)


o intrebare..mare... cum pot face portbagajul sa se deschida mai mult (pana in pozitie perpendiculara cu solul,sau chiar mai mult) ca sa pun un lcd ,si sa se si vada..astept sugestii

aditzu08 19-12-08 15:15

Re: Machetele mele - akaware
 
imi place seria 6.. incearca un subwoofer in portbagaj..poate alta culoare :>
bafta !!

bmwh548 19-12-08 15:42

Re: Machetele mele - akaware
 
Am acelasi model... Il vezi si in concursul 1:24. Nu poti face portbagajul sa se deschida mai mult din cauza sistemului de prindere. Sa nu il fortezi prea tare (mai ales in fata) pentru ca plasticul care il tine e destul de "delicat".
Se pare ca baietii de la Cararama cand repara o problema strica alta :lol: La tine capota motorului se inchide putin mai bine, dar portbagajul sta mai rau ca la mine.
Inca o chestie: la luminile de ceata si marsarier vezi ca baietii le-au pus pe dos. Uite cum ar trebui sa fie: BMW 645Ci.

akaware 19-12-08 20:42

Re: Machetele mele - akaware
 
la mine nu se inchide usa de la sofer complet..singurul defect vizibil

radu715 29-12-08 22:20

Re: Machetele mele - akaware
 
Imi place macheta...am si eu .. :D.. i-am facut subwoofer la al meu .. si urmeaza jante :twisted::twisted:
bafta la tunarealaa !!

CatalinM6 30-12-08 12:28

Re: Machetele mele - akaware
 
BMW 645i, de la Cararama mi se pare ca este cea mai colectionata macheta....dar e si f frumoasa
A fost prima mea macheta :)

akaware 31-12-08 10:12

Re: Machetele mele - akaware
 
da asa e..e o macheta destul de detaliata..si e chiar draguta...si la mn a fost prima macheta..dar la scara 1/24

in curand o sa pun poze cu 6-arul dupa ce i-am facut un subwoofer si i-am mochetat interiorul

akaware 13-01-09 17:17

Re: Machetele mele - akaware
 
11 Attachment(s)
dupa o lunga absenta..am revenit cu 2 machete 1/64 care mie imi plac foarte mult,respectiv VW Van "Samba" by maisto custom shop si opel speedster by welly.6-arul e in lucru,i-am terminat subwooferul si interiorul dar nu sunt prea incantat de cum arata si dasta nu am mai pus poze cu el :(


ps:am atasat si o poza de grup,cu machetele pe care le voi prezenta in zilele care urmeaza

radu715 14-01-09 09:41

Re: Machetele mele - akaware
 
Samba e foarte reusit :D
Bafta la colectionat !!


All times are GMT +2. The time now is 17:02.

- Copyright 2024 4Tuning