Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Individual (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/99967-e36-individual.html)

zn_tavy 04-12-08 23:50

E36 '97
 
9 Attachment(s)
Va salut,
Mandria mea, un E36 320i coupe, 1997,168000km , de 3 luni in tara si in sfarsit am reusit sa-l inmatriculez.Masina este adusa de mine din germania, 2 proprietari de peste 60 de ani, foarte bine intretinuta.Ca dotari: Clima dubla, ASC, senzori parcare, oglinda heliomata, M paket(interior exterior), jante aliaj 16, xenon scurta(pus de mine), scaune sport cu semipiele...
Planuri de viitor:folie 3M transp 20% spate si 70% fata, finala sport, angel eyes personalizat(surpriza) si CASCO.
Astept pareri

MARI_NSL 04-12-08 23:55

Re: E36 Individual
 
da dc este individual ? ca nu prea ma pricep cu individualu astia :-)

zn_tavy 05-12-08 00:04

Re: E36 Individual
 
Quote:

Originally Posted by MARI_NSL (Post 1903291)
da dc este individual ? ca nu prea ma pricep cu individualu astia :-)

crede-ma ca nici eu nu ma pricep, cert este ca pe oala fata scrie BMW Individual, si m-am uitat si la altele si scria doar BMW.

susp3ctu 05-12-08 00:14

Re: E36 - Individual
 
foarte frumoasa,s-o stapanesti sanatos

dragos002 05-12-08 08:55

Re: E36 - Individual
 
Cat te-a costat masina in germania ?

zn_tavy 05-12-08 11:04

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by susp3ctu (Post 1903320)
foarte frumoasa,s-o stapanesti sanatos

multumesc

dragos002 ai pm

zn_tavy 05-12-08 11:18

Re: E36 Individual
 
Quote:

Originally Posted by zn_tavy (Post 1903306)
crede-ma ca nici eu nu ma pricep, cert este ca pe oala fata scrie BMW Individual, si m-am uitat si la altele si scria doar BMW.

Cine-mi poate explica diferentele?
Din cate am inteles eu Individual inseamna ca este personalizata (interior exterior, alte optionale, culori bla bla...)
" individual is a custom program bmw runs in europe... where you can get special options on your car that arent standard advertised options..."

zn_tavy 10-12-08 23:49

Re: E36 - Individual
 
Astazi i-am facut cadou un schimb de ulei si anume Castrol Edge Formula RS 10w60 (adus din germania) si un filtrul mann.Pot spune ca motorul merge deja si mai frumos, sunt foarte multumit8)

PDV_1989 11-12-08 10:32

Re: E36 - Individual
 
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! E frumoasa matza sa ai grija de ea ;)

zn_tavy 11-12-08 21:47

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 1914208)
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! E frumoasa matza sa ai grija de ea ;)

Ms la fel, mai ales sa trecem de iarna neatinsi :-)

susp3ctu 12-12-08 09:22

Re: E36 - Individual
 
cu inmatricularea ce faci ?

PDV_1989 12-12-08 09:26

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by susp3ctu (Post 1916024)
cu inmatricularea ce faci ?

Dupa cate se vede in poze masina este inmatriculata si asta a specificat si el ca a inmatriculat-o:-)

susp3ctu 12-12-08 11:11

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 1916034)
Dupa cate se vede in poze masina este inmatriculata si asta a specificat si el ca a inmatriculat-o:-)

mda,n`am fost atent:oops:

xerex 12-12-08 13:16

Re: E36 - Individual
 
Salut!!..e frumoasa fok ...parca e geama cu a mea....bafta in continuare..sa ai grija de ea.....

xerex 12-12-08 13:17

Re: E36 - Individual
 
Tot 1997 e si a mea,,,,numai k eu am mai bagat ceva bani dupa ce am aduso tipla din germania...anu acesta...

zn_tavy 12-12-08 16:28

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 1916034)
Dupa cate se vede in poze masina este inmatriculata si asta a specificat si el ca a inmatriculat-o:-)

Ms PDV ca l-ai lamurit :D oriqm inmatricularea m-a rupt 1300e dar a fost, s-a dus... acum pot sta linistit

xerex merci pentru aprecieri, si sa stii ca urmeaza sa mai investesc si eu in ea, usor usor...multa bafta

PDV_1989 13-12-08 11:58

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by zn_tavy (Post 1916963)
Ms PDV ca l-ai lamurit :D oriqm inmatricularea m-a rupt 1300e dar a fost, s-a dus... acum pot sta linistit

xerex merci pentru aprecieri, si sa stii ca urmeaza sa mai investesc si eu in ea, usor usor...multa bafta

Cpc...Dar ce euro a iesit ? Cred k te-a costat putin mai mult ca e asa zis mai noua...Eu am un 316 si m-a costat 500 euro a iesit euro 1!
Bafta !

zn_tavy 15-12-08 20:35

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 1918350)
Cpc...Dar ce euro a iesit ? Cred k te-a costat putin mai mult ca e asa zis mai noua...Eu am un 316 si m-a costat 500 euro a iesit euro 1!
Bafta !

Pai mi-au scos-o euro 2 dar dak era 94 ma costa 500e :D 97=1300:(( dar intr-un final eu spun ca a meritat... adica nu regret:-P

wolverine 17-12-08 15:33

Re: E36 - Individual
 
sa ai grije de ea ca sa aiba si ea de tine ;)

zn_tavy 17-12-08 16:26

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 1926575)
sa ai grije de ea ca sa aiba si ea de tine ;)

Ms, acelasi lucru iti doresc si tie...sa ai grija de ea

PDV_1989 18-12-08 23:08

Re: E36 - Individual
 
2 Attachment(s)
Bn ca ai inmatriculat-o si nu ai prins taxa asta jegoaza a lu TAriceanu...
Acum ca e inmatriculata poti sa ii folie ca nu mai ai probleme la rar:D
Pun o poza sa vezi cam cum se vede:D
Bafta si ai grija de ea ca e vremea cam uda si nu e bn deloc :-)

zn_tavy 19-12-08 14:13

Re: E36 - Individual
 
OH DA!!! merci pentru poze, arata bine, dar folia va fi pusa in primavara, pentru ca am un prieten care si-a montat acum si e destul de nasol iarna...cu condensu...vremea rece, nu se usuca repede...so.. in ian va primii o finala dtm si alte maruntisuri:twisted:

PDV_1989 19-12-08 17:08

Re: E36 - Individual
 
Ma bucur ca iti plac pozele,cpc...Ai dreptate cu vremea , e frig si se usuca foarte greu! Ai grija de masina ;)

mitza mtb 23-12-08 02:19

Re: E36 - Individual
 
Individual inseamna ca a fost facuta pe comanda.....adica a ales din mai multe culori de caroserie...mai multe modele de piele...de bord..de jenti.....etc....asta inseamna;)

zn_tavy 23-12-08 10:48

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by mitza mtb (Post 1937528)
Individual inseamna ca a fost facuta pe comanda.....adica a ales din mai multe culori de caroserie...mai multe modele de piele...de bord..de jenti.....etc....asta inseamna;)

merci mitza pt lamurire:oops:

zn_tavy 19-03-09 08:09

Re: E36 - Individual
 
7 Attachment(s)
Poze noi :D (ps achizitie noua angel eyes ccfl 8000k montat de mine)

claudiu29 19-03-09 09:17

Re: E36 - Individual
 
frumoasa masina sa o stapanesti sanatos . Cu folia de pe geamuri ce se mai aude?:)

Lymbutza 19-03-09 21:03

Re: E36 - Individual
 
frumos , frumos . . . ! Stai pe langa City Mall ? Ca parca am vazut masina de cateva ori pe acolo :) !

zn_tavy 20-03-09 01:05

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by claudiu29 (Post 2162952)
frumoasa masina sa o stapanesti sanatos . Cu folia de pe geamuri ce se mai aude?:)

Ms, ma bucur ca este apreciata, cat despre folie urmeaza curand,dar mai intai voi umbla la evacuare doar jumatate din traseu si pe urma cand voi avea timp la garaj vor venii si niste "anaconde" custom(serpisori).Ps : o asteapta si admisia de 2.5 timp de montat sa am :D

Quote:

Originally Posted by Lymbutza (Post 2165275)
frumos , frumos . . . ! Stai pe langa City Mall ? Ca parca am vazut masina de cateva ori pe acolo :) !

ms , nu stau langa city mall, acolo aveam fostul loc de munca si parcam pe straduta din spate.

salutare tuturor si va tin la curent pe parcurs

zn_tavy 20-03-09 08:52

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by silviudarkmaster (Post 2166169)
frumos acest nou badboy look ii vine ca uns keep up the good work!

ms dar nu este un nou badboy look asa a iesit masina din fabrica :P

susp3ctu 20-03-09 20:56

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by zn_tavy (Post 2166416)
ms dar nu este un nou badboy look asa a iesit masina din fabrica :P

se refera la pleoape ;)

arata superb,ti`ar mai trebui un interior M si aia e :x

zn_tavy 21-03-09 02:12

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by susp3ctu (Post 2168475)
se refera la pleoape ;)

arata superb,ti`ar mai trebui un interior M si aia e :x

eh,, m-am prins ca se refera la pleoape, dar a spus k "acest nou bad boy look" si am simtit nevoia sa specific ca nu i-am facut bad boy look, asa a fosta masina pozele erau mai mult pt Angel Eyes, de care sunt foarte mandru. cat despre interior...hm sunt f multumit de cel recaro semi-piele.asa am cautat masina asa am gasit-o, cu toate ca cel de M este pur si simplu :yikes:

bib_andrey 28-02-11 19:29

Re: E36 - Individual
 
Foarte frumos e36..imi place mult culoarea..ai grija de el
Bafta ! ;)

dr_pricop 01-03-11 16:52

Re: E36 - Individual
 
Salut frumoasa pisica .Cum ai reusit sa faci CASCO ca eu am incercat si nimeni nu a vrut ca este mai veche de 10 ani.salut

zn_tavy 01-03-11 18:02

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by dr_pricop (Post 4132888)
Salut frumoasa pisica .Cum ai reusit sa faci CASCO ca eu am incercat si nimeni nu a vrut ca este mai veche de 10 ani.salut

salut, nu am mai scris de mult pe acest topic, in legatura cu casco era trecut la planuri de viitor, se poate face dar costa enorm si valoarea asigurata este f mica, deci am renuntat.
Masina a suferit anumite modificari, precum si unele nedorite cum ar fi lipsa anumitor repere.

JimGod 02-03-11 00:52

Re: E36 - Individual
 
tavy asta nu cumva e seria 3? :)) ce dumnezeu faci aici intre colosi :D

zn_tavy 02-03-11 00:56

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by JimGod (Post 4134532)
tavy asta nu cumva e seria 3? :)) ce dumnezeu faci aici intre colosi :D

bai cand a fost deschis topicul era unde trebuie :)) de cand a fost descompletata masina si tu stii bine cum era, nu am mai scris deci din punctul meu de vedere se poate muta/inchide si prezentare ii voi face knd va fi gata, daca va fi vreodata

JimGod 02-03-11 00:59

Re: E36 - Individual
 
cand vin la tine sa imi tragi si mie 2 afturi la toba de la sedan ca rasufla pe la jumate.

zn_tavy 02-03-11 01:02

Re: E36 - Individual
 
Quote:

Originally Posted by JimGod (Post 4134537)
cand vin la tine sa imi tragi si mie 2 afturi la toba de la sedan ca rasufla pe la jumate.

ma suni in weekend, dar scrie naiba pe mess:))

stefan72 02-03-11 01:10

Re: E36 - Individual
 
masina nu este "individual".
daca scrie pe "oala" individual, e doar culoarea...
asa e daca vrei sa te lauzi cu ce nu ai.


All times are GMT +2. The time now is 19:49.

- Copyright 2026 4Tuning