Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - NSL_ALEX666 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/99310-machete-lucru-nsl_alex666.html)

NSL_ALEX666 29-11-08 18:49

Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
4 Attachment(s)
deocamdata e jaf !!!
dar incet incet o fac impreuna cu NSL_ADY666!!!!(facem o echipa buna):D

NSL_ADY666 29-11-08 18:52

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
da omule sa speram ca o terminam pana la anu

NSL_ALEX666 29-11-08 18:57

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
si io sper asta!!!!

manu_96xls 29-11-08 19:47

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Baieti , mai usor cu postatul! Ce faceti, concurs? premiile le stiti?
locul 3-Avertisment
Locul 2-Infractiune
Premiul cel mare -Un concediu de cateva zile!
Ps:Scrieti cat mai corect gramatical!

NSL_ALEX666 29-11-08 19:55

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
scuza-ne!!!

NSL_ALEX666 30-11-08 22:56

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
6 Attachment(s)
Poze noi!!!

W Y P 30-11-08 23:52

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
un singur lucru am sa zic...pana acum v-ati cam batut joc de ea...in fine vedem ce o sa iasa..

bmwh548 01-12-08 13:29

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Nu puteti face pozele intr-o zona iluminata natural (sau cu un neon ceva)? Pozele sunt facute de prea aproape (si camera nu focalizeaza corect) si sunt facute si cu blitzul (presupun). Poate macheta arata ceva mai bine decat se vede din poze...dar nu putem sti asta.
Si acum idei: firele vin de la leduri nu? De ce nu le integrati pe toate in macheta? Din moment ce acoperiti bena puteti sa montati acolo intrerupatoare, baterii...

NSL_ADY666 01-12-08 18:39

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
acuma macheta este la mine. sa vad ce fac eu din ea.
ALEX o sa se apuce de alta, vedem ce mai are el
si WYP cam ai dreptate, o sa ma apuc eu de ea mai in amanunt :D

Data viitoare te alegi cu un "premiu" daca mai scrii asa!;)

AnDy^ 05-12-08 14:50

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Mie imi place cum a iesit in spate la bena...in rest e groaznica...macar de te chinuiai un pic alex...bafta in continuare!!!;)

NSL_ADY666 06-12-08 20:05

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
haide alex nu mai ai nimic nou?:-?

NSL_ALEX666 06-12-08 22:13

2 Attachment(s)
BMW X3 in lucru
Culoare:Neagra.
Tuning:Capota, bara fata, bara spate, pragurile.
Faruri albastre fata, boxa (nefunctionala).

alynex 06-12-08 23:07

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Frumos!In continuare urmeaza....??:D

NSL_ALEX666 11-12-08 20:06

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Mi-am luat un "AUDI RS4" si vreau sa-i fac cateva schimbari!O sa pun si cateva poze!

NSL_ALEX666 13-12-08 12:04

4 Attachment(s)
Am promis ca pun si niste poze cu AUDI RS4 ! ! !

Astept sa-mi dati idei! ! !

L4uR 14-12-08 20:23

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
eu zic sa il lasi asa....;)...cel mai indicat si il pui frumos in vitrina

NSL_ALEX666 18-12-08 10:33

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Da la asta ma gandeam si eu! :D

manu_96xls 18-12-08 12:04

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Şi atunci de ce l-ai pus la machete in lucru?:x
Aştept un răspuns, după fac curăţenie!;)

NSL_ALEX666 18-12-08 12:08

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Doar ma gandeam sa il las asa!Dar tot ii fac niste schimbari!

mitza mtb 25-12-08 23:34

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
Ma scuzati de off-topic... NSL ALEX SI NSL ADY .... faceti parte din clubul no speed limit prescurtat nsl cumva?:-?...vedeti ca asta se intelege;)....

In rest...cel mai mult imi place rs4 ( care zic sa il lasi asa...nu iti bate joc de o asemenea macheta ) si x5-ul ( nici la asta numai umbla si pune poze mai clare cu el in care sa se vada cum e lucrata...)

NSL_ALEX666 27-12-08 09:32

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
1 Attachment(s)
Nu e x5 e x3!Si pozele alea sunt mai vechi!Acum i-am facut bara spate mai joasa si am incercat sa ii pun faruri cum se vede in poze!Dar au fost un esec total!Uite poza in timp ce lucram la bara spate!

strada 27-12-08 13:00

Re: Machete in lucru-NSL_ALEX666
 
fumos frumos,dar incearca sa faci mai multe poze sa se vada "detaliile" si sa vedem in intregime.bafta.

NSL_ALEX666 28-12-08 20:10

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
3 Attachment(s)
Niste poze mai recente cu AUDI RS4!Va rog sa imi dati si mie idei in legatura cu BMW X3! ! !

alynex 28-12-08 23:43

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
WOW:shock: cei cu vopseaua de pe el:shock:??Si cu usile:shock:?ce-o patit?:shock::shock:

NSL_ALEX666 29-12-08 08:34

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
E galben perlat peste negru! ! !Pe usi am dat eu cu prea mult galben perlat! ! !

bmwh548 29-12-08 14:15

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Cu ce a gresit macheta aia? :( Sfatul meu ar fi sa o matuiesti cum trebuie si sa aplici vopseaua ca lumea. Personal eu as lasa-o neagra...dar daca tie iti place fa-o asa.

NSL_ALEX666 29-12-08 14:30

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Pai in primele poze inaite sa o vopsesc era neagra! ! !Am dat cu decapant si am luat toata vopseaua neagra pentru ca era zgariata! ! !Apoi am dat cu vopsea neagra si apoi cu un galben perlat!!!Dar la usi am dat cu prea mult galben perlat si se vede un pic ciudat! ! !

Darius DMS 29-12-08 16:05

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
daca nu puneai multa vopsea pe usi,sigur arata superb....dar o poti repara facand acelasi lucru cum ai facut la inceput:dai cu decapant,vopsesti si aplici vopsea....asta sa faci doar la usi,ca in rest arata ok;)....good luck

NSL_ALEX666 30-12-08 09:22

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Multumesc!De asta o sa ma ocup chiar acum! ! !

NSL_ADY666 30-12-08 15:16

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Bafta mai!Nu ti le-am mai vazut de demult!

NSL_ALEX666 30-12-08 15:33

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Multumesc!Si o sa pun poze cu bara si capota de la X3!

NSL_ALEX666 09-01-09 13:47

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
6 Attachment(s)
Acum am achizitionat un WALSWAGEN GOLF 5 scara 1/18!!Cand l-am vazut prima data era varza cum se vede in primele 3 poze!!!Dar acum este total schimbat cum se vede in celelalte poze!!!Sper ca o sa va placa ce o sa iasa:D!!!!

turbonetta© 09-01-09 14:32

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Salut. Merge bine treaba... Am si eu o intrebare.. ce scara e rs4-ul?
Da-mi si mie te rog add pe messenger la bogdan_turbo.

catalyn style 09-01-09 14:41

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
salut!imi place cum lucrezi!ai inceput promitator!;)8)

rock_angel 18-01-09 20:15

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
salut!..acela e fostul meu golf,nu?....spor la treaba!

NSL_ALEX666 28-01-09 20:10

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
3 Attachment(s)
Multumesc de aprecieri!!!:D
rock_angel-Da a fost al tau!!!Nu te supara pe mine,dar ti-ai cam batut joc de el!!!:sad:
Acum i-am facut usile sa se deschida ca la lambo,pragurile si barile fata si spate mai joase si o mica modificare in lucru la bara din fata!!!
Sper sa va placa:oops:!!!Si sa imi spuneti ce schimbari sa-i mai fac!!!;)

alynex 28-01-09 20:31

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Nu inteleg prea multe din fata dar arata binisor.
Fa-i niste aripioare mici asa ca un contur la aripi si bumper-e:D!
Si din poza se intelege ca grila ii tare in fata, deci fa-o mai mica, ca o sa arate urat!
Daca nu ai intels da-mi un pm cu id ceva si iti explic!
Bafta:D!!!

rock_angel 29-01-09 11:03

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
golful a ajuns asa...decapotabil pentru ca un prost a trantit macheta si s-a rupt portbagajul..iar kitul din fata a fost pus pentru ca nu mai stiu ce avea poxilina..:(..oricum..ai progresat;)

NSL_ALEX666 31-01-09 19:35

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
Mda ma rog:rolleyes2.Acum incerc sa ii fac tobele de esapament ,farurile si bara fata!:oops:

NSL_ALEX666 04-02-09 22:02

Re: Machete in lucru - NSL_ALEX666
 
3 Attachment(s)
In sfarsit mica colectie a mea:D!!!!Cele 3 vipere 1/36 ,1/24 si in sfarsit THE KING 1/18:twisted:!!!!
Sunt pregatit sa fac modificari drastice pe ele mai ales pe THE KING :twisted:!!!
Dati-mi cat mai multe idei!!!!!:oops:
Am facut rost si de un mercedes benz 1/24 si am reinceput sa lucrez la LAND-ROVER:twisted:!!!!Poze in curand;)!!


All times are GMT +2. The time now is 13:02.

- Copyright 2026 4Tuning