Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   BMW M7 concept (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/9803-bmw-m7-concept.html)

sil4tuning 14-11-05 06:21

BMW M7 concept
 
3 Attachment(s)
:arrow:

teddy 14-11-05 07:56

conceptul cui? M7 nu va exista niciodata.

sil4tuning 14-11-05 08:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
conceptul cui? M7 nu va exista niciodata.

pai de asta este si concept ...nu se stie daca va exista ..eu zic ca da , un rival pt S 55 AMG , S8 si alte bolonave sportive
pozele de mai sus sunt facaturi nu ceva aratat oficial de brand

teddy 14-11-05 08:14

conceptul e prezentat de producator, nu are legatura cu facaturi photoshop si supozitii. daca esti atent 760i-ul are deja performante mai bune decat S 55 AMG (pe de alta parte vorbim de modelul vechi, la noul S klasse AMG nu a lansat nimic inca iar S500 deja are performantele 760i-ului).

sil4tuning 14-11-05 08:31

deci vrei sa iti demonstrez ca e varza 760 :P
Motor 760 Li

Cilindri / dispunere 12 in V

Capacitate cilindrica 5972 cmc

Alezaj x cursa 80.0/89.0 mm

Putere 445/6000 cp/rpm

Cuplu 600/3950 Nm/rpm
Performante

Viteza maxima 250 km/h
Acceleratie (0-100km/h) 5.5 s
S 500 NOU
Performanţe

0-100km/h 5.4 aicea mai bine ca 760 > aminte motor V8 doar

Viteza maxima 250 km/h la fel

S 55 AMG vechi ( model existent )
Type: Supercharged V8
Displacement: 5439 cc
Horsepower: 493 bhp @ 6100 rpm >>> peste 760 ...
Acceleratie (0-100km/h) 4.8 sia zi teddy unde are 760i-ul performante mai bune decat S 55 AMG :?:

teddy 14-11-05 08:56

eu stiam de alte valori pentru S 55

sil4tuning 14-11-05 09:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
eu stiam de alte valori pentru S 55

erau invalide cu siguranta :wink:

eastalex 15-11-05 12:59

merita sa se faca de serie

GabiByte 15-11-05 22:40

mai...
nu veniti cu cateva poze luate de pe net de pe ceva rahat de site in care un nush ce fan al masinilor chicioase(tunate) o aratat cum poate sa distruga o bijuterie.

Un BMW M inseamna un design aproape identic cu modelul de serie, dar cu un motor urias, suspensii mai bune, frane mai bune, etc.

Modificarile nu se vad la exterior. Asta e frumusetea

Deci asa ceva, ce ai postat tu este clasificat ca munca unui tip care stie Adobe si s-a jucat NFS Underground.

sil4tuning 16-11-05 06:03

am si specificat mai sus ca pozele sunt facute de ''o minte bolnava de copil care joaca nfs si care nu are ce face '' cum spui tu
ai mai spus ca modificarile nu se vad la exterior ...fi serios tu nu distingi noul M5 de serie 5 sau M6 de serie 6 ? de ka tenta mai agresiva evacuari praguri si spoilere deci practic nu sunt identice !

eastalex 16-11-05 10:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"GabiByte\"

Deci asa ceva, ce ai postat tu este clasificat ca munca unui tip care stie Adobe si s-a jucat NFS Underground.

Ai dreptate...n-am dat click pe poza sa o maresc

SHOGUN-A8 16-11-05 15:50

Daca ar fi real ar cam \"prea bolovan\" :D .

AXEL_SS 25-01-08 15:49

Re: BMW M7 concept
 
Uitati-va aici: http://www.worldcarfans.com/6040615.001/bmw-m7-concept :D

dragos002 25-01-08 15:57

Re: BMW M7 concept
 
Quote:

Originally Posted by AXEL_SS (Post 1313939)

Daca ar arata asa ar fi super tare :D

boy_wonder 25-01-08 16:12

Re: BMW M7 concept
 
un topic din 2005 redeschis in 2008 cu o stire din 2004 in care apare un rendering facut de cineva anume??? incredibil..

gelu_r 26-01-08 19:53

Re: BMW M7 concept
 
fiti seriosi cu linku ala..daca va incantat ca poza e mai clara si ca arata intradevar mai bine ca alea (tunate de NO LIMIT DESIGN care a intesat forumu de toate prostiile), va puteti da seama cu usurinta ca aia e o alta poza facuta pe calculator un 760Li cu bara si jante de M5 e60 si toate datele vin din partea vreunuia ca multi de pe forumu asta numai ca nu e din romania..Daca scrie in engleza gata sunt date corecte:D
sigur nu va fi seria 7 M ca nu stau ei sa proiecteze un motor pt o masina atat de veche..ei daca fac un motor le trebuie o noua fabrica nu se fac ca la opel astra cu un filtru sport si alta toba are cu "50"de cai mai mult cum se lauda toti..
concluzia e:
un topic deschis inutil chiar de un moderator..atata timp cat nu vi cu date exacte ce rost are sa faci topic...

wtah_nissan 27-01-08 09:42

Re: BMW M7 concept
 
ala din linku ala arata binisor..dar ala din poze e oribil...:|..spoileru ala fata cre k a fost faut de un designer care pana acum 2 ani era cioban

vacaroz 28-01-08 01:28

Re: BMW M7 concept
 
Quote:

Originally Posted by wtah_nissan (Post 1316978)
ala din linku ala arata binisor..dar ala din poze e oribil...:|..spoileru ala fata cre k a fost faut de un designer care pana acum 2 ani era cioban

lafel gandesc si eu. spoilerul nu se potriveste cu o masina din clasa ei, lafe si kichuiala aia de aripa dupa portbagaj.

wtah_nissan 28-01-08 09:52

Re: BMW M7 concept
 
dak ma gandesc mai bine nici aia din link nu e cine stie ce.:))..oricum..idee e ca seria 7 e o masina de lux,o limuzina si ar fi o prostie sa incerce sa faca o sportiva din ea..viidca nu asta e scopu ei,nu pt asta a fost creata...

gelu_r 29-01-08 15:00

Re: BMW M7 concept
 
limuzina sport e 760Li care e de ajuns nu sta nimeni sa faca motoare pentru masini vechi..

_anaconda_ 30-01-08 11:49

Re: BMW M7 concept
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 1321151)
limuzina sport e 760Li care e de ajuns nu sta nimeni sa faca motoare pentru masini vechi..

:lol::lol::lol:

on topic:lasati threadul asta sa moara,e absurd


All times are GMT +2. The time now is 19:32.

- Copyright 2026 4Tuning