Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Un Daewoo Cielo rosu (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/9725-daewoo-cielo-rosu.html)

co-k 12-11-05 01:43

Un Daewoo Cielo rosu
 
6 Attachment(s)
Asta e masinuta mea...

Danny-future STN 12-11-05 02:18

:shock: :shock: :shock: Cam asa arata cei ce nu cunosc masina asta cand trece COK :shock: :shock: :shock:

quick_5hifter 12-11-05 02:58

foarte frumos cielo, dar sper ca ai in vedere un nou eleron pe viitor...

TigraPower 12-11-05 07:51

:shock: WOW ...sunt surprins....zici ca-i tunata masina in germania ...

crd ca e singurul cielo care imi place.... :roll:

DJ77VLD 12-11-05 08:29

Domne te`ncurci? :lol: :lol: :lol:

topser 12-11-05 20:43

Fibrocomu` la putere ....
Draguta masina..cu exceptia eleronului care nu se potriveste de nici o culoare !
La motor ai ceva modificari ?

co-k 12-11-05 21:03

Asa e Fibrocomu la putere. A fost si din pacate este si in continuare.Speram sa avem in viitor posibilitatea sa alegem.Oricum masina e facuta de 2 ani si la timpu respectiv a fost prima facuta la ei, chiar daca acum sunt facute la xerox mai multe dupa ea.
La motor nu am nimic modificat.

dj16xxs 20-11-05 20:23

mah de ce minti? ct-04-biw iti spune ceva?sau dj-23-xxs?

Danny-future STN 24-11-05 00:52

1 Attachment(s)
Ce-ti place sa te mai joci la faruri :P :P :P
:arrow:

co-k 15-01-06 14:13

2 Attachment(s)
Chiar daca a venit iarna si toata lumea isi pune roti de iarna eventual cauciucuri mai mici, eu am facut exact pe invers si mi-am facut upgrade la roti.
Aaaa, uitasem sunt Rial dimensiuni 205/40............17\"

topser 15-01-06 14:47

felicitari! frumoase jenti ... dau bine pe masina ..
eleronu tot nu l-ai schimbat :lol:

dj16xxs 15-01-06 17:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"co-k\"
Chiar daca a venit iarna si toata lumea isi pune roti de iarna eventual cauciucuri mai mici, eu am facut exact pe invers si mi-am facut upgrade la roti.
Aaaa, uitasem sunt Rial dimensiuni 205/40............17\"

moama ce tare! de unde le ai?cat ai dat pe ele? esti cel mai tare! :lol: :lol: :lol: .....bravo mah,ii sta mai bine decat pe lui alex!sincer!.....sa-ti iei arcuri .... am eu o combinatie..suna-ma!

NWZeu 15-01-06 18:22

da, se poate spune inca un Cielo frumos si pe buna dreptate, cat despre roti - sunt super tari si Rial e un producator care tine mult la calitate, o alegere buna ca si restul \"accesoriilor\" de pe masina. GOOD JOB :D

quick_5hifter 15-01-06 19:59

superbe jantele.....parca nici nu mai conteaza eleronul, care apropo, nu trebuie schimbat, dar ar merge modificat un pic, adus la linie cu caroseria si rotunjit putin...succes in continuare

NSL_Steffy 16-01-06 22:34

1 Attachment(s)
frumos domne!!! LA mai mare!

Danny-future STN 20-01-06 12:22

:yikes: :yikes: :yikes: Marfa, marfa,marfa !!! :yikes: :yikes: :yikes:
Mah da gusturi bune are Cok asta mah 8) 8) 8)
Cat despre eleron .....cine stie , poate urmeaza ....... :rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2 .........


Te saluta fratioru' tau :wink:
Cu respekt !!!

co-k 20-01-06 16:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NSL_Steffy\"
frumos domne!!! LA mai mare!

Ba ai inebunit? Cum la mai mare ca sunt 17!!!!!!

Danny-future STN 22-01-06 15:30

Pai COK nu o sa mori cu masina asta , pe urmatoare , ca stim aman2 ce o sa fie, intra sigur mai mari :wink: :wink: :wink:

NightClubRacer 02-06-06 11:45

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
frumos cielo, a iesit super tare. ;)

giubau_v8 02-06-06 13:41

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
foarte frumos cu jantele alea...daca imi permiti sa iti dau un sfat, ..schimba eleronu'

Bik3rBoy 11-06-06 16:34

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
ai mai facut ceva la eleron ?

BAD_MF 11-06-06 16:34

oricum...super tare masina

Fa poze si cu interiorul :D

msiu 12-06-06 08:51

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
da eleronul parca nu este de acolo in rest frumos simplu si frumos si daca mai faci si altceva simplu si frumos sub capota e bine.
eu sunt un pic altfel intai vreau dedesupt si apoi deasupra cu nu conteaza prea mult deasupra daca in rest de arde KVX de te rupe!!!!!!!!!!!

tavisor 12-06-06 10:03

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
Arata frumos masina, felicitari proprietarului :D

B-69-TAU 13-06-06 12:18

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
super finuta, in schimb la eleron ma abtin! incearca sa-l modifici!

Slim29 13-06-06 12:41

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
facuta cu gust .. frumoasa felicitari dar eleronu ala... nu prea mere..

SaLLa 19-06-06 19:56

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
mdea...intradevar exista si masini facute cu bun gust.Sincer nu stiu ce te critica lumea cu eleronu ala la cum arata nu prea mai conteaza eleronu(parerea mea) da totusi dupa cum spune toata lumea ar merge schimbat...bafta multa in continuare si poate ceva poze cu interiorl.

Mihaitza_tdi 15-07-06 14:21

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
super cielo..arata fain cu jantele mari!!!felicitari proprietarului!!:):)

cielo wrc 30-07-06 23:07

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
adevaraciune de adevaraciune acest cielo si cu jantele alea asa "mici" :) e si mai marfa super masina ai te felicit bafta in continuare

Bogdan YBR 14-08-06 00:16

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
parerea mea despre eleron este ca pe cielo ar mere un eleron ceva gen mitsubishi eclipse mai vechi ala rotunjit. just my opinion :)

RAZvan15 14-08-06 00:29

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
el a vrut sa o faca mai agresiva cu eleronul ala... si chiar nu sta rau ! (parerea mea)

co-k 22-08-06 20:34

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
7 Attachment(s)
Ceva poze mai noi ... Am schimbat capota si evacuarea!!!
Eleronul inca mai caut un inlocuitor de metal ............

Eugen_TL 22-08-06 20:41

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
eleronu nu trebuie decat mutat un pik mai in spate..chiar pe muchia portbagajului..iar portbajul indreptat sa nu mai aiba forma aia din fabrica.. unu din metal ar da f nasol zic eu ... in rest masina e o bomboana..

bodyspeed 22-08-06 20:46

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
Quote:

Originally Posted by co-k (Post 528235)
Ceva poze mai noi ... Am schimbat capota si evacuarea!!!
Eleronul inca mai caut un inlocuitor de metal ............

super .. felicitari... n-am mai vazut-o ..imi era dor de ea;)
dar ma multumesc si cu poze...
mai dai si tu prin rovine...
;)

co-k 10-10-06 09:17

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
Va anunt ca m-am hotarat sa vand masina. Asadar:
Daewoo Cielo GLE , 18 XII 1996 , Full option pt. Cielo, Casetofon + Magazie 12 CD-uri JVC , Statie PIONEER 200W, Subwoofer JBL 150W, interior imitatie piele, Jante RIAL 17", finala Steel Sport, instalatie gpl, tuning optic.
Pret 5500 Euro.

alex_fan_bmw 13-10-06 23:51

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
pretul e discutabil...si cati km are?

webcathos 14-10-06 01:22

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
eu nud discut pretul...problema e ca sunt cam departe...in tulcea....shi inca mai duc tratative cu banca...daca nu il dai te contactez in curand..da te rog mai multe detalii despre motor!!!!

webcathos 14-10-06 10:01

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
a shi inca ceva...niste poze cu interiorul baga te rog....!!!!

Danny-future STN 15-10-06 00:13

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
Interiorul este din imitatzie din piele maro....poate te ajut eu cu ceva poze dar zilele viitoare ca acum e trz ........

webcathos 15-10-06 02:35

Re: Un Daewoo Cielo rosu
 
ok..astept nu e problema..dar unde umbla proprietarul...!!!:)
sunt foarte interesat de masinuta asta...sper sa merite!


All times are GMT +2. The time now is 08:08.

- Copyright 2026 4Tuning