![]() |
Volkswagen Scirocco by MCCHIP
12 Attachment(s)
Volkswagen Scirocco a devenit un model popular printre tuneri, iar cea mai noua propunere de tuning vine din partea celor de la MCCHIP. Tunerul german a pregatit un pachet de "mijloc" pentru Scirocco 2.0 TSI care contine un nou software si un sistem de evacuare, motorul turbo de 2.0 litri ajungand acum la 246 cai putere si 346 Nm. MCCHIP nu s-a oprit aici si a dotat modelul german si cu o suspensie H&R si jante OZ pe 19 inci incaltate cu pneuri Michelin PS-Cup 235/35-19. Pentru cei interesati, Volkswagen Scirocco by MCCHIP poate fi admirat la Essen Motor Show (29 noiembrie - 7 decembrie).
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Nimic special...
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
N-am mai auzit de firma asta pana acum
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
e frumos oricum.
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Da da da Sirocco el arata bine si cel stoc dar si umbic umblat la el =P~
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
E frumos tunat asa mai discret.
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Daca va fi introdus pe piata cu pretz rezonabil Schirocco 2008 va avea mult succes,chiar place multora. Pare o masina ideata pt tuning iar varianta prezenta pare f finutza,chiar misto. Apropo, stie cineva cat ar fi scorul?(si jantele OZ f potrivite mi s par :D )
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
ma intreb cat timp va rezista motoru ala?si 380 cp la tractiune fata cam naspa..
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
probabil v-a rezista cat un motor de evo/sti sau poate chiar mai putin, iar in privinta a multi cai + tractiune fata stai linistit ca deja nu se mai pune problema asta... exista destule sisteme pentru asta ;)
uite de ex ford focus RS 300cai + RevoKnuckle = no problem P.S. scirocco acesta are 246 de cai :-P |
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Quote:
puteri mari suporta tractiunea spate si acolo apar probleme de aia se pun atatea sisteme ATC ESP ETS |
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
pacat de spatele ala... puteau sa faca cu totu altceva !! decat "dambul" ala.. in fine masina arata bine!
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
per total imi place masina :love:
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
masina e foarte frumoasa stoc, parerea mea k daka iar mai fi facut si o evacuare pe masura ar fi fost de ajuns;)
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Mie mi se parea ca are 246 de cai si 346 de NewtonMetru de cuplu... nu 380 de cai. Faza cu chip tuning-ul nu stiu... eu am de vreo 10000 de km, si nu am probleme, da' stiu cazuri concrete de masini care au facut mai bine de 100000 de km, cu chip. Cred ca-i mai degraba o chestiune de utilizare cu cap si intretinere a masinii in general (eu banuiesc ca cel putin jumatate din aia 10% si exploateaza intens motoarele). In plus, un flash poti sa faci si la reprezentanta. Schirocco are diferential autoblocant stock si suspensii active care limiteaza ruliul pe viraje, cum va avea Golf VI GTI, daca nu ma insel.
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Nu este rea, oare dimensiunea cauciucurilor si jantele trebuie scrise in talon ?
La ei in Germania o fi aceeasi faza cu RAR-ul la noi? cum ai alte roti diferite de producator cum iti ridica permisul... |
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Arata foarte bine,dar nimic deosebit
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
interesant contrastul alb-negru...in rest o atingere discreta....KEEP THE SPITIT !!!
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Masina asta seamana cu un baiat rau :D Imi place!
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
cel mai frumos vw (scirocco)si sa nu uitam passat cc.in privinta tuningului nimic de comentat e super jmecher mai ales plafonul;)
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
foarte tare masina...
NU IMI PLACE:)) |
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
super frumoasa :D
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
masina arata bine... probabil e si frumos de condus... dar totusi... sa nu uitam ca e facuta pe platforma la Golf V care nu a este printre cele mai bune de la WV :-)
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
:)) cum se face?Ce vrea sa zica nu-i cea mai buna platforma cea a Golf-ului V? Din c sursa stii asta?
|
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
Quote:
daca s-a ineteles altceva, imi cer scuze, probabil m-am exprimat gresit :-) |
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
mi se pare mie sau aduce putin a bravo(modelul nou).
masina arata ft bine. am vazuto live netunata tot culoare alba. e cu adevart tare. |
Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
A,ok,scuze ca m-am "grabit" sa inteleg gresit si eu.Chestia cu platformele Golf MK V si Golf MK VI si Schirocco dupa mine e destul de relativa.Golf VI nu este o platforma cu totul noua,este publicizata ca o masina noua din chestiune de marketing-este nou ceea ce se vede,din cate stiu eu are aceleasi scheme de suspensii ca Golf V. Imbunatatiri, da da' nu in asa masura incat sa spui ca este noua.Exact asa cum s-au adus imbunatatiri lui schirocco,sau sa zic "adaptari" i s-au adus si lui Golf VI,totul pornind de la Golf V (cu accent pe caracteristici diferite,bineinteles).
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:47. |
- Copyright 2026 4Tuning