Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 320 coupe (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/96159-e36-320-coupe.html)

Coss_min 02-11-08 23:04

E36 - 320 coupe
 
10 Attachment(s)
Salut, dupa un e46, am hotarat ca trebuie sa iau masina la care am visat de ceva vreme adica din adolescenta mea.
Masina este un e36 coupe cu motor de 2000 cm3, 150 de cai cu 206 000 km , are scaune sport incalzite, A/C(climatronicul ala cu rotite), oglinzi electrice, geamuri electrice, ABS, doua airbaguri, computer de bord, trapa electrica cu 2 pozitii si cam atat imi amintesc.
Masina a fost a lui Sorin (HAI), si sunt foarte multumit de ea si Sorin e un om de nota 10.
Pana acum masina a "consumat" ceva bani:
Discuri fata ATE + placute frana fata-spate ATE + 2 senzori = 826 lei (fara manopera)
Vopsit capota (avea urme de pietricele), roluit aripi spate, 2 puncte de rugina la porbagaj, vopsit etriere si un polish - toata treaba a costat 1700 de lei.
Am schimbat jantele, avea jante pe 18 - erau prea mari si imi atingeau in aripi la spate, acum are jante de 17(nu stiu nici ce model sunt nici ce producator) si vor ramane jantele astea pana am sa reusesc sa iau un set de BBS-uri RS.
Planuri de viitor: - sa schimb tot ce este imbatranit si uzat la ea sa o fac asa cum a iesit din fabrica
- un kit M
- tapitat in piele neagra interioriul.

Daca ar mai trebui facut ceva va rog sa va dati cu parerea.

No-X-Cape 02-11-08 23:16

Re: E36,320 coupe
 
fff frumoasa masina ...sa o stapanesti sanatos ...se potrivesc jantele n-ai de ce sa le schimbi curand ....si ai dreptate un KIT de M ar fi perfect pe viitor ! in rest multa bafta in trafic

Coss_min 03-11-08 21:04

Re: E36,320 coupe
 
Multumesc mult, eu as pune pe masina un kit alpina, insa nu stiu de unde sa iau kitul respectiv, am cautat si pe net si pe la firmele de tuning, insa nu au asa ceva, si ca a 2-a optiune ramane kitul de ///M.
Daca ma poate ajuta cineva cu un kit alpina as fi recunoscator.

gelu_r 04-11-08 20:50

Re: E36 - 320 coupe
 
buna treaba cu kitul alpina..daca reusesti sa iei o sa arate traznet..plus ca o sa fie mai rara.

bmw.7000 04-11-08 21:41

Re: E36 - 320 coupe
 
ooo prietene ... ce faci ?...te-am vazut intr-o zi in SV si te-am blitzat am si eu un E36 tot un trei doi zero ;) bordo cu kit de M ...trebuie sa iesim si noi intr-o zi la o tura ceva ... lasa un numar de tel pe PRV :P bafta !!!:twisted:

Coss_min 23-11-08 22:14

Re: E36 - 320 coupe
 
Masina este de vanzare , nu ma grabesc, pretul masinii este de 7300 negociabil

D N Y_e36 23-11-08 22:41

Re: E36 - 320 coupe
 
o si vinzi.?? pacat...arata bine...

Coss_min 23-11-08 22:43

Re: E36 - 320 coupe
 
nu vreau s ao vand dar daca primesc un pret bun pe ea o dau

Darkside_89 24-11-08 21:33

Re: E36 - 320 coupe
 
Salut,extraordinara masina,am si eu una identica...dar nu este 320,este 316,tot coupe,rosu,exact ca a ta dar a mea este asa cum a iesit din fabrica,nimic schimbat,am luato de la o batranica din germania,nu prea a folosito,a circulat doar vara cu ea,super ingrijita,scaune sport,totul tzipla...si ma gandeam sa ma inspir dupa a ta cu jantele,superba masina si cei care zic ca pretul e mare sunt fraieri,bmw-ul e o masina extraordinara din toate punctele de vedere..si sincer isi face banii,oricum sper sa nu o vinzi k e super:):)

Coss_min 24-11-08 22:29

Re: E36 - 320 coupe
 
vreau sa iau un e39 , in curand familia mea va fi mai mare:) nu as da-o ca are si multe optiuni si e frumoasa, am carte service la ea si am 4 chei ;) , daca reusesc sa fac o combinatie cu un e39 sa arate bine si daca e cazul sa dau si diferenta, o dau.

W Y P 25-11-08 00:10

Re: E36 - 320 coupe
 
salut
super pisica
foarte frumoasa
si acum ce sa zic....sa o stapanesti sanatos sau spor la vanzare ? :-P

Coss_min 25-11-08 00:13

Re: E36 - 320 coupe
 
Si una si alta, nu ma garbesc sa o vand :P. Multumesc mult pentru aprecieri ;)

quze 26-11-08 22:51

Re: E36 - 320 coupe
 
Adevaru e ca isi arata pretu ;)

Coss_min 29-11-08 01:38

Re: E36 - 320 coupe
 
M-am hotarat, nu o mai vand, am comandat un kit alpina, vreau sa imbrac interiorul in piele(v-as fi recunoscator daca mi-ati recomanda un tapiter),sau sa gasesc un interior din piele de ///M , sa treaca sarbatorile si am sa schimb tot ce este "imbatranit" la masina, am luat faruri cu lupa, trebuie sa pun angel-uri, am luat inele de bord, si cam atat, va multumesc pentru aprecieri

gelu_r 29-11-08 11:00

Re: E36 - 320 coupe
 
ai facut o alegere extrem de OK ca sa zic asa...
dar nici sa o vinzi dupa ce ai bagat atatia bani ca no sa ti mai scoti nici pe jumate...e masina de tinut ani de zile..
succes cu ea.

D N Y_e36 30-11-08 20:29

Re: E36 - 320 coupe
 
nici sa nu o mai vinzi...cred ca o sa dea bine cu kitu ala...

jipianu 01-12-08 00:12

Re: E36 - 320 coupe
 
frumoasa masina...
asteptam sa vedem cum o sa arate cu kit-ul pe ea...

Darkside_89 01-12-08 22:35

Re: E36 - 320 coupe
 
DA...deci iti spun sincer k ma bucur enorm de tot k nu o vinzi...super alegerile facute,sper sa o faci asa cum iti doresti tu...cand ma uit la masina ta o vad pe a mea,o sati trimit niste poze:)o sa remarci si tu faptul asta:)!!!

Coss_min 01-12-08 23:39

Re: E36 - 320 coupe
 
Am sa o fac si va arata foarte bine, numai ca preturile celor de la alpina sunt destul de piparate :). Nu au decat spoiler fata si ala costa 330 de euro la care se adauga pretul de asigurare al produselor pe durata transportului, costul de ambalare si bineinteles transportul. Oricum sa treaca sarbatorile si am sa il iau.

PDV_1989 22-12-08 22:37

Re: E36 - 320 coupe
 
Felicitari ptr masina arata de nota 20 ! Parerea mea cu chitul pe care il vei lua faci o investitie buna ca va fi foarte rar ce vrei tu sa ii pui !
Bafta si cati mai multi km cu ea fara incidente !


All times are GMT +2. The time now is 16:33.

- Copyright 2026 4Tuning