![]() |
Cursa Mortala
Am vazut in seara asta filmul Cursa Mortala ... dupa parerea mea ... genial ...
Totusi cine i-si mai aminteste de unde este inspirat filmul ... cei pentru care jocurile cu masini nu au inceput cu Need For Speed ... va mai amintiti de seria Carmageddon ... ??? Eu unul am fost unul din jucatorii inraiti de asa ceva ... pierdeam nopti intregi la sala acum 10-11 ani sa joc in retea asa numitul "Carma". Aceleasi masini , nume, personaje ... o punere in scena de exceptie a unui joc si mai de exceptie ! Desi povestea originala dateaza de undeva din anii 70 tot dintr-un film de actiune ... asemanarea intre joc si aceasta ultima ecranizare este fantastica. |
Re: Cursa Mortala
Ooooo, domnul V6, va salut cu stima. :)
Si mie mi-a placut mult fimul, mi se parea foarte cunoscut si nu-mi dadeam seama de ce. Carmageddon a facut furori pe vremea aceea, evident ca si eu am avut o mica obsesie in acest sens. Daca gasim o sala de jocuri cu Carmageddon sunt deschis sa facem o batalie. :) |
Re: Cursa Mortala
foarte reusit filmul ....si actorul principal ..potrivit pentru acest rol ...foarte bine realizat...mi-a palcut muult filmu.
|
Re: Cursa Mortala
Din pacate nu cred ca mai exista carmageddon pe undeva ...
|
Re: Cursa Mortala
ba yo gasisem un pack cu toate jocurile carmageddon (pe bittorrents.ro), dar nu merg pe XP....
|
Re: Cursa Mortala
:) daca platiti bine va dau eu toate versiunile de carmaghedon: carma2000, carma2000tdr, carma nu stiu cum si inca un carma :d
apropo...se poate juca si pe net daca sa instaleaza hamaki :P |
Re: Cursa Mortala
Ceva de genu' mai era si Twisted Metal pe play station 1. Mi se pare ca se gasesc pe torrente jocurile astea, sunt si variante pt xp.
|
Re: Cursa Mortala
marfa rau jocu' carmageddon,jucam pe Pentium 1 ,nu am vazut filmu , dar daca il vad iti zic parerea mea
|
Re: Cursa Mortala
se gaseste si pe torrenturi romanesti, cum ar fi aici
|
Re: Cursa Mortala
daca e cineva bun , sa il uploadeze aici sau pe filebox ca sa il pot lua si eu ca nu folosesc torrent
|
Re: Cursa Mortala
daca tot e vorba si de jocuri, cine stie cum se numea un joc tot asa vechi rau unde trebuia sa faci cat mai multe puncte izbindu`te in alti concurenti, ceva cu derby... parca
|
Re: Cursa Mortala
Quote:
|
Re: Cursa Mortala
Quote:
|
Re: Cursa Mortala
Quote:
|
Re: Cursa Mortala
Quote:
|
Re: Cursa Mortala
care mai vreti jocuri de genul incercati Flat Out 2 (sau chiar si primul) ai si destruction derby, si curse normale, e foarte misto ;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:27. |
- Copyright 2026 4Tuning