Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318IS - Playstation (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/93367-e36-318is-playstation.html)

Catalin_BMW 06-10-08 15:31

E36 - 318IS - Playstation
 
7 Attachment(s)
:lol: ...deci, va prezint masina mea ...in timp ce altii se "lauda" cu piele, clime, dvd'uri, lcd'uri si alte materiale si obiecte ce inrautatesc sportivitatea unui autovehicul... eu ma laud cu:

Volan, pedale, 2 scaune, maneta viteza... si cam atat :-P ...ok lasand gluma la o parte, masina este un BMW E36 318IS Coupe din 1994 cu 200.000 km, 138 cai de fabrica (125 reali :lol: ) , 1380 kile cand am cumparato' , 1240 kile in momentul de fata.

Planuri de viitor: 220 cai, 1200 kile :oops:

Alex23 06-10-08 16:36

Re: BMW E36 318IS - Playstation
 
frumoasa pisica .o parere: bara spate M!! si ai planuri de viitor frumoase ;)

leonard 06-10-08 17:59

Re: BMW E36 318IS - Playstation
 
vezi ca se poate...ti-ai facut topic pan la urma:)
sa pui poze si cu interiorul..sa vada oamenii cum se usureaza masina:)). DTM style:P

Skillzu 06-10-08 18:28

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
hai ca vad ca a inceput constanta sa faca o figura frumoasa in randul E36.
vrem poze la interior :-)

susp3ctu 06-10-08 18:37

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
de ce avea 1380 kg ? un 318is are de fabrica 1240
ar da foarte bine cu proiectoare,bara spate M,oglinzi M,nari facelift
toba aia japan style nu prea merge pe bavarez,in rest foarte frumoasa masina,culoarea imi place la nebunie :bunch:

Catalin_BMW 08-10-08 08:27

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
...masina are in talon 1250 kg. Real pe cantar, cu plinul facut si cu mine la volan 1380 kile (am uitat sa precizez asta), in momentul de fata, cu plinul facut si cu mine la volan 1240 kile.

Toba japan style nu merge MOMENTAN, pe viitor ai sa vezi ca merge, ai putina rabdare, in masina or sa intre multe japan parts :P

alexutzu 09-10-08 13:45

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
foarte frumoasa masina, dar urla saraca dupa niste proiectoare macar
niste poze cu inetriorul nu ai?? ce culoare este??

Catalin_BMW 09-10-08 13:50

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
...poate sa urle si sa tzipe pana nu mai poate :lol: ...proiectoare nu o sa primeasca, nici E46 CSL nu are... nici ea nu o sa aibe :lol:

Interiorul este aceeasi culoare ca si exteriorul si bordul cam chel :) o sa pun niste poze... dar mai intai trebuie sa le fac.

Alex23 09-10-08 21:04

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Quote:

Originally Posted by Catalin_BMW (Post 1800568)
...poate sa urle si sa tzipe pana nu mai poate :lol: ...proiectoare nu o sa primeasca, nici E46 CSL nu are... nici ea nu o sa aibe :lol:

Interiorul este aceeasi culoare ca si exteriorul si bordul cam chel :) o sa pun niste poze... dar mai intai trebuie sa le fac.

parerea mea e ca nu ar trebui sa te preocupe daca e46 CSL are daca masina X nu are.Fa ce iti place si cum ti se pare tie ca da bine!!!

alexutzu 09-10-08 22:50

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Catalin_BMW (Post 1800568)
...poate sa urle si sa tzipe pana nu mai poate :lol: ...proiectoare nu o sa primeasca, nici E46 CSL nu are... nici ea nu o sa aibe :lol:

bine, atunci uite o sugestie
arata mult mai decent decat capacele alea

bulldog_cox 31-10-08 15:56

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
frumos, cred ca suna bine cu toba aceea.
Ce consum ai la el?

Maroo 02-11-08 00:49

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
ma nene tuningul la pisik insemna m-paket si atat ???? bag p.... in paket si gata a inebunit forumu` cum apare o pisik cum frate nu e bine pune bara de m eleron de x si proiectoare de z ... frate vezi ca proiectoarele atarna sparge-le geamu si monteaza-le asa sunt mai usoare :))

leonard 02-11-08 12:20

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
propietarul e putin plecat din tara..si nu va poate raspunde momentan...
PS: va zic eu un secret:)...dupa ce se intoarce cata....o sa apara o schimbare destul de mare la masina:)
dar il las pe el sa va zica:D

No-X-Cape 02-11-08 12:57

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
masina arata prea bine cunosc propietarul implicit si masina ...se vrea o scaderea in greutate drastica de aceea renunta la multe din placerile unei masini ...de exemplu radio cd AC proiectoare etc etc ...masina areata prea bine in real life !

Catalin_BMW 03-11-08 06:45

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Salutari la toata lumea si merci ptr. comentarii. Nu prea am acces la net de unde sunt :( ...in fine, saptamana viitoare sunt sanse mari sa fiu in tzara si... o sa inceapa si lucru la masina :) ...abia astept, au mai fost achizitionate niste piese pentru masina de unde sunt acum.

Am sa mai urc cateva poze cand ajung in tzara, sa vedeti mai exact ce si cum :D

Bafta all. Sa ne vedem cu bine.

Catalin_BMW 03-11-08 06:55

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
...si inca ceva, masina nu va primi m-paket !

Alex23 03-11-08 11:51

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
un sfat.Lasa asa exterioru baga-te pe la motor ;)

leonard 03-11-08 11:58

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
ai nimerit-o ;)

Catalin_BMW 04-11-08 07:00

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Quote:

Originally Posted by Alex23 (Post 1840856)
un sfat.Lasa asa exterioru baga-te pe la motor ;)

...bun sfat, ...ramai pe fir ;)

Maroo 04-11-08 15:02

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Quote:

Originally Posted by Catalin_BMW (Post 1840421)
...si inca ceva, masina nu va primi m-paket !

yuuuuuupiiiiiiiiii!!!! =))

JimGod 06-11-08 06:51

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Sunt curios de unde o sa scoti tu 220 de cai dintr`un 318is :)

leonard 06-11-08 13:10

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
filtru sport si finala racing:)))) lol
o sa vezi;)

babalau 06-11-08 13:23

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Foarte tare masinuta......Poate facem si noi un club al pisicutelor in CT.....multa bafta cu masina....si drumuri bune ca e vai de noi....:rolleyes2

69WRX 07-11-08 00:12

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Quote:

Originally Posted by JimGod (Post 1846539)
Sunt curios de unde o sa scoti tu 220 de cai dintr`un 318is :)

sti gumţele alea turbo ? din d-alea...ii baga cateva gumiţe in benzina...si sa vezi pe urma...:D

negoitacata 07-11-08 17:21

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
1 Attachment(s)
Am eu un kit sa faci masina de 220cp:D.......hai ca il dau ieftin:D:D:D:D:

69WRX 07-11-08 18:48

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 1849563)
Am eu un kit sa faci masina de 220cp:D.......hai ca il dau ieftin:D:D:D:D:

imi cer scuze pentru offtopic
ma pe unde gasesc si eu gume d-alea prin buc ?

gelu_r 07-11-08 22:05

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
si eu am cautat inebunit...si cand intru la mare intrun mic magazin si le vad..am crezut ca visez..am luat 2 cutii a cate 100 bucati..
dintre care mai am vreo 20 gume...multe le am dat pe la prieteni toti vroiam cate 1 2 3 :)) super tari,miros beton si au super gust...doar ca tin 1 minut maxim 2..
in legatura cu masina...e dragutza...dar nu e masina la care DACA UMBLI LA KILOGRAME,cresti performantele..

No-X-Cape 08-11-08 00:40

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
@gelu_r ...sti cum sta langa un 2.5i n-ai idee !

haristeas51 08-11-08 06:56

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
imi imaginez ce viril este ursu' :)

Catalin_BMW 08-11-08 09:58

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
1 Attachment(s)
...cateva lucruri cumparate ptr. pisica :-)

leonard 08-11-08 12:21

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
hai baga toate lucrurile in traista si vino acasa:)) sa ne apucam odata de treaba:)
frumos rau e tot volanul. si pan la urma vad ca ai luat si iridium-urile
vezi cu ce cadouri mai vi de acolo:D

Catalin_BMW 08-11-08 13:59

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
1 Attachment(s)
...ieri am ajuns acasa.

O poza cu interiorul.

No-X-Cape 08-11-08 18:26

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
cataline ...o cutie automata si e tambal masina :))))) asta`i tot ce-i mai lipsea !

cRbL 09-11-08 13:20

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
vai sa-mi fwt una.
cat de tare pot fi volanul si consola...
mai lipseste un ingnition switch si e direct masina de razboi ...
f tare.
felicitari pentru decizia de a NU pune ca toti empachet.

Catalin_BMW 09-11-08 16:44

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
4 Attachment(s)
va prezint sursa celor 220 cai.

Catalin_BMW 09-11-08 16:45

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
This is not a car ...this is a 1200 kg's PLAYSTATION :-P

Cataaa_ 09-11-08 16:50

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
trebuia sa tii secret turbolika :> si sa dezvalui cand era deja montata ....


multa bafta frate cu aia 220bhp+

DyZ 09-11-08 16:59

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
galeria aia nu este pt 6 cilindri ? ... doar intreb nu ma pricep asa mult la kituri turbo

Catalin_BMW 09-11-08 17:03

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
Quote:

Originally Posted by DyZ (Post 1853295)
galeria aia nu este pt 6 cilindri ? ... doar intreb nu ma pricep asa mult la kituri turbo

da, este de 6 cilindri, dar daca renunti la ultimi 2 cil. vine la fix pe m42b18

DyZ 09-11-08 17:08

Re: E36 - 318IS - Playstation
 
intercoolerul ce dimensiuni are ? si softul unde o sa il faci ? pui si boost control ?:D succes si sa auzim numai de bine !


All times are GMT +2. The time now is 06:55.

- Copyright 2026 4Tuning