![]() |
VW Corrado x7
11 Attachment(s)
in ordine alfabetica ...
1-2 - blue_macca 3 - darius 4 - driftdesign12 5-6 - mba 7-8 - naitzu 9 - pheerya 10-11 - RK 62 stiti deja.. votati ce va place.... |
Re: VW Corrado x7
vot naitzu :X:X:X
|
Re: VW Corrado x7
sa`ncep: ... Imi place stilul pheeryei,designul domnului RK 62, linia lui blue_macca, ambitia lui Darius & drift design12, culorile lui mba .... Dar... Daaaar.... n`am ce sa fac :-)Naitzu e pe placul meu... mi-au luat ochii reflexiile alea. Good Job man :shock: 8)
|
Re: VW Corrado x7
@ blue.macca: frumos...dar masinile tale mai toate sunt late si joase...e ok, merge la unele, dar la asta parca i-ai stricat forma...oricum, felicitari, imi place stilul :D
@ Darius & DriftDesign12: frumos, dovediti vointa de a invata ;) @ mba: ti-am mai spus :-j @ Naitzu: un desen foarte complex ;) @ RK62: Great job, I don`t know what to say, it`s ok, but that`s a project, and the challenge was an old corrado...I think...anyhow, GREAT JOB ;) @ Pheerya: FELICITARI, ai imbinat toate celelalte si ai facut un desen superb...si te votez in speranta ca o sa-l bati din nou pe mba. :)) glumesc...imi place foarte mult desenul, felicitari ;) |
Re: VW Corrado x7
merci raducu.. lasa ca mai vorbim noi pe messinger...
eu nush cu cine sa votez:)) ... mai vad eu ... am pus 10 zile la poll ca am zis ca suntem multi ... si sa se fie mai mult timp:p.. daca vreti..si are cineva idee o masina tot asa popu.lara ...sa zica si ar fi bine sa incepem...sa ne adunam iar multi:)) |
Re: VW Corrado x7
1 Attachment(s)
I'm sorry because I didn't draw the old corrado. But the thing is, for me, it's not interesting to draw an old car, because I can reproduce a picture perfectly.
To prove it, I post a picture with drawings I made 4 years ago, without computer. That's why I decided to make something different than you, in order to show another way to see cars. So, I won't be mad if you decide to not vote for my work......:D My point is to make you discover my job, by discussing about drawing technics, softwares, etc..... |
Re: VW Corrado x7
Hi RK62, I think exactly like you, in my thread I only have concepts, bcs my interest is not to draw stock, old cars, I passed this stage, my interest is more into the future. I like ur concept - the back looks better, like the taillights, and the rendering is very good
If I am right -the image you upload -those cars are with the pencil and the markers, like them alot... 1-2 BlueMacca- imi place ce-ai dsenat , ti-as sugera sa scoti sau sa muti de pe desen dunga aia, strica desenul 3 - Darius- f bine imi place cum desenezi continua in directia asta... 4-DriftDesign- keep practicing 5-mba- imi place ca ai integrat masina intr-un background, dar ar trebui sa invetzi niste perspectiva, macar de baza, si atentie la elipse 6- votul meu se duce la Naitzu- f bine randat- pronuntat, o problema as enunta-bara fata pica spre dreapta privitorului, nu e bine desenata in perspectiva 7-pheerya - f bine desenata- un sfat: umbra mai pronuntata ar da valoare mai mare desenului |
Re: VW Corrado x7
pheerya are votul meu:)....bravo ....frumoasa e si cea a lui naitzu dar are mici defecte...
|
Re: VW Corrado x7
i vote for RK62. i like the work and obviously he has the most experience
|
Re: VW Corrado x7
blue makka i`mi place foarte mult. a reusit sa mentina liniile masinii, culorile se inpaca perfect, putin efect de la fumul ala. excelent. dar am votat RK62 pt un alt stil. doar atat. sincer acum i`mi parwe rau ca n`am votat blue
|
Re: VW Corrado x7
vot natziu....superb...restu destul de frumos:-)...mai putin al meu:oops:
|
Re: VW Corrado x7
Vot pheerya:X....nice job..
|
Re: VW Corrado x7
@ DriftDesign12: Cum poti zice vot Naitzu cand tu te-ai votat pe tine ? :lol:
|
Re: VW Corrado x7
ooops.....am gresit butonul...sorry...poate altcandva
|
Re: VW Corrado x7
Lasa, si eu si altii am patit sa nu avem voturi, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te votezi tu pe tine...infine, n-are rost :-j
|
Re: VW Corrado x7
na lasa....si eu mam votat pe mine ..acu vreo 2 poll-uri.. se mai intampla...
dar nu a fost intentionat... |
Re: VW Corrado x7
naitzu...;)
un singur lucru as avea de comentat: am inteles ca vreti sa fie desenul mai frumos si adaugati peisaje...ok! totusi peisajele alea au rolul, intentionat sau ne, de a distrage atentia de la masina... pana la urma noi ce facem aici? tuning sau peisagistica? nu o luati ca pe o critica, ci ca un subiect de dezbatere ;) |
Re: VW Corrado x7
eu nu stiu cu cine sa votez.....ma voi gandi...
@blue-macca:i like it....dar linia aia albastra strica tot desenul...pe cuvant....in rest imi place tuningul....good luck! @driftdesign:frumos....te sfatuiesc sa treci si pe la tutoriale sa vezi si tehnici noi si mai progresezi....mult noroc;) @mba:super....m ai dai pe spate,insa culoarea nu i se potriveste....iar spatele la faruri ai gresit....oricum,felicitari si asteptam mai multe desene....mult succes;) @TAZZ:man,you are the best.....e bestiala masina.....foarte tare...mult noroc si bafta;) @pheerya;cool...se vede caa esti fan corrado si ca ai pus suflet....spor la treaba in continuare;) @RK:WOW....very awsome....i like it....for me,it s a facelift....but is very cool.............good luck ''Mr THE KING";) Felicitari tuturor pentru desene si ....sper sa mai avem asemenea challenge uri.....cu multe persoane....mult noroc la toti .... |
Re: VW Corrado x7
yeah...good point...da' ar fi mai bine sa nu ma bag ca inca nu-s chiar in domeniu :D
si ms darius....am incercat sa trec p-acolo de mai multe ori.....good luck in continuare.....si mi-a placut desenu tau...off...si ma oftic ca m-am votat pe mine din greseala :((:evil::cry: |
Re: VW Corrado x7
las ca vei progresa....asa am fost toti;)....good luck....am votat pentru rk...nu m am putut abtine sa nu l votez....imi place fffmult...
|
Re: VW Corrado x7
stiu...bestial....
|
Re: VW Corrado x7
blue_macca ..desi m'am luat eu cu dansul in furci..m'am convins de tractiunea RWD pe batrnul Corrado.. si al dracilor... ii sta bine rau cu nori de fum in spate..
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:44. |
- Copyright 2026 4Tuning