![]() |
Un link util
Propun sa facem un topic cu link-uri interesante referitoare la masini retro.
Incep eu: http://retrorides.proboards86.com/in...?board=general Este un forum legat de masini vechi. Recomand topicul cu poze: http://retrorides.proboards86.com/in...y&thread=11389 |
Re: Un link util
nu se poate asa ceva,am inebunit cate masini sunt adevarate,am luat aproape toate pozele :shock:
|
Re: Un link util
stie cineva ceva mai sigur despre acel zvon , care spune de o viitoare lege prin care se va interzice circulatia masinilor non euro ? daca se va aproba acea lege , noi ce trebuie sa facem ?
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
ca la noi, la nimeni .... in germania aceste masini , sunt scutite de impozit si au si asigurari mai mici ... se pune un H in fata numarului de la "history" .
La noi ... sar pe noi ca hienele, taxe , impozite, si probabil ni le vor radia daca nu avem normele euro .... huuuuuuuuu |
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
salut.am auzit de la cineva ca pt o masina ca sa fie atestata ca fiind de epoca nu trebuie sa pui aparatul de sudura pe ea.e adevarat?
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
pai si unde pot sa gasesc asa ceva?
|
Re: Un link util
Quote:
ce legatura are o sudura?daca tai un panou ruginit,cu ce il prinzi?lumea se uita la repere,nu la sudura... |
Re: Un link util
nu m-am suparat ca nu am de ce, dar parerile sunt impartite,unii zic ca nu trebuie sudura decat capsare,altii ca poti sa sudezi...
|
Re: Un link util
Quote:
http://www.stilxxi.ro/cs-photos/prod...1227691588.jpg eu zic ca cine ti-a spus de capsare si-a batut joc de tine. cat timp masina are foarte multe repere originale ai sanse sa iei certificat de vehicul istoric (daca e cazul ) |
Re: Un link util
singurul lucru pe kre il are skimbat este k in loc de dinam pe 6v are un alternator,in rest este originala 100%.;)[IMG]http://www.postimage.org/Pq2w0pt0.jpg[/IMG]
|
Re: Un link util
Nu stiu daca lincul a mai fost pus pe aici pe undeva dar pt. cei ce doresc sa restaureze Dacii 1300, ma refer la cei ce īntr-adevar doresc sa restaureze CALITATIV si nu cīrpaceli sau kitsci-uri, le recomand siteul: http://gorde.org/ unde sīnt sute de poze autentice cu RENAULT 12 GORDINI de cea mai buna calitate, de-ti ia ochii nu alta.
site-ul este īn franceza dar nu este mare lucru sa navigiezi pe el. A se vedea rubricile ARCHIVES (imagini si cu Renault 12 Alpine / Renault 12 S), GALERIE PHOTOS (cu 21 de subpagini pline ochi cu poze), PH'AUTO RETRO cu imagini din competitii sportive, REVUE DE'PRESSE cu multe scanuri din publicatiile acelor vremuri etc. Cred ca acest site documentar plin ochi cu imagini ajuta foarte mult cīnd este vorba de inspiratia pt. design-ul unei Dacii 1300 restaurate. |
| All times are GMT +2. The time now is 12:02. |
- Copyright 2026 4Tuning