![]() |
VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Sal sa imi prezint si eu sistemul meu ,sper ca am ales ce trebuie :D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
1 Attachment(s)
Radio CD Player cu MP3 si WMA
tuner RDS, 30 de posturi presetate (FM:18/MW:6/LW:6) compatibil CD Text, CD Text Scroll, ID3 tag reglaj avansat bass / treble (BassEngine®) amplificator 4 x 50W (Micro Dynamics™) control CD Changer panou frontal rabatabil negru cu butoane cu iluminare variabila (albastru / verde / portocaliu / rosu) buton volum rotativ si retractabil functie Quick Search 3 x PreOut (2V) control nivel iesire subwoofer Versatile Link™ AUX-IN |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
1 Attachment(s)
DVD player 1xDIN cu touchscreen
Display LCD complet motorizat cu unghi reglabil Compatibil DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, CD-R, CD-RW, CD-DA, MP3, WMA, VCD, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, JPEG, DivX Procesor sunet pe 24biti - 192kHz DAC Amplificator incorporat 4x40W Iesire de subwoofer Compatibil 5.1 Dolby Digital Tuner Radio compatibil RDS cu 30 de memorii Intrare Video Auxiliara Compatibil Ipod (necesita cablul optional Jlink), interfata grafica Ipod Rezolutie 336960 pixeli |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
1 Attachment(s)
8 difuzoare MAGNAT
sistem de difuzoare pe 2 cai diametru woofer: 16.5 cm, diametru tweeter: 25mm putere: 200W RMS (400W max) SPL: 90 dB raspuns in frecventa: 26 - 35.000 Hz impedanta: 4 ohmi |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
1 Attachment(s)
La cele 8 difuzoare adaug 2 amplificator auto 4 canale
putere 4 ohmi, stereo: 4 x 125W RMS (4 x 250W max) 2 ohmi, stereo: 4 x 160W RMS (4 x 320W max) 4 ohmi in punte: 2 x 325W RMS (2 x 650W max) Raspuns in frecventa 5 Hz - 50 Khz THD < 0,05 % (1 kHz) filtre LPF si HPF variabile 40-300 Hz, 12 dB filtru subsonic 15 Hz, 12 dB Bass boost variabil 0-15 dB la 45 Hz dimensiuni 350 x 350 x 261 mm intrari / iesiri RCA aurite |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
2 Attachment(s)
Ca difuzor de bas am optat pt un KICKER SOLO X de 18" eu zic ca am facut o treaba buna :D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
2 Attachment(s)
Si ca putere pt difuzor am ales Hifonics Colossus XI
← home Classic: 2 x 600W @ 4 ohms 2 x 900W @ 2 ohms 2 x 1200W @ 1 ohm 1 x 1800W @ 4 ohms 1 x 2400W @ 2 ohms Fuse: External 160A Final Edition: 2 x 600W @ 4 ohms 2 x 1000W @ 2 ohms 2 x 1500W @ 1 ohm 1 x 2000W @ 4 ohms 1 x 3000W @ 2 ohms Fuse: External 300A Dimensions: 33.4" x 10.4" x 2.45" (848mm x 265mm x 62mm) |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
1 Attachment(s)
Am mai ales si un RODEK Hybrid Carbon-Capacitor 40F Blue LED, 500Watt
¦ 40 Farad Hybrid Carbon Capacitor ¦ 21 V surge voltage ¦ brushed aluminium housing ¦ chromed terminals ¦ additional internal lighting with 10 blue high-brightness LEDs ¦ massive direct connector blocks 35/50 mm2 Power-In, 20/10 mm2 power-out for three amps ¦ display-uri albastre separate pentru voltaj si amperaj |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
1 Attachment(s)
si inca 2condensatore 1 Farad pt cele ce amplificatoare pt difuzoare
21 VDC voltmetru digital cu LCD activare remote |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Si in plus mai sunt cablurile si alte chesti eu zic ca am facut o alegere buna ,voi reveni cu poze cand ma voi apuca sa le montez pe masina :D:D:D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Ai nevoie de curent (baterii) si incinta BUNA pentru difuzorul ala. Ai ales lucruri utile si lucruri mai putin utile. :) Dar per total, cu putina atentie, poti sa faci un sistem interesant.
Bafta multa si inca o data, atentie la curent si la incinta subwooferului! |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
iti multumesc frumos pt sfat sa sti ca mam gandit si eu la partea cu,curentul .Si dac mar indruma cineva spre cineva care poate sa imi fac o incinta reusita asi fi recunoscator ms :)
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Poze reale cu aceste componente nu ai?
Foarte subnutrit S18X cu Hifonicsu ala ... |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
2 Attachment(s)
Multumit ????? am adaugat poze ne reale pt ca sunt facute mai bine si sunt mai clare:D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
incinta care apare in poze este definitiva??? sper ca nu
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Pentru un asa difuzor mi se pare ... minuscula ...
Si pana la urma care din Colossus o ai? Classic sau Final Edition? Oricum, mi se pare putina puterea pentru S18X ... Ce cabluri ai ales? Baterie/baterii? Insonorizare? Bafta cu proiectul si sa ne tii la curent! |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
incinta este a lui este grafata kicker asa a venit difuzoru nu o sa o las pe asta :D normal ca fac aia si amplificatoru este Final Edition
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
4 Attachment(s)
:D:peace:
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
pe asta ai copto demult ... :D
mie mila de saraca masina ! :???: felicitari si multa putere de munca ! |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Quote:
Hmm, ar fi subnutrit DACA vrei sa scoti tot posibilul din el (si mai mult, "nutrirea" depinde foarte foarte mult si de incinta..daca un difuzor isi atinge maximul de performante intr-o anume incinta, cu 1/2 din puterea rms, aplicand mai multa putere nu castigi nimic). 3kw pe un subwoofer asa de mare intra la capotolul prea mult pentru ascultat muzica. Incinta totusi nu imi place grozav. Ar putea fi autografiata de proprietarul Kicker, asta nu o sa aiba nimic de-a face cu performante. Inca mai este la putere mitul incintei facute de producator :( E bine ca o sa ai suficiente difuzoare in usi ca sa tina pasul cu subwooferul :) |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Super tare subwooferul :) Asa ceva am adus si noi intr-un hairchair la oradea in weekendul trecut ... Pentru subwooferul respectiv amplificatorul chiar ii slab, ii trebuie minim 5000W RMS. La baterii iti vor trebui vro 3-4 deep cycle ca sa mearga ca lumea, iar la cabluri cateva trasee de 0 AWG :)
Incinta asa la prima vedere nici mie nu mi se pare ca lumea, eventual pot sa vorbesc direct cu fabrica Kicker sa vad ce recomanda la incinta (depinde cum vrei sa o folosesti). In rest bafta, si astept poze cu masina sa vad in ce stare mai e dupa ce asculti sistemul timp de o saptamana :D |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Quote:
Glumeam, bafta cu proiectul. |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
oare de unde cunosc eu aceste scule ??? au fost amele acum 4 ani ....
pt ce-i ce au retineri in privintza incinte ...este foarte bine realizata este DOAR pt muzica nu pt SPL , cu un port acordat la 30 Hz ...suna foarte bine dar nu si tare pe confuguratie de o ai tu aici ,aceleasi scule au fost pe golful meu, dar mai mult de 142 bd nu o sa treci la 32 hz pt o presiune mai mare trebuie schimbata incinta si dublata puterea ..am testat si varianta aceasta 2x3000W in alta incinta la 60 hz scoti 146 db dar nu pe muzica ...deci totul depinde de ce anume vrei sa faci ... |
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Orcum eu vreu sa schimb incinta dar nu sa concurez cu ea la spl ,fac un sintem sa pot asculta zi de zi :D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Quote:
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
este cam mare nu are loc in portbagaj poate o sa reusesc sa fac unu sa incapa si sa fie si reusita acum ramane de vazut ,dar de facut fac alta sigur
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
am renuntal la difuzoarele magnat si am ales niste MTX sper ca am facut o alegere buna :D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
daca nu ti-ai luat difuzoarele inca mai bine iti iei focal , hertz sau dls . nu cumva esti razvan din rahova cu golfu ala portocaliu ?
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
Da Domnul Claudiu creu dau de tine lasa-mi si mie nr tau te rog sa facem treaba aia care am vb :D
|
Re: VW Golf 2 KICKER&MAGNAT
salut , https://forum.4tuning.ro/553-subwoofere-auto/64865-fac-comanda-subwoofere.html , acolo sunt lucrarile mele si numarul de telefon . noroc .
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:47. |
- Copyright 2026 4Tuning