![]() |
am un golf 1 ce fac DIn el
Salutare driveri, am si eu un golf 1 din 79 GLS sper sa il stiti cam ce pot face din el in vederea tunari cam ce mi-ar trebui poate ma ajutati si pe mine are un motor de 1,6 benzina si este in 5 trepte(bine intele modificat) si vreau sa stiu intai daca merita sa ii repar motoru ( cam da gaze in baie) sau sa imi pun alt motor de preferat unul de golf 2 daca ar mere. Sfatuitima si pe mine Multam fain meseriasilor. :twisted: :twisted:
|
Nu ma pricep la VW dar am un coleg la facultate cu Golf 1 cu 5 usi, nush ce motor are, dar e original adik al masinii, cu mici modificari si pot spune ca la liniute la clasa lui de putere face legea.
|
hhooho....masina belea...fuge de rupe ..dak ii mai pui si niste modificari..mai ales ca esti si pe carburator.. :) .....ciptuning..filtru...evacuare dubla....si crd ca merge motoru de vw 2 pe asta...dak nu incearca un 1,8...dar tre modificata caroseria...si costa..si te complici..cel mai bine..iei tot unu de vw 1..sau 2.. :roll: ..si tuning exterior..poti face multe..numai bani sa ai....
|
Re:
Quote:
|
scuze..ca am scris ciptuning..imi era mintea in alta parte...:))...ma gandeam la urmatoarea mea masina.. :roll: :oops:
|
1 Attachment(s)
momentan am sa o mai tin prin fata garajului pana ma hotarasc ce sa fac cu ea , acum merg cu un alt golf 1 pe care vreau sa il dau stiti pe cineva interesat sa ia o astfel de masina? o dau ieftin ca am nevoie de \"malai\" , numai ca asta e in 2 usi si motor de 1500.Astept sugestii.
|
apropo stie cineva unde se poate face un tuning virtual la golful meu, (poza cu masina pe care am postato este cea de vanzare) dati-mi si mie niste situri.Mesrsi in avans
|
cati bani ai sa bagi in ea?
|
ma gandeam la vre-o mie de euron crezi ca ajung atatia? mai mult nu mai am de unde sa iau sau chiar mai putin cred nu stiu exact
|
in legatura cu situri-le alea de tuning virtual ma poate ajuta cineva /vreau sa stiu cam cum ar trebui sa arate masina sau daca poate cineva sa o faca sa imi trimita si mie o poza?!
|
:roll: :roll: ....am fakut putzin in photoshop masina ta :chainsaw: ....a iesit cam naspa..zik yo.. :roll: ... :dance:
|
1 Attachment(s)
:arrow:
|
Re:
Quote:
daca vrei spune-mi ce vrei sa ai pe ea, cam cum sa arte si ti-o fak eu :wink: |
Re:
Quote:
care e golful asta?culoare...nr ...ceva? |
hai ca am scapat de golful ala in doua usi si am luat altul in 4. am sa postez saptamana asta cateva poze cu el poate o sa ii faceti si voi ceva, cei care se pricep (fara suparare pt ceilalti)ca tot vine iarna si ma bag in garaj si ma apuc de el.multam fain :twisted: :twisted: :shock:
|
salut , cine are sa-mi dea si mie sau sa imi recomande de unde sa iau o pereche de praguri si cam la ce preturi pentru golfu meu.multam
:oops: :oops: |
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
3 Attachment(s)
uite ce am facut eu din un mk1...lucrez de 2 ani la el....motor absolut totul nou,frane brembo+lucas,evacuare borla , si in curand 4 carburatoare :D ....vopsea klar,trei starturi de lac,praguri noi,,,aduse din cehia...
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
arata bine :)
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
Frumoasa foc si masina.Culoarea criminala.Singurele care ar trebui schimbate ar fi jantele.Unele mai mari cu cauciucuri inguste
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
jantele sunt pe 15.....mai mari nu cred ca este prea sanatos...sincer...deja deranjeaza si la franare....directie....pe fata am 195/50 iar pe spate 195/65.mototrul este original...1.1..adica 1.100, are 70 cai acum....dar urmeaza 4 carburatoare,posibil si o turbina...:D ...mai are frane brembo+lucas,evacuare inox 5 cm diametru, bujii+fise bujii de competitie,supape marite etc....
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
Jentzi mai mari nu cred ca e cazul...eventual cauciucuri mai mici... dar nici aia nu cred ca gasesti mai mici de 195/50...in locul tau as trece pe 14 ptr o acceleratzie mai buna :)
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
lasa carburatoarele si treci la un g60..chiar daca ii mai costisitor..merita.
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
Nu cred ca rezista motorul la o turbina.Mai bine cauti sati iei un motor de GTI sau G60.
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
Quote:
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
www.dubmodder.com...intra si fatzi golfuletzu cum vrei...un car customizer pt vw...
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
lasa tu jentile asa cum sunt ... iar cat despre motor ... G60 sau GTI=respect
f.reusit paintjob`ul :) vopseaua de unde a fost cumparata si ce marca ? |
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
vopseaua este KLAR, lacul este 3M, primerul si blenderul tot 3M ...
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
4 Attachment(s)
poze mai noi
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
foarte frumos sa ai parte de el
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
moama frate ... te invidiez ;)) golfu meu e inca in garaj ... asteapta vopseaua + motoru ;) si + un interior de piele ;) ... cu motoru ? ai facut ceva? sau urmeaza?
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
motorul este de 1100 cc....are pistoane forjate,supape marite,radiator racire marit,baie ulei aluminiu,evacuare inox 5cm diametrusegmenti goetze,cuzineti federal mogul......si urmeaza 4 carburatoare....va avea..aproape 100 cai :lol:
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
3 Attachment(s)
am si eu o intrebare se gaseste motor de g60 in ro eu am motor de gti 1.8 dar parca mar tenta ceva mai suparat :D ..numa bine
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
da se gasesc dar sunt scumpe si nu prea mai sunt in mintile lor
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
Motor de gasit nu e o problema ..... stiu eu vreo 2 buc....dar problema e ca nu mai au compresor :)
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
puneti si voi ceva poze sa vad ce golfuletze mai sunt prin romania ceva idei orice ....de "lamaie" ce parere aveti ? numa bine
|
Re: am un golf 1 ce fac DIn el
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:40. |
- Copyright 2026 4Tuning